ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 14.09.2014
DIN: Timisoara
ÎNSCRIS: 29.01.08
MAY-2014

Hotel Palma

La inceput de sezon am fost in vacanta in citeva tari din fosta Yugoslavia, a fost un fel de circuit si prima cazare a fost in statiunea Becici (foarte aproape de Budva) la un hotel de top cu servicii de calitate, totul foarte bine...

Dupa sejurul la acest hotel de 4* am plecat mai departe la urmatoarea cazare unde aveam rezervat un sejur tot de 3 nopti dar de data asta hotelul nu mai avea 4*, e vorba de un hotel de 3* si in o zona din Muntenegru mai putin vizitata de turistii din Ro.

Zona asta difera total de celelalte destinatii turistice din MNE, aici e vorba despre alt fel de turism dar despre asta poate scriu ceva altadata.

Hotel Palma

Am ajuns la Tivat venind de la Becici cu autocarul care circula destul de des in sezon sau in afara sezonului, destanta fata de Becici a fost parcursa in aprox 30 minute.

La receptie totul a decurs destul de repede, am primit cheia de la camera si informatiile necesare despre locul de servit masa.

Hotelul o cladire destul de veche, vazut pe dinafara nu prea arata bine la prima vedere dar cind am ajuns in camera mi-am schimbat parerea, imaginea era foarte placuta, am avut vedere partiala spre mare si spre o parte a statiunii, aici cind spui vedere la mare difera mult fata de alt loc fiinca peste tot unde te uiti vezi pe partea cealalta a marii parca ai fi la noi la Dunare la Orsova, vezi dincolo si daca nu sti unde esti zici ca nu esti la mare.

Camera dotata corespunzator, tv, internet care si mergea bine, baie cu tot ce trebuie si vederea din camera care sporea calitatea acestui hotel.

Hotelul e chiar pe faleza si are in fata o plaja proprie dar aici cind spui plaja proprie inseamna ca e foarte mica adica plaja cu nisip 1 - 2 metri in rest faleza de beton.

Faleza din fata hotelului e foarte frumoasa, aici depinde de fiecare ce intelege prin faleza de beton si plaja minuscula (o sa pun poze cu plaja hotelului) mie mi-a placut fiinca am stiut de la inceput unde merg dar cine vrea plaja larga cu nisip trebuie sa caute alt loc nu aici la acest hotel.

Masa, am avut demipensiune, nu se compara cu celalalt hotel mare din Becici, dar a fost foarte bine bufet suedez si totul calitativ.

Cine doreste sa se cazeze aici si vine cu masina parcare gaseste la 10 minute de mers pe jos de hotel la o parcare privata linga portul turistic.

Cine vrea un sejur in o zona mai diferita dar cu peisaj de nota 10 merita sa se cazeze aici la acest hotel, cine vrea doar mare, plaja si baie trebuie sa schimbe zona. Nota data de mine la rubrica plaja si mare e 90% adica multumit, altii ar da poate o nota foarte mica fiinca plaja e ff mica 1 - 2 metri latime, si ar nota cu siguranta altfel la aceasta rubrica.

Ca si o parere proprie locatia hotelului e una fabuloasa, dar difera foarte mult si de preferintele fiecaruia.

Dupa acest sejur aici am plecat mai departe tot in zona Golfului Kotor la... Perast... dupa parerea mea cel mai frumos loc din Muntenegru.

Trimis de Nicu in 14.09.14 01:25:15
Validat / Publicat: 14.09.14 02:08:09

VIZUALIZĂRI: 2051 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

P01 Pe faleza in fata hotelului Palma
  • rezervă o cameră la acest hotel, prin booking.com — la un preț mediu (media pe întreg anul) de 44.55 EUR pe cameră

[14.09.14 02:08:58]

NicuAUTOR REVIEW
    [14.09.14 09:46:28]

@webmasterX:

Pozitionarea e corecta, linga portul turistic cu barci si ambarcatiuni mai mici, mai este un port mai mare tot turistic unde sunt ancorate yahturile celor cu multe milioane in cont.

Faleza incepe din fata hotelului Palma si continua pina in portul cu yahturi de lux. O plimbare din fata hotelului Palma pina in portul cu yahturi dureaza aproximativ 15 minute pe faleza.

Nicu