ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 12.07.2015
DIN: Cluj-Napoca
ÎNSCRIS: 11.06.15
JUL-2015

Raport calitate pret

Hotelul este intr-adevar foarte vechi si nu i-ar lipsi putina inovatie.

Lipseste cu desavarsire liftul care e nefunctional.

Saltelele sunt putin vechi si incomode dar la categoria curatenie in camera e 10 +. Camerele nu au balcon ceea ce este foarte necesar pentru ca nu ai unde sa iti pui la uscat prosopul, sau costumul de baie.

10 + si pentru amplasarea fata de mare, aprox 50 de metri dar pe de alta parte, este putin de mers pana in zona de promenada a statiunii.

Un minus constituie si faptul ca hotelul nu are nici macar bar ca sa poti bea o cafea dimineata.

Noi am nimerit o camera foarte umbroasa si racoroasa ceea cea a fost super mai ales ca am nimerit niste zile foarte calduroase.

Ca si pret este chiar foarte ok avand in vedere conditiile oferite.

Personal foarte amabil si primitor.

Daca nu aveti nevoie de prea mult lux, puteti merge cu incredere.

Trimis de playmaker21 in 12.07.15 19:18:10
Validat / Publicat: 12.07.15 19:57:25

VIZUALIZĂRI: 1937 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (playmaker21); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P01 Din pacate nu am decat acesta poza cu hotelul.

[12.07.15 19:56:18]

@playmaker21: Te-am ruga să (re)verifici coordonatele GPS ale acestei destinaţii pe harta interactivă AFA/. Ne poți spune dacă-i ok? (mărește zoom-ul cât e necesar, până la afișarea la nivel de stradă - dacă-i posibil)

Mulțumesc.

[12.07.15 23:32:37]

Buna! Ce camere sunt umbroase si la ce etaj? Era tv in camera? Balcoane nu sunt la etajele superioare exclus parterul? Multumesc fff frumos

[13.07.15 13:15:12]

@webmasterX - da, este ok

[13.07.15 13:17:13]

@nusica - Buna. Sunt camerele de pe partea stanga cum urci sus pe scari. Noi am stat la etajul 2. Se dau camere pana la etjul 4 doar. Am un tv micut micut dar functionabil.

[13.07.15 15:40:39]

@playmaker21: iti multumesc frumos! Dar balcon au la etajul 2? Mancarea cum e?

[13.07.15 15:42:33]

@nusica - Am specificat in review ca nu au balcoane si nici restaurant sau bar din pacate...

[13.07.15 17:17:19]

@playmaker21: cum nu au restaurant? Noi am luat bilete prin sindicat si ni s-a zis ca au mancarea inclusa. Sper sa nu fi pornit cu stangul...

[13.07.15 17:22:32]

@nusica - Nu stiu ce sa spun, poate e doar la cerere pentru cei care opteaza pentru asa ceva, noi am luat fara. Insa in hotel nu am vazut restaurant. Poate sa fii fost in spate/ lateral si nu am vazut noi? Nu stiu. Pe aceasta cale chiar te rog sa revi cu impresii si sa ne spui la intoarcere cum sta treaba.

[13.07.15 17:27:11]

@playmaker21 - Exista in imediata apropiere un restaurant mic, poate apartine de ei. Cert e ca nu ne-a spus nimeni la receptie ca putem lua masa sau sa bem o cafea la ei. Noi ne-am uitat in jur si am vazut ca nu este. Poate ne-am inselat. Acum m-ai facut curioasa

[13.07.15 17:29:19]

Inca o intrebare si te las, cred ca te-am deranjat... tv l-ai cerut sau era in camera? Pe unele site-uri zice ca nu au tv. Pe unele zice ca doar la parter nu sunt balcoane si la etaje da... Oricum iti multumesc!

[13.07.15 17:32:00]

@nusica - Nu am cerut, era in camera. Inainte sa ne alegem camera, am vizitat vreo 2, cea la umbra si cea la soare insa niciuna nu avea balcon. In poza ce am atast-o, ce vede sunt defapt geamuri. Se contrazic informatiile de pe net, asta asa e. Nu m-ai deranjat deloc, deloc. Chiar sunt curioasa sa ne povestesti si tu cum a fost.

[13.07.15 17:35:29]

@playmaker21: clar noi o alegem pe cea de la umbra (daca ne va lasa sa alegem). Daca se mai vede si marea de la geam... ar fi super ok.

[13.07.15 17:38:01]

@nusica - de la 2 nu am vazut mare lucru decat ceva terasa in paragina si parcarea. Ziceau ca la 4 se vede super marea.

[13.07.15 17:42:14]

Dar va fi cald acolo, banuiesc ca nu sunt copacii asa inalti. In unele imagini aratau ca se vede piscina hotelului Diana. O fi la sud?

[13.07.15 17:44:50]

@nusica - sunt copaci mari, noi am avut noroc, camera a fost super racoroasa. hai ca incerc sa pun o poza sa vezi cam ce am vazut noi de pe balcon

[13.07.15 22:41:07]

@playmaker21: ar fi super sa fie racoare... sotul meu zicea ca fara aer conditionat o sa murim de cald si o sa tinem usa si geamurile deschise si apoi ne vom lupta cu tantarii...

[13.07.15 23:52:14]

Din camera ce hotel se vedea langa? Copacii par taiati dar daca zici ca e racoare... e super. Multumesc pt poze

[14.07.15 20:40:32]

@playmaker21 in curand vom merge si noi la mare. Am vazut in descrierile de pe siteuri ca acest hotel ca este la 20-30 m de plaja si vroiam sa te intreb daca este chiar asa aproape ceea ce m-ar face sa aleg hotelul acesta. Pe linga asta te rog zi-mi ce am putea vedea in zona sau daca ne poti recomanda unde sa mancam ca sa nu testam noi si sa mergem la sigur unde ati testat voi... hahahaha. Merci mult de tot

[14.07.15 22:17:35]

@auradir: voi cand mergeti? Noi din 5 august

[15.07.15 15:48:21]

@nusica -saptamana viitoare, pana pe 5 va scriem noi ce si cum. Eu eram curioasa daca ai ce face in Saturn, dar vroiam un raspuns urgent ca pana diseara mai pot anula rezervarea.

[15.07.15 15:49:26]

@playmaker21 - in curand vom merge si noi la mare. Am vazut in descrierile de pe siteuri ca acest hotel ca este la 20-30 m de plaja si vroiam sa te intreb daca este chiar asa aproape ceea ce m-ar face sa aleg hotelul acesta. Pe linga asta te rog zi-mi ce am putea vedea in zona sau daca ne poti recomanda unde sa mancam ca sa nu testam noi si sa mergem la sigur unde ati testat voi... hahahaha. Merci mult de tot

[16.07.15 18:11:07]

@auradir - Este intr-adevar foarte aproape de plaja, practic cobori din hotel si esti acolo. Pizza foarte buna gasesti la Pizza Antik. Mancare buna la Terasa Dunarea si Terasa Babanul. De vazut prin zona, nu stiu ce sa zic... atractii nu prea sunt... cel putin pentru tineri.

[16.07.15 18:11:59]

@nusica - 213. e chiar foarte ok

[17.07.15 00:43:45]

@playmaker21: in 213 am stat si la camin si la un hotel in afara. Daca si tu imi recomanzi 213... E clar! Multumesc frumos!

[17.07.15 00:45:49]

@playmaker21: in camera nu ai facut nici o poza?

[17.07.15 09:11:11]

@nusica - nu am facut, nu avea sens ca este exact ce vezi pe net

[15.07.17 00:45:42]

Autorul acestui articol a încărcat recent un al treilea set de impresii din această destinație.

AmFostAcolo sprijină și încurajează astfel de "actualizări", considerându-le benefice pentru evidențierea evoluției în timp a calității serviciilor și condițiilor oferite etc.

Cum însă Regulamentul nu admite 3 sau mai multe seturi de impresii CU NOTE din partea aceluiași autor (vezi punctul B.10) - articolul de față va fi republicat FĂRĂ NOTE (ptr a respecta regula "maxim 2 seturi de evaluări ale unei destinații de cazare din partea aceluiași "evaluator").

auradir, nusica, playmaker21
    Alte impresii din această RUBRICĂAtena Hotel: