Unde mâncăm în Păltiniş?

MEMBRU: PREMIUM
FEB-2015

Restaurant complex turistic Alpina-Casi

Restaurantul Pensiunii Alpina

Am poposit sambata seara aici dupa ce la Perla Paltinisului nu am gasit nici o masa libera. Osciland intre a comanda la pachet de la Perla Paltinisului si a ne muta in alta parte, am nimerit la Alpina.

Mare greseala, trebuia sa plecam de dinainte sa comandam. 3 familii cu 5 copii, rupti de foame dupa o zi de schi. Fi-miu mananca paste, greu sa gasesti un restaurant care sa nu aibe nici un fel de paste in meniu. Ei bine, astia nu aveau. Am incercat sa comandam cate o salata, aveau doar de varza. Nici un desert, cica s-au terminat ingredientele.

Adica sambata seara, de ZIua indragostitilor, ei nu puteau sa faca nici macar niste clatite la copii. Limonada--ntzz, s-au terminat lamaile. In fine, ne-am gasit fiecare cate ceva, eu am luat o ciorba de burta care era fara burta. Ceilalti... venea bietul chelner cu cate o farfurie la 15 minute... noi eram 11 de toti. Copiii aveau 3 portii de mamaliga cu smantana, a adus 2, a 3-a peste juma de ora. Stiti cum fac copiii mici flamanzi, da? Noi aveam 5 bucati.

Ca sunt multe comenzi si un singur bucatar. Bey nene, dar puteai sa spui, cand am venit, ca dureaza atat. Multe comenzi, nu stiu de unde, ca in afara de noi mai aveau 2 mese ocupate de cate 2 persoane. La final, 2 barbati au ramas nemancati, au renuntat si am cerut nota. Nervi la chelner, ca acum ii spunem, cand sunt aproape gata. Pai bey nene, intre timp hranisem cat de cat copiii si aia nu mai aveau rabdare, cat crezi ca rabda sa stea intr-un restaurant. Bine ca am scapat sanatosi, ce sa mai zic...

Impresii încărcate de Deborah77 in 17.02.2015 14:57:17

Validat / Publicat: 17.02.15 15:55:31

NOTĂ: Părerile și recomandarile din articol aparțin integral autorului (Deborah77); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

PUNCTAJ CRT:: 1000 PMA (std) nota1  &  4500 PMA (din 8 voturi) nota2

pagină generată in 0.0794720649719 sec