Kamelya Fulya Hotel [Evrenseki]

înscris/ă în 01.07.13
AUG-2014
REGIM MASĂ UAI

Experienta placuta

Scriu aceste randuri la cateva zile, asa ca sper sa fiu cat mai corect in evaluarea sejurului facut la acest hotel. Dupa 4 ani de Bulgaria la hoteluri destul de bune (Astera, Sol Luna Bay, Riu Helios si Grifid Arabella), am facut un efort financiar si iata-ne pentru prima data in Turcia. Am ales Fulya (si datorita acestui site) motivat de plaja cu nisip, marimea complexului si impresiilor luate dupa site-uri specializate. Pot spune ca a fost o alegere reusita.

Plecarea a fost la ora 7 din Otopeni, intoarcerea a fost la ora 20 din Atalya, deci pot spune ca nu am pierdut din timpul efectiv de cazare (spun asta deoarece am vazut ca erau decolari foarte tarzii de pe Otopeni si intoarceri din Antalya foarte devreme la alte agentii).

Prima impresie pe pamant turcesc a fost caldura foarte mare, asa ca la un alt sejur in Turcia o sa fiu mai atent cu alegerea perioadei. Ajuns la hotel dupa un transfer destul de scurt, am fost rugati sa asteptam eliberarea unei camere undeva dupa ora 13 (intre timp ne-au fost puse bratarile si am avut acces la orice din complex). Ca sa nu uit la fel s-a imtamplat si la plecare (eliberat camera la ora 12, dar bratarile nu ne-au fost luate). Acum o sa incerc sa fiu cat mai concis deoarece s-a scris destul despre acest hotel si in general destul de corect.

Cazarea a fost in regula (am solicitat la cazare sa primim pat pentru copil), dar pot spune ca am avut doua zile in care barul nu a fost completat si o zi in care nu s-a facut curat in camera. Puteam sa solicit asta la receptie, dar mi s-a parut jenant ca la un hotel de 5* sa ceri asa ceva. Vreau sa spun ca a existat timp ca sa se faca curat si am mai avut si cartonasul pus pe clanta.

Mancarea a fost suficient de diversificata (nu am mancat la niciun restaurant specific), dar totusi ma asteptam la ceva mai mult de la un hotel de 5* (spun asta comparativ cu cele 4 hoteluri de 4* din Bulgaria emumerate la inceput). Foarte multe baruri si destul de interesante (aici se poate acorda un mare plus).

Marea, plaja, piscinele, aqua park-ul si intreg spatiul de relaxare in cadrul complexului pot primi fara a sta pe ganduri nota 10.

Distractia o pot pune undeva intre bine si foarte bine. Animatia destul de activa la piscine, dar inexistenta pe plaja. Divertismentul seara a avut si chestii foarte misto, dar si spectacole slabute.

Diverse, aici pot pune o excursie in Side (zona istorica) cat si sesiunile de cumparaturi de la bazarurile din zona.

Ca si concluzie un hotel de apreciat, dar tin sa spun ca o sa incerc data viitoare altceva. Stiu ca mi se va spune ca sunt si hoteluri mai bune, dar si mai scumpe. Sper ca in urma citirii unor impresii sa nu ma insel, cum nu m-am inselat nici cu Fulya care este un loc unde se merita sa-ti faci un concediu.

Impresii încărcate de and_alx in 30.08.2014 11:13:41

Validat / Publicat: 30.08.14 12:04:47

• A fost prima sa vizită/vacanţă în TURCIA

NOTĂ: Părerile și recomandarile din articol aparțin integral autorului (and_alx); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

PUNCTAJ CRT:: 1000 PMA (std) nota1  &  7200 PMA (din 11 voturi) nota2

[30.08.14 12:16:45]

@and_alx: bun-venit în comunitatea AmFostAcolo.ro.

[30.08.14 18:32:24]

- and_alx
[01.09.14 22:25:15]

@webmasterX: este corecta localizarea

- pascadenisa*
[08.03.15 08:29:09]

stie cineva bauturile (berea, sucul, vinul) sunt la dozator sau la sticla? Si cam cat costa unsejur de 7 zile la sfarsitul lui august cu toate taxeleincluse?

Publicitate    [17.06.19 21:01:43]

• Acceptabil... (Jul.2018) - punctaj satisfactie: 8.30 (scris in 05.10.18 de razvan.s1980 din REşIţA) - RECOMANDĂ
  • Hotel Fulya (Jun.2018) - punctaj satisfactie: 9.50 (scris in 08.08.18 de RaulHD din DEVA) - RECOMANDĂ
  • Un concediu de 5 stele (Aug.2017) - punctaj satisfactie: 9.50 (scris in 02.09.17 de gratziela din BUCURESTI) - RECOMANDĂ
  • Dezamăgire (Jun.2017) - punctaj satisfactie: 8.05 (scris in 27.06.17 de doina turmac din BUCURESTI) - NU RECOMANDĂ
  • Fulya (Aug.2016) - punctaj satisfactie: 6.30 (scris in 29.08.16 de sergyu din DEVA) - NU RECOMANDĂ
  • O vacanta reusita (Aug.2016) - punctaj satisfactie: 9.70 (scris in 11.08.16 de alina boca din ORADEA) - RECOMANDĂ
  • O vacanţă foarte plăcută (Jul.2016) - punctaj satisfactie: 10.00 (scris in 19.08.17 de lianacioban din CLUJ-NAPOCA) - RECOMANDĂ

pagină generată in 0.0836169719696 sec