#I#D

SEP-2009
280 LEI

#G#0
#M#0

Curatenie precara dar pret bun tinand cont ca este chiar pe plaja

O sa incep cu cazarea, am fost fara rezervare, am negociat la fata locului, 70 lire de camera/noapte, am platit cash ca sa nu mai platim alte taxe, ce sa zic pret bun.

Tot ceea ce se face in hotel este de fatada, am impresia ca nu folosesc detergenti la curatenie, doar apa, totul era ud dar nu era curat, mobilierul instalatiile toate foarte noi sufereau din cauza ca nu se facea curatenie cu simt de raspundere.

In schimb privelistea este super, fiind direct la plaja. Plaja proprie, sezlong cu umbreluta inclus insa plaja in marmaris este formata dintr-un nisip negru, foarte urat. Va recomand sa faceti plimbari cu barcile din port o sa innotati in zone superbe.

Micul dejun care era inclus, puteti sa il taiati de pe lista din prima, femeile care sterg pe jos pregateau si micul dejun... cu masline & stuff...

Galagie infernala noaptea, toata plaja este asa in statiune pentru ca fiecare club are program artistic... Nu poti adormi decat dupa ce s-a oprit muzica, simti basul in piept. Este populat in special de englezi, nu am avut probleme cu nimeni.

Se plateste suplimentar pentru cutie de valori si aer conditionat.

Impresii încărcate de laseru in 03.01.2010 01:04:17

• Nu a fost singura vizită/vacanţa în TURCIA. A mai fost în/la: Izmir

NOTĂ: Părerile și recomandarile din articol aparțin integral autorului (laseru); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

PUNCTAJ CRT:: 1000 PMA (std) nota1  &  600 PMA (din 3 voturi) nota2

[03.01.10 14:28:56]

Eu am fost in Marmaris in aug. 2009 si am facut plaja aproape in fiecare zi, cu exceptia excursiilor, dar zau de am vazut "nisip negru, foarte urat" cum scrii tu... Plaja este frumoasa, cu nisip fin si de culoare galben-deschis si chiar foarte curat. Am vazut in fiecare seara baietii care faceau curat pe plaja. Nu vreau sa te contrazic dar poate ca locatiile unde am facut fiecare plaja difera...

[04.01.10 18:31:52]

Web, te rog sa-mi satisfaci si mie curiozitatea de femeie sa-mi explici de ce ecoul meu de mai sus nu este punctabil?! Nu ca m-ar "ingrasa" cu 50 de puncte, (si-asa vreau sa m-apuc de dieta, poate si aici pe site), dar doresc sa inteleg logica, pt. ca ecoul acesta chiar nu este pe "alaturi" de review-ul prezent si chiar nu inteleg. In regulament scrie ca: "...impresiile si ecourile neconforme cantitativ sunt eliminate automat din concurs (sunt eliminate punctele acordate automat pentru textele prea "subtiri"). Sa inteleg ca ecoul meu este prea "subtire"?

Deci pe viitor ar trebui sa scriu un ecou sa se "auda" departe de tot (adica sa scriu mult si...bine sau prost, n-are importanta, dar "gros" sa fie, nu?!) Pt. ca am citit ecouri de cateva cuvinte sau o propozitie scurta care nu spuneau mare lucru si nu se mentiona jos ca ar fi depunctabil. Si atunci chiar nu mai inteleg nimic... Te rog nu puncta nici ecoul asta si poate nici pe cele viitoare...daca vor mai fi. Macar sa fie toate la fel...sa nu se supere unul pe celalalt...(ha ha ha). Sper ca stii de gluma...(aoleu!!! sau nu stii...aoleeeeuuuu!!!)

- Admin
[04.01.10 19:35:01]

ileana - explicatia e simpla - s-a nimerit ca ai scris EXACT cand eu faceam teste sa vad cum functioneaza noua aplicatie care "taie" automat punctele acordate standard in cazul ecourilor (si impresiilor!) considerate "fara substanta" (=prea scurte).

NU era, bineinteles, cazul ecoului tau - dupa cum vezi are deja +25 PMA bonus:). Insa programul avea un bug atunci (in momentul cand ai scris), ce-l facea sa gandeasca "invers" - taia punctele ecourilor substantiale si le lasa celor de 5 litere:)) Am observat imediat si am corectat dar se vede treaba ca acest ecou al tau mi-a scapat.

Am reparat deja, intre timp, greseala facuta de program atunci.

- laseru
[04.01.10 19:55:49]

O fi si zone cu plaja mai buna in marmaris, dar zona unde se gaseste hotelul este cea mai slaba plaja din turcia! ma refer la nisip si la cat de curata este apa. ca sa nu spun ca are 5 metri latime si e plina de umbrele sezlonguri etc. Nu-i un loc de facut plaja... Daca aveti nevoie va recomand si locuri de facut plaja.

[04.01.10 20:02:54]

Servus si multam, web, ca m-ai facut sa nu mai mor de atata curiozitate... Deh, asa-s femeile... de parca tu n-ai stii... Acu' am inteles ce si cum. Gata, pot sa dorm linistita ca tu... veghezi.

laseru, noi am stat la hotelul Grand Prestige, in linia a doua fata de plaja. Daca stii unde este patiseria si cofetaria aceea cu bunatati de la... Turcia, la strada mare pavata cu piatra si de fapt singura paralela cu plaja... Acolo faceam plaja si era destul de larga, tot cu umbrelute si sezlonguri, cu nisip cum am scris mai sus. Ah, dar mai bine intra in contul meu si vezi impresiile mele din Marmaris. Acolo vei vedea si poze cu plaja si marea si... mai multe acolo. Numai bine si o seara de iarna... fierbinte... (adica nu asa de friguroasa ca afara...)

#G#1

#M#1