Unde mâncăm în Mamaia?

înscris/ă în 11.09.12
AUG-2014

Restaurant Insula Ovidiu

Servicii-dezastru // Restaurantul complexului turistic Insula Ovidiu

Am fost impreuna cu un grup de prieteni in sejur in statiunea Mamaia.

Am auzit despre insula Ovidiu si ne-am hotarat sa facem o excursie intr-una din zilele mai putin insorite. Calatoria pana la insula a fost ok (apropos-stiati ca un copil de 13-14 ani este considerat adult si plateste bilet de adult?). Insula este foarte frumoasa si curata. Totul parea a fi extraordinar, pana cand ne-am hotarat sa luam pranzul la restaurantul de pe insula.

Si acum incepe calvarul. In primul rand am asteptat cca un sfert de ceas sa ne bage cineva in seama si sa ne aduca meniurile. Am tot rasfoit la meniul respectiv, minute bune in sir, pana cand am spuys ca este mai bine sa le inchidem, ca sa-si dea seama ospatarul ca am dori sa comandam. Ei, as, degeaba, nu te baga nimeni in seama.

La un moment dat am facut un comentariu cu voce tare, cum ca alti turisti care au luat loc la o alta masa mult timp dupa ce ne-am asezat noi, fusesera deja serviti. Atunci a venit o doamna, care ne-a intrebat daca ne-a fost luata comanda, a facut un comentariu cum ca sunt mai multe curse cu vaporasul - adica puteti astepa, nu va grabiti, ca pana deseara mai este... si asta a fost tot! am asteptat in continuare, pana a venit un ospatar tanar sa ne ia comanda.

Am glumit putin, intrebandu-l daca este sigur ca vrea sa ia comanda deoarece am auzit ca la masa noastra nu se serveste in acea zi... A zambit, a luat comanda si a spus ca preparatele vor fi gata cam in 45 min. Toata lumea a comandat peste-45 min pentru a prepara peste?! In fine, am astepat si am tot asteptat, intre timp ne-au fost aduse bauturile comandate, clientii sositi dupa noi au si achitat consumatia si au plecat, clientii de la masa vecina au plecat suparati deoarece se gresise nota de plata, etc... mancarea noastra tot nu mai aparea.

A trecut mai bine de o ora de cand comandaseram si nimic... Atunci, pur si simplu m-am adresat unei domnisoare ospatar, care promisese cu ceva timp in urma ca se va interesa de comanda noastra, ca mai are 2 minute pe ceas sa aduca comnada, daca nu ne ridicam si plecam. In mai putin de 2 minute a sosit si mancarea: platoul perscaresc pe care l-am comandat era rece (cum credeti ca este pestele pane rece, sleit?), hamsiile prajite erau de asemenea reci, iar pastravul la gratar era reincalzit... Stiti cat a fost nota de plata? Peste 200 de lei, bani pe care i-am platit pentru bataia lor de joc. Nu cred ca voi mai trece pe acolo, daca nu se schimba ceva si vor conttinua cu nesimtirea...

Impresii încărcate de petrosilvia in 27.08.2014 22:45:59

Validat / Publicat: 27.08.14 23:32:00

NOTĂ: Părerile și recomandarile din articol aparțin integral autorului (petrosilvia); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

PUNCTAJ CRT:: 1000 PMA (std) nota1  &  900 PMA (din 2 voturi) nota2
  • Ai fost acolo? - Scrie impresii DE CĂLĂTORIE
  • Dorești să întrebi/discuți ceva legat de impresiile postate de petrosilvia? - folosește rubrica Ecouri (mai jos)

[27.08.14 23:31:33]

Mutat, la reorganizare, în rubrica "Restaurante, terase în Mamaia" (deja existentă pe sait)

Recomandările referitoare exclusiv la restaurantul unei unităţi de cazare NU se încarcă la rubrica de cazare respectivă, ci la rubrica "Restaurante din zona X" (dacă aceasta nu există încă pe sait, se poate crea în maxim 1 minut)

Retras notele acordate pentru cazare (!??)

- malganis
[22.05.16 00:23:18]

Evitati si Terasa "Motor" unde se mananca PROST si SCUMP : pentru 3 persoane o masa de pranz (doar felul 2, fara aperitiv, fara felul 1 si fara desert) a costat 195,50 RON. Si asta in EXTRASEZON si cu TVA micsorat de 9 %!

pagină generată in 0.144491910934 sec