ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 01.10.2014
DIN: Timisoara
ÎNSCRIS: 15.07.12
SEP-2014

Dotari de 3 stele, amplasare buna

Pensiunea este in primul rand foarte bine amplasata, la vreo 5-10 minute de centru.

Receptionistele tinere, ne-au intampinat frumos, au fost amabile si ne-au raspuns pe cat posibil intrebarilor legate de oras.

Camera placuta, spatioasa, luminoasa. A avut si unele defecte: tavanul foarte inalt (pentru mine a fost un defect ca daca aveam un tantar pe tavan nu-l puteam ajunge sa-i trosnesc un papuc in cap), nu a existat plasa la geamuri, mici scorojeli ale peretilor si mobilierului pe ici pe colo, patul destul de tare pentru gusturile mele, totusi... placut, tv-ul nu avea toate posturile din grila, de exemplu nu avea vh1 sau hbo. Mi-au placut lampile de pe noptiere, faptul ca existau prize in ambele parti ale patului, dulapul mare, suportul mare de pantofi.

Baia larga, spatioasa, cu dus cu geam, bideu, "pervaz" in perete, fata in fata cu chiuveta, dar nu si sub oglinda de la chiuveta, un mic-mare inconvenient pentru mine ca femeie. Mi-a placut dusul caci nu a curs, nu a fost infundat, apa calda a fost din belsug... ba chiar cam pea fierbinte, iar reglarea se facea cam anapoda si greu. O treaba ciudata a fost faptul ca baia are un geamlac ingust si inalt, cu sticla ce deformeaza, dar prin care se pot deslusi coerent contururile... pozitionata fix in fata wc-ului din baie si a patului din camera, astfel ca sezand pe "tron" ma uitam la persoana din pat, pe care o vedeam usor neclar, dar relativ deslusit. Nu m-a deranjat nu stiu cat, dar poate pe altii i-ar deranja lipsa unei intimitati totale.

Politica prosoapelor era tot cu aruncat-schimbat, dar nu aveai voie decat la 2 zile.

Curatenia a fost ok. Cos de gunoi in baie, schimbat zilnic, mereu hartie igienica. Totusi!!! Cand am venit nu era nicaieri in baie, pe wc sau chiuveta sau bideu sau dus vreo hartie cum se pune deobicei pe care sa scrie dezinfectat... eu la hotel mereu am gasit asa ceva, o fi vreo politica la pensiuni? Nu am intrebat nimic, dar am presupus totusi ca bunul simt a dus la gestul de a curata temeinic camera inainte de folosire, mai ales ca nu bubuie pensiunea de turisti.

Nu am avut foehn, mare dezamagire pentru mine, asteptandu-ma la macar atata lucru de la "4 stele".

La restaurantul ce are incheiat un contract cu pensiunea nu am fost, desi am vazut ca aveau un meniu al zilei destul de ieftin. Se afla in curtea interioara a cladirii, si am avut geam catre el.

Nu tin minte sa fi avut probleme cu galagia. Dupa indelungi plimbari prin oras, si inca o ora de petrecut pe wifi-ul care la noi a mers bine la etajul 1, picam obosita in pat si dormeam imediat.

De luni pana pe joi mi s-a parut ca pensiunea era locuita doar de noi, ca oaspeti... ceea ce a fost ciudat. Dar apoi s-a mai adunat lume. Taximetristii nu stiau unde e pensiunea, nu auzisera, a trebuit mereu sa precizam strada Turnului. Si-o fi schimbat numele relativ recent.

Per total am fost multumita, nu a fost nimic asa groaznic, ci doar unele neajunsuri (pentru mine foehnul si lipsa suportului/pervazului de sub oglinda). Nu stiu cum si-a dat pensiunea patru stele, dar nu cred ca e de atatea, ci de vreo 3. E placuta, decorata frumos, bine amplasata. Recomand, iar in rest las si pozele sa mai povesteasca.

Trimis de alle4295 in 01.10.14 21:34:36
Validat / Publicat: 02.10.14 11:16:33
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în SIBIU. A mai fost în/la: Eforie Nord, Venus, Straja

VIZUALIZĂRI: 1309 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (alle4295); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P09 pensiunea, cea rosie
  • rezervă o cameră la acest hotel, prin booking.com — la un preț mediu (media pe întreg anul) de 32.00 EUR pe cameră

[01.10.14 22:24:50]

alle4295AUTOR REVIEW
    [10.10.14 08:07:41]

Da, sunt bune coordonatele.

alle4295
    Alte impresii din această RUBRICĂPensiunea Vicenza Square: