Corvin Lux Aparthotel

MEMBRU: PREMIUM
JUN-2014
REGIM MASĂ FARA MASA

Recomand

La prima aventura in Budapesta, mai mult datorita sotiei ce a tinut neaparat sa-l vada de Andre Rieu in concert, m-am aventurat si am inceput sa cautam cazare.

Am plecat 4 persoane cu masina si am incercat sa gasim ceva convenabil pentru toti. Dupa mai multe variante ne-am oprit la Corvin Apartment Budapest.

Rezervarea am facut-o prin booking.com, iar comunicarea a descurs bine.

Apartamentul este cu 2 camere (dormitor+sufragerie), o baie si bucatarie si este situat din ce am observat intr-un fel de complex cu mai multe blocuri de apartamente, banuiesc de inchiriat (din pacate n-am apucat sa intreb persoana cu care am tinut legatura). Totodata ar mai fi de spus ca apartamentul este complet utilat si are cam tot ce-ti trebuie sa locuiesti in el, de la masina de spalat rufe la aragaz si masina de spalat vase.

In "complexul" in care se afla, in imediata apropiere exista un mall, Corvin Plaza iar in fata lui se mai fac diferite spectacole. Mi s-a parut ok, mai ales ca nu-mi plac zonele foarte linistite. Totodata mai este un Lidl, vreo 2 restaurante si inca o cafenea, foarte populata dimineata.

De mentionat, chiar daca era muzica afara destul de tare in timpul spectacolelor, in apartament nu am avut nici o problema cu zgomotul.

Pt cei ce merg cu masina, trebuie avut grija la parcare, pentru ca in timpul zilei nu este gratis pe strazile din jur, iar taxatoarele sunt doar in capatul strazilor. Am avut noroc cu un compatriot ca m-a informat, altfel mai mult ca sigur eram bun de plata (~10000HUF) Sincer sa fiu, nu am reusit sa ma descurc cu ele. Am ales sa parchez in parcarea subterana a mall-ului. Numai tin minte cat a costat, dar am retinut in in weekend e gratis parcarea.

Impresii încărcate de Sindrom in 09.01.2015 14:09:04

Validat / Publicat: 09.01.15 17:26:05

NOTĂ: Părerile și recomandarile din articol aparțin integral autorului (Sindrom); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

PUNCTAJ CRT:: 1000 PMA (std) nota1  &  3600 PMA (din 8 voturi) nota2

[09.01.15 17:24:16]

@Sindrom: bun-venit în comunitatea AmFostAcolo.ro.

Mutat în rubrica "Corvin Apartment Budapest" , (nou-creată pe sait).

- Sindrom
[09.01.15 17:44:19]

Bine v-am gasit!

Urmaresc de mult timp ce se intampla pe AFA si dupa ultima vacanta ma simteam oarecum dator site-ului.

Este ok localizarea!

• O cazare călduroasă la Corvin Lux Aparthotel Budapesta (Apr.2016) - punctaj satisfactie: 9.80 (scris in 05.08.16 de Gratian* din ORADEA) - RECOMANDĂ