#E#D

REGIM MASĂ dp

#G#0
#M#0

Magia unui Craciun ratat

Reclama care ne-a atras catre locul acesta a fost "Craciun magic la Pensiunea Sara", prin urmare am plecat la drum (aprox. 500 km) cu entuziasmul dat de magia sarbatorilor.

Asta doar pana am ajuns acolo. Mi-a trecut entuziasmul cand am intrat in camera si am dat de noroiul fostilor locatari ai camerei peste tot pe podea dar si in interiorul dulapului unde probabil si-au tinut incaltamintea. Praful si mizeria erau acolo probabil de asta vara, nederanjate. Doar asternuturile fusesera schimbate ce-i drept.

Am incercat sa accept asta si am coborat la restaurant, am crezut ca de foame am inceput sa am fitze si daca o sa mananc o sa-mi treaca. De unde! Fereastra ce facea legatura intre restaurant si bucatarie avea niste "perdelute" maro, pline de lista de bucate de asta vara. Oare oamenii astia nu au auzit de curatenia de Craciun? Am cerut lista de preturi ca sa stim cum ne organizam, dar ni s-a spus ca nu au, insa dupa ce am primit nota de plata si am facut ochii cat cepele am primit si lista surpriza, cu preturi de hotel de cel putin trei stele! Presupun ca au uitat ca ei au doar "margarete"?

Nu au ezitat insa sa ceara si diferenta de 50% de achitat la nici 15 minute dupa ce am ajuns! Daca esti din categoria celor cu un venit mediu, nu te duce acolo! Nu poti face fata acelor preturi, in conditiile in care peste tot prin pensiune sunt afise cu "Nu ai voie sa aduci nici un produs din afara, altfel vei suporta penalizari."

Concluzia noastra: afara vopsit gardul (vezi site-ul) si inauntru mancatorul de lei (RON)!

In concluzie, am renuntat la avansul nu tocmai mic pe care il achitasem si am reparcurs cei aprox. 500 km in aceeasi zi inapoi spre casa pentru a nu pierde si ce mai ramasese din sarbatori!

Impresii încărcate de mariusadriana in 07.01.2015 17:29:50

Validat / Publicat: 07.01.15 18:19:34

• Alte destinații turistice prin care a fost: Banatul era singura zona din Romania unde nu fusesem pana acum

NOTĂ: Părerile și recomandarile din articol aparțin integral autorului (mariusadriana); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

PUNCTAJ CRT:: 1000 PMA (std) nota1  &  2250 PMA (din 4 voturi) nota2

[07.01.15 17:52:55]

@mariusadriana: bun-venit în comunitatea AmFostAcolo.ro.

Articolul va fi publicat FĂRĂ NOTE, cf. Regulamentului - nu aţi fost cazați efectiv la această unitate.

[07.01.15 18:19:06]

- mariusadriana
[07.01.15 18:46:45]

@webmaster - coordonatele identificate sunt foarte exacte, ei sunt putin mai sus de hotel Aqarius. Multumesc!

#G#1

#M#1