ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 14.02.2015
DIN: Vrancea
ÎNSCRIS: 05.07.12
JUL-2014

In nici un caz dezamagit... !!!

Contrar celor spuse de Ralu Constantin (vezi impresii), eu nu pot afirma ca am fost dezamagit absolut deloc.

Inca de la inceput trebuie precizat ca e un hotel foarte nou si in consecinta si curatenia este deosebita. In privinta englezei angajatilor chiar nu-i un criteriu de satisfactie caci doar nu traiesti cu ei in camera, esti acolo pentru mare, relaxare si odihna si faptul ca e un hotel nou nici angajatii n-au apucat sa invete bine engleza dar nu-i bai, se putea intelege oricine cu ei. In privinta mancarii iar sunt socat de nemultumirea turistului intrucat chiar nu aveai cum sa mori de foame, erau foarte multe feluri de salate, mancaruri gatite, fructe destule (mi-a placut ca aveau in fiecare zi cirese foarte foarte bune si proaspete cu toate ca era luna iulie!!!) si carne pot spune ca era suficienta (nu era de porc dar asta nu prea gasesti in Turcia) iar prajiturile erau destule dar aici pot spune ca nu erau punctul forte (doar ca si diversitate). Si cred ca in general turcii ofera o mancare muuuult mai sanatoasa fata de ce suntem noi invatati sa mancam de obicei, carne, carne si iar carne. De obicei nici eu nu mananc asa sanatos insa cand vezi atatea salate insirate pe mese nu-ti mai vine sa mananci decat verdeturi si nu-i un lucru rau insa acasa nu prea avem timp de asa ceva.

Plaja avea nisip destul, chiar era aproape doar din nisip insa nu era un nisip ca la noi, era mai prafuit, mai fin si cu o culoare galbui-rosiatic. Acum doi ani am fost in Kusadasi si acolo nu era nisip deloc doar pietricele si arici de mare asa ca aici a fost o plaja si o mare aproape perfecta. Nu era deloc mizerie pe plaja, doar chistoace lasate de inaintasi insa nu cred ca sta nimeni pe vreo plaja sa adune chistoacele la fiecare ora.

Ca distractie nu ma pot pronunta caci n-am fost in club noaptea insa spectacolele de seara au fost destul de reusite si am mai fost si la sala de jocuri si la barul de pe terasa. De obicei noi mergem la mare sa ne relaxam, sa ai placerea de a putea alege ce sa mananci din varietatea de meniuri si sa ne balacim in mare (nu in piscina caci din alea sunt si la Cucuietii din deal - ca o mentiune totusi mi-a placut foarte mult "lazy river" din jurul toboganelor).

Hotelul e pozitionat in asa fel ca majoritatea camerelor sa aiba vedere la mare, chiar daca doar de la geam sau din balcon. Curatenia in hotel era exemplara si faptul ca totul era nou si modern era un mare plus. Si legat de muzica de fundal de la restaurant sau piscina nu e adevarat ca nu exista insa era in surdina, nu ca la noi pe litoral unde te tampeste de cap cu decibelii. Si cine vrea muzica poate sa-si bage doua casti din telefon in ureche si asculta ce vrea.

Si inca ceva, laptele cu pai pentru copii era pe o masa in colt si de acolo mai luau ospatarii cateva cutii si ofereau prin sala dar nu erau obligat sa serveasca pe toata lumea, fiecare putea sa-si ia singur. In concluzie, nu stiu daca e un resort distractiv sau nu insa pentru noi a fost perfect tinand cont ca la banii astia nu gaseam ceva nici macar acceptabil asa ca ne putem considera norocosi.

Trimis de johnscorpion in 14.02.15 21:51:27
Validat / Publicat: 14.02.15 22:48:54
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în TURCIA. A mai fost în/la: Kusadasi, Grand Efe club Ozdere

VIZUALIZĂRI: 6654 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (johnscorpion); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

lauraalecu
[21.06.18 11:44:53]

@johnscorpion: buna ziua! Vreau sa merg și eu la acest hotel și vreau sa va întreb dacă au parcare proprie sau privată! Și CIT costa parcarea dacă știți! Mulțumesc!

Sunt cumva 2 clădiri acolo sau una singura in poze se văd 2! Care este mai ok pentru cazare? Presupun ca restaurantul este comun!

nrs †
[21.06.18 14:24:30]

@lauraalecu:

in Turcia parcarea la resorturi e gratis

johnscorpionAUTOR REVIEW
[21.06.18 21:44:22]

Au parcare proprie si gratuita. Daca ai noroc, prinzi si un loc la umbra (nu sunt foarte multi care merg cu masina in Antalia). Poza cu doua cladiri e probabil dintr-un proiect care nu stiu daca s-a finalizat de cand am fost eu. Atunci era o singura cladire si in locul celeilalte era gazon. Vacanta placuta!

johnscorpion, lauraalecu, nrs
Alte impresii din această RUBRICĂKahya Resort Aqua & Spa Hotel: