#E#D
MiniÎntâlniri 'ad-hoc' - la Târgul de Turism!

06.11.2014
NOV-2014

#G#0
#M#0

NOTĂ: SECȚIUNE OFFTOPIC [ÎNTÂLNIRILE AFA]

Textul de mai jos face parte din categoria discuții libere, off-topic sau "de interes turistic TEMPORAR ori restrâns" - eventualele voturi sunt simbolice (+1/-1 PMA)

Mini-Întâlnire 'Ad-hoc AmFostAcolo' — Târgul de Turism al României, 13-16 noiembrie 2014

Pentru că foarte mulţi dintre voi mă tooot întreabă "când ne mai întânim şi noooi? " :-), ce m-am gândit eu, într-o bună zi?

Ce ocazie ar fi mai potrivită pentru una sau mai multe întâlniri "ad-hoc", de "socializare tipică AFA" (aş îndrăzni să zic) decât cu ocazia Târgurilor de Turism?

Păi nu îmbinăm noi, CEL MAI BINE, utilul cu plăcutul, astfel??? :)

Şi-atunci m-am hotărât: deşi în trecut am mai declinat astfel de propuneri (venite chiar de la organizatorii Târgului), de anul acesta voi "reînnoda" tradiţia participării AmFostAcolo la Târgul de Turism, cu stand propriu.

Astfel că:

- în 13 şi 14 şi 15 noiembrie (şi chiar şi-n 16, duminică, pân-la-prânz) vă aştept la Târgul de Turism al României (la Romexpo), să ne cunoaştem — sau să ne re-cunoaştem, după caz :-) — la un pahar de vorbă / sau ce-om mai găsi pe acolo. :-)

Nu doar pe mine, Cornel evident — ci mai mult, mai ales între noi (voi) — sunt convins că v-ar face plăcere, multora, să vă cunoaşteţi şi să schimbaţi impresii (şi) live.

Ori să punem la cale... diverse :-)

Ne găsiţi în PAVILIONUL C2, standul cu numărul 4 - avem TUNISIA în dreapta şi INDIA un pic mai la stânga (privind dinspre culoar înspre peretele exterior al pavilionului). Iar vizavi de noi — AIR BERLIN şi... CUBA :-)

Ne veţi recunoaşte uşor şi după probabila înghesuială de pe acolo (dăm bomboaaaane! LOL) sau după inscripţia, mare, "AmFostAcolo.ro" de pe frontispiciul standului...

IMPORTANT: am nevoie de voluntari care să asigure "continuitatea" la stand. Mai mult ca sigur că eu voi fi "răpit", ades, de câte un fan sau vreo fană - aş vrea io! :D mai probabil va fi, însă, câte vreun partener de afaceri / sponsori pentru premii sau minipremii etc — aşa că voi avea nevoie de suplinitori, care să primească "musafirii", să le facă cunoştinţă între ei, să le împartă bombonelele :) şi celelalte mici cadouri pregătite etc.

Cine crede că poate ajuta - stând 1-4 ore pe zi pe acolo, dând o mână de ajutor- rog înscrieţi-vă aici (scriind un ecou), specificând şi ziua şi intervalul în care puteţi ajuta.

Exemple:

- "aş putea eu, X, să vin = joi dup-amiaza, între 15 şi 16"

- "pot şi io, vineri dimineaţa, între 10 şi 12" etc

Un pic mai încolo = vom centraliza "ofertele" şi vom încerca o planificare — sper să NU vă nimeriți, toţi, "sâmbătă dimineaţa între 10 și 13" :))) — astfel încât să încercăm să "acoperim" fiecare dimineaţă şi fiecare dup-amiază din toate zilele (joi-sâmbătă, eventual şi dimineaţa de duminică - însă eu am avion înapoi la prânz, aşa că nu voi ajunge, cred, aproape deloc duminică pe acolo).

MiniÎntâlnirile "ad-hoc " de la TTR vor fi anunţate şi printr-un newsletter trimis tuturor membrilor, cât de curând.

Impresii încărcate de Admin in 06.11.2014 21:56:51

Validat / Publicat: 06.11.14 23:29:55

• Nu a fost singura vizită/vacanţa în zSTRATOSFERA.

Notează ca FAVORIT[ ce înseamnă? ] - ales ca "favorit" de 1 useri

NOTĂ: Părerile și recomandarile din articol aparțin integral autorului (Admin); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

Puteți VOTA simbolic articolul - VĂ PLACE?

DA [1 PMA]  -  NU [-1 PMA]

PUNCTAJ CRT:: 1000 PMA (std) nota1  &  22055 PMA (din 55 voturi) nota2
NOTĂ 2: Articol de elită, apreciat de suficienţi votanţi pentru a-i fi alocat, automat, ZUPERBONUSUL (în valoare de 20000 PMA).

Ecouri PAGINATE - pag [1] din 6 [pagina 1, ecourile 1 - 30]
pentru ecouri mai recente, folosiți PAG.URM, PAG. PREC (vezi mai jos).
[07.11.14 07:59:34]

Apoi draga domnule, daca se dau bomboane gratuit, EU VIN! Habar nu am cand, dar stau cuminte si astept pana va eliberati. No apai ashe am zis! Ne vedem acolo, abia astept!

- TraianS
[07.11.14 09:22:45]

Daca nu se dau caramele, eu nu vin! :)

Istoric vorbind, nu ar fi trebuit sa fiti pe langa standul Japoniei? :) In ce ne deghizam tura, asta?

Astept poze de la cei care ajung... si va urez intalnire frumoasa! :)

[07.11.14 09:40:41]

@buterfly - te aşteptăm cu drag.

Dosesc personal câteva bomboane, cu dedicaţie, just in case, până când îi ajunge... :)

@TraianS

Daca nu se dau caramele, eu nu vin!
- cum adică??? caramele am dat dintotdeauna, şi-om da şi anul acesta.

NB: — Sunt şi favoritele mele :-), aşa că va trebui să te grăbeşti să prrinzi câte una, de ajungi pe la Bucureşti :))

[07.11.14 17:13:20]

la bomboane se inghesuie lumea, la voluntariat nu prea... chiar asa, bere nu aveti? :)))

ASA CA: pot veni eu, PAPONE, atat joi cat si vineri, de pe la 11, pentru vreo 3 ore/zi. sunt primuuuul voluntar, yuppyyyy! astept confirmarea.

PS: am un premiu neridicat, un tricou AFA. il pot "prelua" cand ne vedem la targ?

- msnd
[07.11.14 18:26:51]

Merg și eu la bere.

Vreo juma de oră în paralel cu @papone, și încă vreo două după.

Două, adică două ore.

- amero
[07.11.14 19:28:53]

joi voi fi si eu "pe teren" pana spre dupa amiaza si apoi sambata pe parcursul zilei, fara bomboane ca fac rau la silueta si nu numai si fara bere, ca face rau la "covrigul" masinii. astept sa va intalnesc si reintalnesc.

[07.11.14 20:08:51]

@amero - Joi cred că vom veni şi noi spre prânz, în rest nu putem. Aştept cu mare plăcere să te revăd/ ne revedem deşi cred că joi, fiind zi lucrătoare, vor veni puţini.

- amero
[07.11.14 20:20:31]

@Michi - multumesc ptr. gandul frumos cu siguranta vom fi mai multi

- ariella
[07.11.14 20:48:27]

Pe mine ma uimeste puterea, dorinta si determinarea ta in tot ceea ce tine de site-ul asta, daca sunt de folos eu as putea sa vin sambata la ora 3, iar daca nu gasesti pe nimeni pentru vineri, tot pe la ora 3-3,30 as putea ajunge.

O seara buna tuturor

PS - deoarece stau foarte aproape de Romexpo, daca pot ajuta cu orice altceva nu ezita sa imi spui.

Puteți evalua (simbolic, +1/-1pma) ecoul:   APRECIEZ -- DEZAPROB
[08.11.14 07:12:08]

Mulţumesc tuturor pentru amabilitatea "ofertelor" :-)

TOATE sunt luate în considerare şi, bineînţeles, acceptate cu drag. Marţi sau miercuri vom face o "recapitulare" şi, într-un final, o încercare de programare a "continuităţii" la stand.

Şi, ca PS, m-am hotărât să suplimentez, la rândul meu, "oferta" — cu bere şi un pic de pălincă ardelenească - măcar vreo 5-7 litri, aşa, pe-acolo, să se-ajungă în caz de nevoie :)

În plus, în măsura în care bugetul şi timpul rămas îmi vor permite, vom avea tricouri particularizate pentru echipa de voluntari, pentru a fi mai uşor recunoscuţi, pe-acolo. Probabil cu titulatura "stabilopod - standul AFA @ TTR" :)

[08.11.14 07:22:44]

Si io ma voluntariez dar nu poci pentru ca sa spui exact cand. Or sa fie oarece ore bune.

- roth
[08.11.14 10:29:26]

@all s a l u t a r e e e e...

daca mai era cazul spun si eu prezent pt joi /zi cu program intreg, asa cum deja am promis.

In restul zilelor doar seara dupa program daca se face vreo ieseala.

Abia astept sa va PUP pe toti.

PS

@ admin

bomboane nu stiu sa fac, insa placinta sau alte dulciuri stiu. Daca se cere/vrea pot aduce...mostre sa ajunga la toata lumea.

Puteți evalua (simbolic, +1/-1pma) ecoul:   APRECIEZ -- DEZAPROB
- pepsi70ro
[08.11.14 10:36:54]

@roth - la plăcinte mă bag si io :))

[08.11.14 15:13:19]

@roth - aduc şi eu joi o tavă cu saleuri. Merg bine cu bere.

- Dragos
[08.11.14 15:48:46]

@Michi - mișto! da' bere cine aduce? o fi voie?!?

[08.11.14 16:49:13]

pai a zis cornel ca a suplimentat "oferta" cu niste bere si o palinca ardeleneasca :)

bomboane, saleuri, prajituri, bere, apa de foc... masa mareeee!

[08.11.14 17:04:48]

Pfoaaaaai acum trebuie sa ajung neaparat joi ca atunci se tine cheful...

[08.11.14 18:59:35]

Măăăi, poate am exagerat şi eu un pic (cu "volumul" lichidelor) — e bine să rămânem totuşi realişti.

În mod cert vom oferi câte un păhărel mic de pălincă ardelenescă, ca degustare de... produse tradiționale turistice :), câte-o bere om mai găsi, dosită pe-acolo pe undeva (ca s-o putem consuma pe-afară), dar LOC de întins prea mare chef pe-acolo, înăuntru, nu avem... Sunt totuşi doar 8 mp, in care avem o singură masă (mică, de aprox 1m/1m)...

Însă ne putem muta — când ne adunăm de câte-o mică "masă critică" :) — pe la vreun restaurant dintre cele de acolo — afară (de vremea ne-o permitea) sau în unul dintre cele din interior (parcă e unul chiar în C2; dacă nu, în C3, la capăt de tot, SIGUR e unul, la etaj)

[08.11.14 19:13:53]

@roth, Mama Michi: plăcinţelelelelele, saleurile = mai mult decât binevenite, mai ales pentru nişte... drumeţi veniţi de departe şi/sau obosiţi de preumblatul îndelung prin... târg :)

Sărut mâinile.

- msnd
[08.11.14 21:22:26]

@Admin -

Eu ”țin de șase” cât mergeți voi la cârciumă.

- ariciu
[08.11.14 21:58:20]

Si ma eu ma bag voluntar la organizare. Joi sigur, vorbesc cu roth si vedem noi ca fetele ce si cum facem. In rest... probabil o sa mai trec si zilele urmatoare pe acolo, functie de cum ne permite timpul...

[08.11.14 22:27:27]

@ariciu: Joia va fi cea mai plină zi, din punct de vedere organizatoric, aşa că nu pot decât să... torc :))), ştiindu-vă pe tine, roth, mama Michi, amero pe acolo. Şi pe băieţi, evident, (papone şi msdn) — ce vor căra toate dulapurile, în locul meu :D

[glumesc, nu-i niciun dulap de cărat, desigur]

[09.11.14 02:11:54]

@Admin - caram si pianul daca e nevoie :)))

cred ca joi as putea ajunge pe la 10-10:30 si pana spre 15-16 va puteti baza pe mine. cam la fel si vineri

- Sabina1985
[09.11.14 23:11:58]

Ce rau imi pare ca sunt atat de departe, mi-ar fi placut si mie sa ajut, imi place sa fac pe voluntara, am experienta deja:P Mult succes va doresc si "reintalnire " placuta!

[10.11.14 10:19:38]

@IULIA: aveai un loc special acolo, printre "voluntarii co-organizatori", să ştii :)

Nu-i bai, or mai fi ele ocazii — şi poate şi din alea mai apropiate geografic de voi... ;-)

[10.11.14 10:50:21]

@Admin - Să înţeleg că joi s-ar strânge mai mulţi AFAişti? Pentru că aş vrea să dau şi eu o tură, pe la 12, dacă nu-i bai, şi să aduc una-alta Nu ştiu ce, deocamdată, dar mai am timp să mă gândesc. Oricum, mi-ar face maaare plăcere să-l cunosc pe Admin şi - bun înţeles - pe voi, stimaţi colegi.

[10.11.14 11:06:04]

@Carmen Ion - şi mie mi-ar face plăcere să te întâlnesc, Carmen.

Cele mai "pline" cantitativ «mini-Întâlniri» vor fi, în opinia mea, vineri şi sâmbătă — joi va fi mai multă activitate în zona "bussines" (întâlniri între expozanţi, între aceştia şi alte firme sau agenţii "vizitatoare" etc).

Însă bineveniţi sunteţi, evident, în ORICE zi.

[10.11.14 11:14:20]

@Admin - Atunci voi veni vineri

[10.11.14 13:32:54]

@Carmen Ion -NU POŢI VENI ŞI JOI ŞI VINERI? Dacă, nu, ne cunoastem altădată.

[10.11.14 16:08:55]

@Michi - Ba da, voi fi joi la stand la orele 12 şi sper să vă cunosc cu această ocazie

#G#1

#M#1