ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 20.01.2015
ÎNSCRIS: 20.01.15
JUN-2014
3 AD. + 2 COPII -- v: 2-6

Nu e adevărata Grecie

Am fost acolo la mijlocul lunii iunie in 2014. Mulți cunoscuți ne-au spus înainte: "Nu va duceți in Grecia la All Inclusive pentru ca veți fi dezamăgiți, nu se compara cu Turcia si nici măcar cu Bulgaria"! Vroiam însă neapărat in Grecia pentru că am mai fost înainte (când nu aveam copii) şi ne-a plăcut, dar acum pentru că eram cu copii mici şi nu ne venea sa alergam după masa in fiecare zi, plus ca mai citisem niște review-uri si mi-am zis ca nu poate fi așa rău am ales un hotel care să ofere All inclusive.

Sa începem cu cazarea: am primit doua camere (ca eram 3 adulți si 2 copii) intre etajul 1 si 2, un soi de 1 bis, etaj la care liftul nu oprește deci va dați seama cat ne-am luptat cu căruțul pe scări in fiecare zi. Camerele erau cu vedere la mare dar fără balcon. Lifturile patru la număr erau foarte mici, veșnic așteptai la coada si unul din ele era aproape tot timpul defect.

Prosoape pentru plajă: primeai două plătind câte 10 euro garanţie pentru fiecare, care teoretic o primeai înapoi la sfârșit (a trebuit să facem scandal să o primim). Se puteau schimba doar de două ori pe săptămână in interval de 1 oră (intre 9-10).

Intrarea in apă era cu pietre.

Mâncarea foarte puţin diversificată, aproape aceeași in fiecare zi, un fel cu carne de porc, unul cu carne de pui unul cu vita si unul cu peste, in rest garnituri, si acestea vreo 5-6 feluri, in nici un caz la nivelul unui hotel care se vrea de 4 stele. De băut primeai la masa când catadicsea chelnerul sa vina.

La ora prânzului era foarte aglomerat şi de multe ori așteptam la coada cu copii ca sa intram chiar si jumătate de oră.

Pepenele (doua bucaţele de persoană) si dulciuri erau împărţite cu porția de către personal la vitrina iar daca se nimerea sa se duca un copil neînsoțit primea resturi (cotoare de pepene pe care le refuzau alții).

La baruri fiecare trebuia sa stea la coadă pentru băutura sa (nu puteai sa te duci sa iei de exemplu trei băuturi si pentru ceilalți cu care erai) fiindcă personalul era foarte scandalizat şi reacţiona de parcă iţi dădea ceva gratis. Cei care plăteau pe loc erau serviți primii faţă de cei de la all inclusive (care plătiseră de fapt in avans).

Am încercat intr-o zi să rezervam la restaurantul "a la carte" şi deşi ne-am dus de dimineața să rezervam, cu o zi înainte, aşa cum cereau condiţiile lor, şi nu am găsit decât doua locuri. În sera cinei am constatat cu stupoare că nu erau toate locurile ocupate iar când am cerut de mâncare şi pentru copii chelneri au fost din nou foarte scandalizați: "Şi pentru copii?? "

Scârbiţi am plecat prin alte staţiuni să mîncăm la prânz şi vreau să va spun ca a fost cu tortul altceva! Acolo am văzut adevărata Grecie (oameni amabili şi mâncare bună) cât despre complexul Athos Palace nu-si merită stelele!! Iar personalul se comportă execrabil!

Trimis de rdona in 20.01.15 11:12:36
Validat / Publicat: 20.01.15 12:17:20
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în GRECIA. A mai fost în/la: Halkidikis, Miramar

VIZUALIZĂRI: 4904 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (rdona); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
  • AŢI PUTEA rezerva o cameră aici, prin booking.com

[20.01.15 12:16:47]

@rdona: bun-venit în comunitatea AmFostAcolo.ro.

[20.01.15 12:38:45]

rdonaAUTOR REVIEW
    [20.01.15 12:43:06]

@webmaster26 - Buna ziua! Da, pozitionarea este corecta!

johnnyredlabel † CONS. ONORIFIC AFA / GRECIA
    [20.01.15 15:58:03]

@rdona -

Păcat că nu i-ați ascultat!

Totuși, până la urmă, priviți partea plină a paharului

Acolo am văzut adevărata Grecie (oameni amabili şi mâncare bună)

Oricum, data viitoare nu cred că mai alegeți sistemul AI!

rdona
    Alte impresii din această RUBRICĂBomo Athos Palace Hotel: