ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 14.06.2008
DIN: Baia Mare
ÎNSCRIS: 13.06.08
SEP-2007
[?] AD. + 1 COPII

Un hotel excelent pentru familii cu copii

Hotel

Hotelul nu este un colos din beton. Cladirea in forma de U. Foarte curat. Localizat in Bogazkent. De la aeroport se fac cam 40 min. Plaja este cu nisip. Doar la intrarea in apa este pietris, dar nu deranjant. In apa este nisip. Locuri pe plaja sunt destule. Sezlongurile sunt asezate sub niste copertine. Doar la piscine se duce o batalie pentru locurile cele mai bune, batalie care incepe dis de dimineata.

Camerele sunt frumoase, bine intretinute. Aerul conditionat a functionat ireprosabil. Frigiderul a fost umplut zilnic cu racoritoare, bere si apa. Am primit la cerere si un patut pentru copil, cu asternuturi cu tot. Este si televizor in camera.

Exista si sala cu TV si desene animate pentru copii.

De asemenea este si o discoteca, citeva magazine (scumpe).

La 5 min. de mers pe jos de la hotel, exista un mic bazar cu magazine de haine, souvenir-uri, bijuterii, ceasuri si o farmacie. La preturi se poate negocia fara frica (nu la farmacie J)

Piscine

Exista o piscina mare, curata. Apoi mai exista si o piscina cu 3 – 4 tobogane.

Mai izolat exista o piscina foarte frumoasa, inconjurata de o vegetatie luxurianta. La aceasta piscina se plateste accesul.

Pentru copii exista o piscina mai mica cu tobogane, arteziene, ciuperca etc. cu apa foarte curata.

Exista si un loc de joaca pentru copii, cu o multitudine de chestii in el. De asemenea si un teren de minigolf.

Restaurante, bautura, mincare

Restaurant principal, curat si cu sute de feluri de mincare. Practic oricine poate gasi ceva. Exista si colt dietetic, cu carne fiarta, orez, cartofi fierti etc.

La masa se poate servi vin rosu, alb, bere, suc, apa etc. Masa se poate servi si pe terasa.

La piscina principala exista alte 2 locuri unde se poate minca prinzul.

Dupa masa se servesc : inghetata, gogosi, prajituri, fursecuri.

Toata ziua : sucuri, cafea, apa, cocktail-uri, bere, cafea (expresso bun se poate bea in barul din interiorul hotelului ; acolo exista si un bar cu cafea turceasca) etc.

In sectiunea pentru copii : cu jumatate de ora (se respecta cu strictete) inaintea prinzului si cinei pentru adulti, se serveste masa pentru prichindei, chiar linga piscina. E de tip bufet, cu trei feluri de mincare gatita, supa, salate, fructe. Cei mici au mese si scaune micute , chiuvete si wc-uri mici. Exista farfurii de plastic si tacimuri. E un loc ideal pentru cei mici.

Restaurante a la carte : turcesc, italian, mexican (am fost doar la cel italian si a fost OK) ; atentie ! copiii mici nu au acces in aceste restaurante.

Spa

Este : piscina interioara, jacuzzi, hamam, care sunt gratuite. Contra cost sunt multe. Am facut masaj, care a fost OK. Se poate negocia si aici.

Animatie si sport

Se joaca : volley, tenis de masa, fotbal, tenis

Exista canoe gratuit si banana, parasuta, schi nautic etc. contra cost.

-------

Nota webmaster: SUPER REVIEW

Trimis de florianais in 14.06.08 03:48:24

VIZUALIZĂRI: 4830 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (florianais); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P1x [fără descriere]
PUNCTAJ CRT: 1000 PMA (std) PLUS 0 PMA (din 0 vot)
  • AŢI PUTEA rezerva o cameră aici, prin booking.com

andrei2577
    [30.03.09 21:22:53]

Noua ne-a placut cele scrise de tine, cat si de alti turisti pe www. tripadvisor. com si ne-am decis sa mergem si noi anul acesta. Suntem din Bucuresti, 2 adulti si 1 copil. Detalii in sectiunea Rendez-Vous Turistic. Multumesc.

As avea cateva intrebari: minibarul era umplut zilnic? Exista vreo bautura pentru care trebuia sa platesti la el? Cand ai primit camera ai fost multumita de prima data? Unde crezi ca e mai bine sa am camera (pentru copil).

Iti multumesc anticipat pentru raspunsuri si pentru orice alte detalii/sfaturi pe care mi le vei da.

Mentionez ca fetita noastra are 4 ani.

florianaisAUTOR REVIEW
    [01.04.09 18:11:10]

Da, minibarul era umplut zilnic. In camera era foarte curat. Da, am fost multumit de prima camera data. Nu trebuie sa platesti pentru nimic din minibar. Noi am avut camera cu vedere laterala la mare. Cred ca e mai bine, pentru ca nu se aude spectacolul de seara de la amfiteatru. Daca mai aveti alte intrebari, va stau la dispozitie.

bibi
    [25.06.09 16:48:18]

ticula, as avea si eu cateva intrebari pentru ca am gasit o oferta buna pentru acest hotel in perioada in care vrem noi sa mergem in concediu....

recomanzi acest hotel pentru 2 tineri fara copii dar care merg in vacanta pentru relaxare?

ziceai ca ai facut masaj? cat a costat? si cum a fost? ce tip de masaj ai facut?

mai intreb odata intrarea in apa este lina? in apa este nisip sau pietris?

multumesc mult... nu am mai fost pana acum in antalya nici la turci si nu stim cum este...

florianaisAUTOR REVIEW
    [25.06.09 16:53:14]

mai bine ma suni si iti pot da mai multe detalii. ar fi prea mult de scris.

[...]

andrei