ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 19.01.2015
ÎNSCRIS: 18.01.15
JAN-2015
încărcat de pe telefon!

Dreptul la replica

DREPTUL la REPLICĂ se referă la următorul articol (încărcat anterior pe sait):

Ma numesc Tampa Florina, sunt propietara pensiunii Floris, in legatura cu nemultumirea doamnei cazate de revelion, lucrurile au stat in felul urmator:

s-a stabilit pretul de 250 lei pe noapte pt 2 persoane, camera matrimoniala, mi s-a specificat ca sunt copii dar nu si numarul lor, m-am trezit ca fiecare familie avea cate 2, 3 copii; nu an zis nimic am suplimentat sala cu mese si scaune, in camerele in care s-a putut cu paturi, asta, desii capacitatea maxima a pensiunii este de 16 persoane.

Intradevar, nu ati avut apa calda pe data de 1 ianuarie, in 4 cam timp de 3 ore, pana am dezghetat teava de apa calda, cu toti stim ca de rev au fost - 28 de grade, asa e la munte, iarna nu-i ca vara, daca nu aveati deloc apa calda trebuia sa nu aveti nici caldura, se stie ca cele 2 lucruri comunica la centrala pe gaz. Centrala este montata la bucatarie la care ati avut mereu acces, ati avut caldura, de stateati cu geamurile deschise in bataie de joc.

Nu ati gasit butelia goala ci s-a golit intre timp, se putea intampla la oricare alt turist, nu pot inlocui o butelie care nu este complet goala. V- am dat 100 lei sa cumparati alta, un domn s-a oferit ca ma ajuta, vazandu-ma insarcinata in 8 luni si auzind ca sotul meu nu este acasa. Nu m-ai mi-ati dat restul pana nu vi l- am cerut de la obraz.

Cu o seara inainte sa veniti m-ati sunat sa imi spuneti ca o familie va venii de pe 1 si ar mai fi inca una in plus daca asi avea o camera in pensiunea cealalta, v-am spus ca nu am si sa caute in alta parte. Ati profitat de faptul ca eram femeie singura cu doi socri in varsta si pe data de 1 aceea familie, fara sa ziceti nimic, a venit si s-a instalat bine mersi in pensiune, decat sa dea bani in alta parte. V-am sunat sa clarificam situatia, nu am venit peste voi, deoarece am vazut k ma priviti toti de sus, cu mare aroganta.

Ati trimis pe unul din domni si m-a luat tare, ca ce ma intereseaza ca ei dorm la bucatarie, ca vai doamne am primit atatia bani, ca e criza, ca vai doamna unde sa se duca acum. Intr-un final a zis ca imi va mai da 100 de lei pentru 2 nopti o familie cu un copil, dar teapa m-ati tot amanat pana la plecare, ati profitat ca eram ocupata cu primirea rusilor si ati plecat ca de la stana, fara sa salutati v- ati suit in masini si dusi ati fost... rusine, rusine sa va fie.

M-a deranjat faptul, doamna, ca erati in plus, ca nu erati intr-un camin studentesc, sau in tabara, platesti 14 si venim 25, dormim pe unde apucam. V-a deranjat panza de paianjen ratacita, recunosc, e vina mea, nu am fost atenta, dar nu era in toata casa dar in rest a fost curat, v-a deranjat paianjenii sustineti, dar catelul ce statea pe masa, excrementele si mancarea lui care erau prin toata sala ravasite, parul nu mai zic mirosul insuportabil pe care il avea. Ati infundat wc din baia de servici cu sapunul ce era agatat in toaleta, in loc sa anuntati ati tras apa in speranta ca se va duce pe teava, ati preferat sa nu mai folositi aceea toaleta , infundata cu toate cele iar la 3 m de ea aveati mesele cu mancare, confetii toata casa ati dat, ati mancat seminte pe unde ati apucat. Intr- o pensiune nu iti faci papucii cu prosopul din baie pe motiv ca ati platit... dar in sfarsit, ca esti tanar, ca esti batran trebuie sa ai cei sapte ani de acasa, lucru pe care nu l- am intalnit de data aceasta si mai tare ma surprinde faptul ca au fost familisti trecuti de prima tinerete, nu adolescenti scapati 3 zile de acasa.

Trimis de Tampadelia in 19.01.15 23:48:21
Validat / Publicat: 20.01.15 00:53:07

VIZUALIZĂRI: 1275 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (Tampadelia); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

karoline
[20.01.15 12:05:53]

Tin sa mentionez ca apa calda nu am avut pe data de 31 decembrie si 1 ianuarie. Da, aveam apa in bucatarie si in baia de serviciu la 3 m distanta nu era apa calda si a trebuit sa venim noi sa va anunta si cu ocazia asta ati depistat si defectiunea. Centrala rea in bucatarie dar era inchisa cu lacatul! Cand s-a inchiriat vila ati specificat ca toate camerele sunt in interior si nu ati mentionat faptul ca trebuie sa iesim pe afara pt a ajunge la celelalte 3 camere unde cabinele de dus curg si scurgerea a fost infundata si tot noi l-am chemat pe dl. instalator sa desfunde canalizarea unde s-a gasit..., si prosopul de baie care era patat si plin de gauri (imi pare rau ca nu l-am pozat) a fost folosit drept papuci, ca de sters nici catelul nu l-am fi sters cu el. Sa va fie RUSINE!!!

Din 7 fam. doar 2 au fost cu doi copii restul cu cate 1 sau fara. Iar catelul (shih tzu) nici nu-si face nevoile in casa nici nu miroase si NU a stat pe masa! Si daca vroiati sa fim civilizati si sa lasam curatenie cred ca asa si trebuia sa gasim nu sa va facem noi. Confetiile le-am strans cat s-a putut in ideea in care nu aveam nici matura nici mop. Cu ocazia asta ati facut curatenie ca erati nevoita!!!

karoline
Alte articole din această RUBRICĂPensiunea Casa cu Flori (Floris) :