Germisara Hotel [Geoagiu-Băi]

DEC-2009
490 LEI
+ COPII: 1 - 5ani

ARTICOL ARHIVAT

Dezamagitor! Evenimentele sunt adevărate succese, iar oaspeţii trăiesc evenimente unice

In speranta unei relaxari in minivacanta de Ziua Nationala a Romaniei, am avut proasta inspiratie sa "caut" pe net o statiune din Ardeal cu "piscina". Din pacate, google mi-a scos in fata acest hotel de 4 stele, care are un site cu "o oferta bogata, poze frumoase", dar total neconforma cu realitatea.

Sa incep cu inceputul... La sosire, in parcarea hotelului, bariera "pusa". Sun si o voce "rastita" ma anunta ca nu mai sunt locuri in parcare si sa pun masina in fata hotelului. Fiindca hotelul este in panta am rugat "persoana" sa ma lase sa descarc bagajele, urmand ca sa mut masina ulterior. Exclus, aceasta posibilitate la Germisara **** (4 stele). Asa ca m-am conformat si am tras de bagaje vreo 150 m pe deal in sus... Dar ajungand in fata hotelului, am vazut cu surprindere ca cel putin 8 locuri de parcare erau disponibile la ora care ajunsesem noi... Se pare ca erau rezervate pentru alti clienti...

Am procesat documentele de cazare pentru 3 zile si cand am ajuns in camera, SURPRIZA: o chicineta de vreo 10 mp in care cu greu te puteai strcura intre pat si televizor, etc... Dar asta nu e totul... In baie, de pe un afis, am aflat cu surprindere ca schimatul prosoapelor se face din 2 in 2 zile pentru a minimiza consumul de apa (nu-i asa protejam natura? ! - dar lasa-ma pe mine sa fac acest lucru, nu ma forta! ), sapun lichid de cea mai proasta calitate, sampon alta data, etc...

Urmatoarea surpriza: la piscine, ca sunt 2: intr-una superaglomerat, in care nici nu aveai unde sa iei loc de aproximativ 60 cm adancime (cu apa calda) si alta in care erau 3-4 persoane cu apa "rece" de 1. 50 -1. 60 m. Am reclamat acest fapt la receptie, dar ni s-a spus ca suntem singurii care am facut acest lucru... Am cerut condica de reclamatii sa putem consemna acest lucru, dar ni s-a spus ca nu au asa ceva... Foarte curios...

Cand am coborat la masa, alta problema. O mare de oameni in holul receptiei... Nu ne-am dat seama in prima faza carui fapt se datoreaza, dar ne-am dumirit in curand... Sala mare era aranjata pentru un "chef" si in ea accesul era interzis, iar masa se lua intr-o sala de fumatori care dispunea de vreo 5-6 mese... Asa ca tot acest puhoi de oameni statea la coada sa prinda un loc de luat masa... Intr-un tarziu, fiindca am facut scandal la receptie, unul din ospatari ne-a facut "loc" la una din mesele deja ocupate de alta familie, care era pe terminate... In acea sala era cam frig pentru un copil, dar ne-am bucurat ca am prins totusi un loc intr-un timp relativ scurt!!! (20 de minute! ??? ) Ce ni s-a servit: carnati prajiti (felul I), o miniportie de gratar cu cartofi prajiti (felul II) si o prajitura. Pret: 50 de lei, pret adaugat la pretul de cazare fara posibilitate de alegere... In acest timp in sala principala incepeau sa vina invitatii (angajati BCR Hunedoara, pentru cheful de sfarsit de an), a caror prezenta (muzica tare), am simtit-o toata noaptea...

Datorita faptului ca aveam o intalnire a doua zi cu niste prieteni din Deva, am fost nevoiti sa ne scurtam sejurul cu numai 1 zi, lucru pe care l-am anuntat la receptie din prima seara... Din discutiile avute cu alti turisti pe parcursul celor 2 zile de cazare si ei erau foarte nemultumiti de marimea camerelor, dotarea bailor, temperatura apei din piscina, zgomotul din noaptea petrecerii, frigul din camerele de la etajele superioare ("bogdaproste" ca nu am suferit si de asa ceva), lipsa condicii de reclamatii (deci si altii au vrut sa-si lase impresiile in atentia conducerii hotelului), lipsei dotarilor din camere, atitudinii personalului de la receptie si a celui din restaurant, etc...

In concluzie, am vazut cum "se face turism in Romania". !!! Sfatul meu: feriti-va de Germisara Geoagiu, daca vreti sa va relaxati!

Impresii încărcate de mada5668 in 11.12.2009 09:17:27

• Alte destinații turistice prin care a fost: Spania; Austria; Portugalia; Ungaria; Germania; Cehia; Turcia; Bulgaria

NOTĂ: Părerile și recomandarile din articol aparțin integral autorului (mada5668); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

PUNCTAJ CRT:: 1000 PMA (std) nota1  &  50 PMA (din 1 voturi) nota2

- geordan
[20.04.10 21:02:17]

Confirm! Mancarea jalnica, camera mica si cam murdara, cearceafurile nu se schimbau zilnic..hei..unde sunt alea 4 stele?

pagină generată in 0.0761950016022 sec