Miraparque Hotel

înscris/ă în 29.12.11
MEMBRU: CONSUL
JAN-2012

Relaxare

Ilustrație muzicală - fond sonor/video consultare impresii:
Fado Portugues - Amalia Rodriguez

Urmare de aici

Relaxare e primul cuvant la care ma gandesc, atunci cand imi aduc aminte de sejurul in Lisabona petrecut la acest hotel!

Miraparque este un hotel situat intr-o cladire istorica, care-si merita stelele, nici mai mult, nici mai putin! Este un hotel aflat la o distanta relativ mica de aeroport! De acolo am facut aproximativ 10 minute cu taxiul! Am ales acest mijloc de transport, tocmai pentru ca era aproape si nu a costat mult, doar 10 euro!

Cum se poate deduce si din denumire, hotelul este situat vis a vis de parcul Eduardo al VII-lea, pe o straduta linistita!

Pana in centrul orasului se ajunge in aproximativ 15 minute de mers alert, pe jos! Cu mijloacele de transport in comun n-am incercat, dar era si o statie de metrou in apropiere!

Din pacate in apropierea hotelului nu sunt nici terase, nici magazine! Singurul loc unde am vazut magazine este in galeria de la metrou, unde am coborat de abia in ultima zi!

Camera de dormit este foarte mare, iar baia si mai mare! Micul dejun nu e foarte variat, dar e gustos si suficient!

Camerele sunt curate, dar au un mobilier invechit! Peretii la camera sunt foarte subtiri, auzi tot de la vecini!

Personalul de la receptie este amabil si saritor! Internetul exista, dar merge foarte greu!

Este un hotel destul de ieftin, situat intr-o zona buna! Ideal de vizitat orasul, cu un buget mai mic.

Impresii încărcate de robert in 13.01.2015 09:20:38

Validat / Publicat: 13.01.15 10:08:19

NOTĂ: Părerile și recomandarile din articol aparțin integral autorului (robert); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

PUNCTAJ CRT:: 1000 PMA (std) nota1  &  13250 PMA (din 18 voturi) nota2

[13.01.15 09:40:52]

Mutat în rubrica "Miraparque Hotel, LISABONA" (nou-creată pe sait)

- robert
[13.01.15 09:53:28]

@webmaster33 - http://www.trilulilu.ro/muzica-diverse/fado-portugues-amalia-rodriguez#ref=cauta

Salut! Poate imi poti adauga si melodia! Mersi!

[13.01.15 10:03:58]

Ilustrația muzicală indicată a fost atașată articolului (vezi sus, imediat sub titlu)

[13.01.15 10:06:24]

- robert