ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 05.09.2014
ÎNSCRIS: 12.07.10
AUG-2014
3 AD. + 1 COPII -- v: 10 ani

Relaxare

Tocmai ne-am intors din vacanta in Lefkada, de la Tropicana Inn si nu ma pot abtine sa fac niste comentarii...

Noi ne-am simtit extraordinar!

Hotelul este modest 2* si tota lumea care isi cumpara bilete la aceasta destinatie stie acest lucru, atunci de ce se asteapta la conditii de 5*?

Noi nu avem ce sa reprosam. O curatenie impecabila! si mentinuta zilnic. Asternuturi si prosoape foarte cutate si schimbate de cate ori este nevoie, apa calda tot timpul, aer conditionat si internet GRATIS (ambele), aparat de tantari dat de la receptie, personal politicos si zambitor (inclusiv o persoana vorbitoare de limba romana care incearca sa rezolve orice problema si sa te ajuta sa te simti bine).

Mic dejunul este modest: paine, sunca, cascaval, masline, rosii, castraveti, unt, 3 feluri de gem, lapte, cereale, cafea, ceai, suc de portocale... dar, oameni buni va repet 2*, ce vreti mai mult???!!!

Plaja este la 600-700 m (cam 5-7 minute de mers pe drum inspre Nidri) dar ai sezlonguri gratuite, dus, umbra, bar si restaurant unde poti manca. Mai aproape este o plaja neamenajata (fara sezlonguri), cu pietricele, cam la 200 m de mers in partea opusa statiunii Nidri.

Hotelul are si o piscina nu foarte mare, dar foarte curata

La 50 m de hotel este statia de autobuz care merge dupa program. Programul il gasiti si in statie si la hotel.

La un kilometru si ceva este Nidri, cea mai mare statiune a lor. Acolo aveti o gramada de taverne, magazine, etc... Puteti inchiria masini (40-50 euro/zi), ATV-uri, scutere, barci... Este portul de unde se fac o gramada de croaziere...

Insula este supeba, salbatica si are o gramada de peisaje incredibile (mai ales pe partea de vest), asa ca toata ziua poti fi pe drumuri, deci la hotel nu ajungi decat sa dormi (si o faci intr-un loc curat si civilizat).

Noi am fost foarte multumiti de aceasta locatie, ne-am simtit foarte bine si o recomandam cu toata caldura.

Trimis de alinapopescu72 in 05.09.14 10:02:41
Validat / Publicat: 05.09.14 11:28:57
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în GRECIA. A mai fost în/la: Creta, Rodos, Corfu, Zakintos, Kos

VIZUALIZĂRI: 3474 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (alinapopescu72); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

gmatasa
[05.09.14 11:39:42]

@alinapopescu72: Acest preț (1600 euro) se plătește pentru hoteluri de cel puțin 3 stele...

Noi am fost 2+2 la 4 stele cu mai puțin de jumătate din suma plătită de dvs. În aceste condiții poți să nu faci comentarii... Deși cine e cârcotaș, găsește comentarii de făcut.

Pentru mine personal, dacă este curat, miroase frumos și am prosoape proaspete, n-am nimic de comentat. Alții se duc doar să se îmbuibe...

alinapopescu72AUTOR REVIEW
[05.09.14 14:01:23]

@gmatasa: Sunt total de acord cu tine. Noi am fost 3 adulti si un copil (am avut o camera tripla si un single care este mai scump).

Am fost si noi cu aceiasi bani la 3* si chiar la 4*, dar de data asta nici nu ne-am luat bilete din timp ci in plin sezon (plus avionul 150x4 si taxe de aeroport 95 x 4)...

In ceea ce priveste masa... nu am ce comenta, nu mergem sa mancam la hotel. Acum trei ani am ales un hotel cu demipensiune (ca mai putin nu se putea), desi in acelasi pret aveam AI la un hotel cotat la fel de bine. Noua ne place sa ne plimbam si sa mancam cand vrem, ce vrem si unde vrem.

alinapopescu72, gmatasa
Alte impresii din această RUBRICĂTropicana Inn Hotel [Perigiali]: