ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 15.11.2014
DIN: Oradea
ÎNSCRIS: 14.11.14
SEP-2014

O vacanta super

Am fost foarte multumiti de aceasta vacanta, pot sa spun intr-un cuvant ca a fost extraordinar! Nu avem nimic de reprosat, dimpotriva, planuim sa repetam experienta! Consideram ca fiecare banut pe care l-am dat pentru excursie a meritat. Din momentul in care ne-am urcat in autocar in Romania si pana la coborarea din acesta tot in Romania, am petrecut un sejur de neuitat. Cazarea a indeplinit tot ceea ce aveam nevoie, iar statiunea in sine este exact ceea ce cautam. Asteptam cu nerabdare urmatoarea vacanta, bineinteles, mediata de aceeasi agentie si, de ce nu, poate tot la Balkan Hellas.

Piscina este foarte curata, la fel lenjeria de pat. Bucataria este dotata cu frigider, plita electrica, vesela, televizorul exista si merge chiar foarte bine. Mobilierul este, intr-adevar, cam vechi, dar functional (avand in vedere suma platita nu poti cere lux). Daca era sa merg pana la mare in Romania (din Bihor) nu imi ajungeau acesti bani decat poate pentru drum. Plaja este la aprox.200m, deci foarte aproape, iar personalul este mai mult decat amabil, incepand de la patroni si continuand cu personalul auxiliar.

Concluzionand, am fost extrem de multumiti pentru serviciile primite in raport cu suma platita.

Trimis de LiaIoana in 15.11.14 10:22:30
Validat / Publicat: 17.11.14 15:31:55
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în GRECIA. A mai fost în/la: Am vizitat mai mult de 10 statiuni din grecia pe parcursul anilor.

VIZUALIZĂRI: 3281 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (LiaIoana); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

[15.11.14 10:35:48]

În forma în care se prezintă la acest moment, textul trimis nu este publicabil ca review - impresiile nu sunt acceptabile ca articol.

Sperăm să găseşti timp sau disponibilitate pentru completarea unui set minim de detalii - referitoare, de exemplu, la camere, bucătărie & masă, alte facilităţi ale unităţii, amabilitatea personalului, împrejurimi, drumul până acolo etc - eventual pentru încărcarea unui set, măcar minimal, de fotografii din sejur sau minisejur --- astfel încât să putem publica, într-un final, articolul.

"Review"-ul a fost momentan suspendat, până la stabilirea deciziei definitive.

Pentru completări / modificări / ajustări poţi folosi linkul EDIT IMPRESII (afişat cu roşu sub textul trimis)

În cazul în care aceste completări nu sosesc în timp util, textul va fi - eventual - republicat sub formă de EVALUARE = miniArticol (NU ESTE afişat în lista impresii, NU ESTE anunţat abonaţilor etc).

In plus trebuie sa te hotarasti ce varsta ai, 20-30 de ani sau 50-60 de ani? sper sa lamuresti aceasta problema macar!

LiaIoanaAUTOR REVIEW
[17.11.14 11:52:28]

@webmaster22 -

Am mentionat ca grupa de varsta este 50-60 de ani, nu inteleg unde e greseala. In plus, aveti un stil foarte needucat de a adresa intrebarile, pe langa faptul ca nici nu cunoasteti ortografia limbii romane(nu se pune spatiu inainte de virgula). Imi pare rau sa vad cat de complicat e sa imi scriu impresia pe site-ul dvs.

[17.11.14 15:29:01]

@LiaIoana - Doamnă

la crearea contului fusese declarată grupa de vârstă "20-30 ani". Iar respectiva setare a rămas la fel chiar după înţepătoarea/înţepata dvs intervenţie de mai sus (abia de foarte puţin timp a fost actualizată, şi acolo, grupa de vârstă "50-60 ani"), lucru ce poate induce - cred că sunteţi de-acord - anumite neclarităţi şi/sau supiciunea că acel cont a fost creat de altcineva, în numele dvs.

Ar fi, dealtfel, o practică de care ne lovim deseori - proprietarii de pensiuni sau angajaţii agenţiilor de turism încearcă să scrie reviews-uri în numele clienţilor lor — evident, cu alte date "de stare civilă" — reali sau inventaţi. Practică interzisă de Regulamentul AmFostAcolo şi evident neacceptată de noi.

Acum, c-aţi clarificat mărunta neclaritate ref la grupa de vârstă şi mai ales având în vedere completările ulterioare, care au dat cât de cât o minimă substanţă textului, dându-i o alură de "review" - impresiile vor fi publicate în scurt timp.

[17.11.14 16:16:47]

am citit de 3-4 ori mesajul WM22 si zau ca nu-mi dau seama unde era / este acea pauza inainte de virgula...

[17.11.14 16:18:33]

@Corina70 - a fost corectat, dacă tot ne-a atras tovarășa profesoară atenția.

[17.11.14 16:51:05]

@webmasterX - mi-ai luat vorba din gura, ca sa zic asa.

totul e bine cand se termina cu bine :-)

LiaIoanaAUTOR REVIEW
[17.11.14 22:49:04]

@webmaster -

Intr-adevar nu stiam la ce va referiti pt ca nu am observat greseala care aparea la datele contului meu, dar, o data ce am descoperit-o, am considerat necesara corectarea ei. Iar in ceea ce priveste review-ul sper ca nu e nevoie sa vorbim personal ca sa credeti ca "amfostacolo" si tot ce declar e real, iar daca va fi nevoie vom face si acest lucru. In orice caz, cred ca dvs aveti alura de "intepat".

Si in plus, consider ca discutia aceasta era intre mine si "webmaster" (indiferent cine ar fi acesta), nu era nevoie de interventia altora.

[18.11.14 10:03:23]

@LiaIoana - Serios ?!? Atata timp cat acest site este unul public, oricine este inscris ca user isi poate da cu parerea in legatura cu absolut orice se scrie. Din moment ce ati publicat un set de impresii, v-ati asumat implicit si "riscul" aparitiei unor ecouri, mai mult sau mai putin la obiect.

Vad ca sunteti un user nou inscris, probabil nu sunteti familiarizata cu site-ul, atmosfera si discutiile purtate de-a lungul timpului.

Faptul ca nici nu ati venit bine pe site si v-ati "luat" de un webmaster, insinuand ca este needucat, reprosandu-i o mica greseala de ortografie, spune destule... Asa procedati si in viata reala, atunci cand sunteti musafir pentru prima data in casa cuiva?

Cand va veti mai obisnui cu site-ul AFA, veti realiza faptul ca, dand dovada de mai multa flexibilitate in gandire si exprimare, nu aveti decat de castigat.

Nu toti cei care scriu aici sunt premianti sau olimpici la limba romana, iar micile greseli de ortografie, gramatica sau punctuatie (mai) pot fi trecute cu vederea.

Un lucru este cert : nu va tine nimeni "cu forta" pe acest site daca nu va convine atmosfera sau tonul discutiilor...

nicole33
[18.11.14 22:41:06]

@LiaIoana -

Câteva poze de la acest hotel de nota zece, conform aprecierii tale, ar fi, poate, mai convingătoare decât textul destul de „subțire”.

emp
[23.11.14 22:10:45]

@LiaIoana - Stimata Doamnă, va rog sa-mi dati voie sa va spun ca daca ati avut televizor in camera inseamna ca ati fost cazata la hotelul Balkan Sun (aripa noua a hotelului Balkan, cea de deasupra sediului agenției, cu vedere spre părculeț) si nu la Balkan Hellas (aripa veche a hotelului Balkan). De asemenea in cazul asta nu cred ca ar trebui sa va plangeti de mobilier, pentru ca la Balkan Sun mobilierul e mult mai nou decat cel din Balkan Hellas. Ma bucur sa aflu ca ati avut in septembrie piscina foarte curata asa cum spuneti. Din pacate eu am nimerit pe acolo la inceputul lui septembrie dupa o zi de ploaie si va pot asigura ca pe toata durata sejurului meu piscina a aratat exact ca in fotografia AF03. As fi chiar bucuroasa sa vad ca cineva scrie ca a si facut baie in piscina respectiva si sa puna o poza edificatoare. Cand vad ca laudati atat de tare piscina aia mi se face rau, in 3 sejururi acolo am vazut-o suficient încat să scriu ce am scris. In 2012 am nimerit intr-o perioada cand nu lasau piscina sa se umple, dar apa curgea continuu asigurând zgomot de fond zi și noapte pentru camerele cu balcon spre piscină. In 2013 am vazut piscina plină de apă chiar curată când am sosit si poate in ziua sosirii am vazut un adolescent incercând apa, ulterior nu au mai schimbat-o si dupa vreo 5-6 zile părea cam stătută (vreau să spun că era tulbure), oricum nu făcea nimeni baie acolo desi era foarte cald. La inceputul lui septembrie 2014 arăta exact așa ca în poză (aveam si poze mai edificatoare, in detaliu, dar nu țin să pun pe internet imagini care îmi produc scârbă).

Cât despre patroni, nu am alt motiv să mă plâng decât că anul ăsta au făcut overbooking masiv și că pe mine personal acest lucru m-a afectat. Mergeam acolo a treia oară pentru că cunoșteam hotelul, patronii și angajații și, la fel ca si dumneavoastră acum, și eu am avut în trecut o părere foarte bună. Dar anul ăsta angajații erau alții, din păcate mult mai indiferenți decât cei din 2012 și 2013. Dacă știam de la bun început că s-ar putea să nu fiu cazată acolo probabil alegeam altă destinație. Nu mă plâng de condițiile de cazare pe care le-am primit în schimb, pentru că am avut o gazdă cumsecade, dar a fost vorba de o cazare la particular nu la hotel, iar distanța față de plajă mult mai mare.

Corina70, emp, LiaIoana, nicole33
Alte impresii din această RUBRICĂBalkan Hellas / Balkan Sun Hotel: