Complex Turistic Euro Park

DIN Stefanesti Arges
înscris/ă în 20.02.15
FEB-2015
REGIM MASĂ pensiune completa

Locatia este OK insa administratorul este greu de descris... in titlu!

Acum 3 ore am ajuns. Suntem un grup de 11 persoare, inca 3 sunt pe drum iar alte 4 vor ajunge maine. Suntem extrem de dezamagiti de primire. Inca de la intrare am fost abordati de o persoana rece, nervoasa si chiar irascibila.

Am luat camerele si am coborat in restaurant.

Acolo am cerut o cafea si am intrebat ce avem la masa de seara. Aceeasi persoana ne-a spus ca avem salata bulgareasca, piept de pui si desert placinta cu mere sau poate cu branza. Am intrebat atunci si altceva, ca eu nu mananc pui... raspunsul a fost pulpe de pui... Baietii au coborat cu o sticla de visinata si una de vin productie proprie. Atat i-a trebuit si a inceput scandalul... am incercat sa ii spunem ca vrem sa bem vin de casa si visinata noastra, nu vrem "de cumparat". Am comandat si 500 ml visinata (10 lei 50 ml) de la dansul si 2 sticle cu vin (nu stiu pret) insa nu dorim sa bem ce vrea el! Deja ne-a dezgustat... am venit la pensiune, in weekend, vroiam sa ne distram dar stam sa scriem impresii aici... In fine vorbe au fost multe in aceste 3 ore si diverse situatii care au intarit starea de disconfort. Cum ca el a semnat un contract cu agentia prin care am venit si nu cu noi, motiv pentru care sa nu mai discutam cu dansul ci cu agentia iar daca nu ne convine ii pare rau... ceri capucino, nu are; ceri cola sau pepsi light, nu are; ceri pastrav cu legume ca asa e in meniu si ii spune ospataritei fa-i cu ciuperci si cartofi; un platou cu o branza, o sunca, o ceapa ceva, ca doar suntem la munte, nu are... (in final, a avut dar dupa insistente si dupa ce a spus ca asta e mic dejun...). Deci nu ai voie cu bautura de acasa, ok, dar sa imi puna dansii la dispozitie ce doresc sa consum.

Despre cazare... doar am lasat bagajul momentan dar arata bine. Ne-a facut o masa mare in restaurant dar culmea... langa un calorifer care nu merge. Il rog pe domnul administrator si chiar si pe domnul de la Bucuresti cu care am vb la telefon sa dea replica. De maine o sa si filmez ca se pare ca pentru dansii clientii sunt needucati. Va spun cu sinceritate ca am pleca, dar unde dupa atata drum si este si noapte. Mai mult de-atat banii se iau integral, inainte de a ajunge aici!... Revin maine! Weekend frumos... cui poate :)

Revin si arat ca dupa incidentul de vineri seara, am ales sa il ignoram. Iar daca ar mai fi ceva de adaugat este ca prin contract aveam un discount la ceea ce consumam de 25-30% (nu mai stiu exact), insa acesta nu s-a mai aplicat... :) Raman la parerea ca oricat de ok ar fi locatia, nu merita!...

NOTĂ: Operatorul acestei destinații (proprietarul, administratorul etc) a scris un răspuns / drept la replică referitor la aceste impresii

Impresii încărcate de elenaadriana in 20.02.2015 22:54:51

Validat / Publicat: 22.02.15 20:58:14

• Alte destinații turistice prin care a fost: Puteti vizualiza profilul meu de facebook, Martinescu Elena Adriana... Franta, Spania, Canare, Mexic, U. K., Grecia, Turcia, Serbia, Croatia, Olanda, Germania, Bulgaria, Ungaria...

NOTĂ: Părerile și recomandarile din articol aparțin integral autorului (elenaadriana); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

PUNCTAJ CRT:: 1000 PMA (std) nota1  &  4050 PMA (din 7 voturi) nota2

[21.02.15 00:02:36]

@elenaadriana: bun-venit în comunitatea AmFostAcolo.ro.

--==--
Impresiile scrise "live" din sejur sunt de multe ori binevenite - cei interesați în acea destinație pot discuta "în direct" cu cineva de la fața locului, pot pune întrebări, solicita detalii etc.

Totuși, în unele cazuri e recomandat să fie lăsat un "timp de decantare" a impresiilor...

Te rugăm să completezi textul de mai sus cu impresii scrise la finalul sejurului - optim: la întoarcerea acasă.

Poţi folosi linkul EDIT IMPRESII pentru a aduce oricând completări, corecturi, adăugiri tetxului iniţial.

Opţional: un set reprezentativ de fotografii ar fi deasemenea binevenit pentru ilustrarea articolului şi a sejurului în sine.

Până atunci, articolul este păstrat în STAND-BY

--==--

IMPORTANT: Rog anunță-ne când ai terminat (scriind un ecou, aici) - pentru a şti c-a sosit timpul să publicăm impresiile.

Cu mulţumiri pentru înţelegere.

- elenaadriana
[22.02.15 13:35:46]

@webmaster: Am terminat! Se poate publica. Multumesc!

[22.02.15 21:03:52]

@elenaadriana - Am setat în program coordonatele GPS ale acestei destinaţii, rezultând următoarea poziţionare pe hartă -- click aici.

- elenaadriana
[22.02.15 22:01:36]

@webmaster26: am pus si eu GPS-ul cand am mers acolo insa nu ma ducea bine. Se intra din strada principala spre Fundatica (este indicator, la stanga). Strada secundara este asfaltata. Dupa aproximativ 1,5km pe partea stanga este o scoala si o troita, drumul continua spre stanga cam inca 500 m, dupa care se ajunge intr-o mica intersectie (in fata si stanga), acolo este indicator cu pensiunea tot inainte iar dupa alti 200-300 m ati ajuns la destinatie care se afla pe partea dreapta.

pagină generată in 0.0861060619354 sec