#E#D

REGIM MASĂ AL
1500 [euro]

#G#0
#M#0

Hotel si conditii f bune

Hotelul este in Belek, zona cu cele mai “tari” hoteluri din Antalya. Arata mai rustic asa pe din afara, sunt mai multe corpuri, doua au chiar intrari din zona spre gradina din spre strada care este plina de arbori. Deci se poate primi ori unde camera. Totul este imprejmuit si nu se fura.

In interior hotelulului ii dau 5 stele romanesti, este relativ ok pt 5 stele deale lor, curat, personal care vorbeste si engleza, pe langa rusa si germana. Am primit o camera super buna cu vedere la mare in corpul principal, dar nu chiar pe mijloc, ceea ce este foarte bine pentru ca nu aveam in fata bar sau alte zone de galagie pe timp de seara. In interior holurile sunt cum am mai spus cam de 4 stele. Camera curata, balcon mare, cam mica insa pt 5 stele, mobilier mai vechiut, dar nu depasit, tv lcd cu canale in germana, rusa, dar si ceva engleza. Minibar cu bere suc si apa, zilnic, gratuit. Schimbare prosoape aproape zilnic, curatenie 1-2 zile.

Ce nu mi-a placut haletele de baie nu erau curate si se schimba doar la 7 zile!

Prosoapele de plaja poti sa le schimbi zilnic.

Restaurantul principal este ful dimineata si seara, la pranz se mananca mai mult la cel de langa piscina.

Mancare multa, buna, de la peste, la pui, etc, fructe multe, ce mai pe sature si pt cei pofticiosi.

Bauturile destul de bune, chiar si cele alcoolice.

Personalul de la bar si restul e destul de ok, mici exceptii.

Plaja, destul de mare, din pacate se blocheaza de dimineata sezlingurile, inadmisibil pentru hotel de 5 stele, mai ales daca venei pe 11 aproape ca nu gaseai loc. In schimb nisipul nu e foarte bun, ma simteam ca la tara pe ulita, se ridica un praf din nisip de ziceai ca e pamnat, si erau multe pietre. Nici macar plajele de la Max Royal sau alte din zona nu mi se pareau ca au blue flag pe bune! Sincer in Albena plaja si nisipul sunt mai faine. Apa relativ curata, intrarea in mare lina, dar la 10-15 max iti trecea de gat!

Din pacate “oaspetii” nemti si rusi (75 % + 20 % din total turisti) sunt chiar mai rau ca romanii, dar asta o vedem peste tot. Fiind un hotel unde nu prea vin romani nu am vazut diferente de comportament ale personalului fata de romani ca in alte locuri. Bateau ca nebunii, nu au bun simt si fac galagie peste tot pe unde merg.

Sunt tot felul de gradini, terenuri, animatie adulti si copii, seri tematice, etc, nici nu este nevoie sa se plece din hotel. Piscinele sunt faine, cu topogane si curate, sezlongurile pareau de ajuns.

La inceputul lui octobrie erau in jur de 30 de grade ziua si hotelul era aproape plin. Apa marii in jur de 25 de grade.

Merita sa dati aici banii daca vreti conditii foarte high end si mancare si bautura pe saturate, mie nu prea mi-a cazut bine mancarea, cu toate ca nu am exagerat cu farfurii pline si nu am aruncat mancare de loc. Pentru cine iubeste all inclusivul turcian probabil va fi multumit, dar exista si mai bine.

Impresii încărcate de comisarul in 14.10.2014 10:43:08

Validat / Publicat: 14.10.14 11:26:55

• Nu a fost singura vizită/vacanţa în TURCIA. A mai fost în/la: Kusadasi
  • Alte destinații turistice prin care a fost: Multe alte tari.

NOTĂ: Părerile și recomandarile din articol aparțin integral autorului (comisarul); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

PUNCTAJ CRT:: 1000 PMA (std) nota1  &  8100 PMA (din 12 voturi) nota2

[14.10.14 11:01:36]

@comisarul: Te-am ruga să (re)verifici coordonatele GPS, mai precis localizarea acestei unități pe harta interactivă AFA. Ne poți spune dacă-i ok? (mărește zoom-ul cât e necesar, până la afișarea la nivel de stradă - dacă-i posibil)

Mulțumesc.

- comisarul
[14.10.14 11:52:25]

@webmasterX - Locatia este corecta!

#G#1

#M#1