ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 17.06.2015
ÎNSCRIS: 04.06.15
JUN-2015
2 AD. + - COPII

Cazare de nota 10

Cand ne-am hotarat sa mergem in Thassos eram hotarati sa facem scuba-dive cu Vasiliadis, sa mergem in croaziera pe mare, sa mergem la piscina naturala Giola, si toate acestea se afla in apropierea localitatii Potos, deci am ajuns la concluzia ca hotelul unde vom fi cazati sa fie in Potos. M-am lasat influentata de poze si review-urile pozitive si am ales Kamari Beach Hotel. Nu am regretat nicio clipa alegerea facuta.

Personalul e foarte prietenos si disponibil oricand. De curand au angajat si o romanca la receptia hotelului, Simina. Micul dejun a fost foarte bun si sub forba de bufet. Chiar daca erau zilnic cam aceleasi lucruri la micul dejun, iti puteai diversifica singur fara nicio problema. Era imposibil sa mananci din toate la o masa. De la sucuri, lapte rece, lapte cald, ceai, cafea, la cereale, croisante, placinte, fructe prosapete, fructe deshidratate, mezeluri, branzeturi, omleta, chec... Foarte multa mancare! In primele doua dimineti am fost doar noi, fiind inceput de sezon, si ne-a intrebat receptionerul daca dorim ceva anume la micul dejun sau dorim in continuare bufet. Desi i-am spus ca nu suntem pretentiosi si sa nu mai puna atat de multe sortimente pentru ca e risipa prea mare a doua zi era la fel :) Scosesera doar laptele rece pentru ca le-am zis ca nu consumam.

Patronii sunt foarte ospitalieri si ii puteam vedea pe acolo mai mereu. In fiecare dimineata cand ieseam la micul dejun ne astepta in sala principala spunandu-ne "Buna dimineata" in romaneste :)

Camera in care am stat era la etaj, cu balcon (toate camerele au balcon, in afara de cele de la parter dar acestea au iesire intr-o gradinita cu masute si umbrelute). Camera are un design modern, pe langa limina normala mai erau niste spoturi cu lumina colorata (verde, albastra sau rosie). Oglinda mare si in baie si in camera, dulap spatios, mini-frigider, televizor, seif (pe care noi nu am stiut sa il folosim :))). Baia are peretii din sticla dar nu pe toate laturile, deci dinspre pat de exemplu nu se poate vedea in baie. Noi nu avem probeme de genul asta dar ma gandesc ca e o informatie folositoare pentru familiile cu copii sau pentru cuplurile mai pudice :).

Prosoapele se schimba zilnic, curatenie in camera de asemenea zilnic. Un dezavantaj al baii este faptul ca spatiul pentru facut dus nu este separat cu perdea sau altceva, si in momentul in care ne spalam sareau stropi de apa peste tot in baie. Dar arata foarte bine baia asa. Exista un prosop special sa iti pui picioarele pe el cand iesi de la dus, ca sa nu faci apa peste tot. Vederea de la balcon era spre piscina hotelului si spre mare, dar numai pe jumatate. Nu cred ca exista camere cu vedere completa spre mare. In fiecare balcon este o masuta si 2 scaune.

Hotelul e situat chiar pe plaja San Antonio, care nu e chiar asa frumoasa ca alte plaje de pe insula dar daca ti-e lene sa te deplasezi in alta parte este foarte buna si aceasta.

Apa din piscina este foarte curata, exista si un bar acolo dar berea e cam scumpa (4 euro berea Mythos de 500 ml). Altceva nu am cumparat de la bar. Piscina are diverse adancimi. In jurul piscinei sunt sezlonguri si la soare si la umbra, masute cu umbrele si vreo doua hamace.

Micul dejun l-am luat afara de fiecare data, am inteles ca inainte se servea pe o terasa la et. 1, dar acum aceasta terasa era inchisa. Era o atmosfera foarte placuta acolo jos, pe fiecare masuta erau crengute de maslin puse in apa, fete de masa albe impecabile, si vederela piscina si un pic din mare.

Ca sa ajungeti la hotel venind dinspre Limenaria trebuie sa treceti prin Potos si aproape de iesirea din localitate, pe partea dreapta veti vedea un drumeag cu un indicator spre "San Antonio Beach". Sa nu intrati pe acest drum, la 15-20 metri mai in fata, dupa o mica curba, este un indicator cu KAMARI BEACH HOTEL care va va duce direct in parcarea hotelului.

Recomand oricui acest hotel! Sper ca va este de folos acest review :)

Trimis de discordia in 17.06.15 14:40:35
Validat / Publicat: 17.06.15 17:31:30
  • A fost prima sa vizită/vacanță în GRECIA

VIZUALIZĂRI: 3531 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (discordia); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P17 plaja din fata hotelului

[17.06.15 14:54:05]

@discordia - Mulțumiri pentru amabilitatea cu care ai dat curs invitației noastre de a scrie propriul set de impresii din această vacanță.

discordiaAUTOR REVIEW
[17.06.15 15:19:18]

@webmasterX - Da, pozitionarea pe harta este corecta

adryana
[17.06.15 18:35:50]

frumusel hotelul, si eu l-am vazut. In urma cu cativa ani am intrat in curtea lui, o frumusete. Aici exista cazare doar cu mic dejun, o piscina mare, plaja super cu intrare lina, nisip fin, taverne in jur, esti la capatul celalalt al plajei din Potos, mai exact esti in celalalt capat fata de hotelul Alexandra Beach.

discordiaAUTOR REVIEW
[17.06.15 18:50:26]

@adryana - Da, asa este, dar tocmai asta mi-a placut mult, faptul ca era liniste Noi am avut cazare cu mic dejun, dar in sala unde se servea mancarea era o pancarda pe care scria "Breakfast and Dinner", deci e posibil sa se serveasca si cina acum. Noi nu eram niciodata la hotel la ora aia asa ca nu am observat daca se serveste cina sau nu.

adryana, discordia
Alte impresii din această RUBRICĂKamari Beach Hotel: