Germisara Hotel [Geoagiu-Băi]

Avatar razvan2002
DIN Timisoara
înscris/ă în 24.07.14
AUG-2014

Germisara, un hotel foarte bun!

Am ales hotelul Germisara din Geoagiu-Bai deoarece am mai fost aici de 2 ori pana acum, dar numai acum m-am gandit sa scriu un review.

Am ajuns la hotel, la receptie, personalul foarte ospitalier ne-a cazat foarte repede. Ne-au dat informatii despre localizarea camerei, piscina, parcare si altele.

Noi, avand doar micul dejun inclus, la masa de obicei mancam in statiune, unde sunt destule restaurante, majoritatea cu mancare buna. Dimineata la hotel la mic dejun era bufet. Mancare destula, pe langa mezeluri, cascaval, leume etc. am mai gasit virsli, carnaciori si, ceea ce m-a surprins, ficatei sau mamaliguta cu branza.

Camera micuta dar draguta si bine impartita. Ceea ce m-a deranjat a fost dusul, care era destul de mic. Minibarul cu 4 sticle de apa, 2 de vin si 2 de bere a fost contra cost. In statiune exista 2 stranduri, mai multe obiective de vizitat, care sunt foarte bine semnalizate. In ultima zi, la pranz am mancat la hotel, unde, dupa parerea mea am gasit mancare f. f. f. f. f. f. f. f. f. gustoasa.

Geoagiu-Bai este o statiune care merita vizitata, iar hotelul Germisara este o alegere foarte buna!

Impresii încărcate de razvan2002 in 19.08.2014 13:34:31

Validat / Publicat: 19.08.14 14:30:11

NOTĂ: Părerile și recomandarile din articol aparțin integral autorului (razvan2002); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

PUNCTAJ CRT:: 1000 PMA (std) nota1  &  1800 PMA (din 4 voturi) nota2

[19.08.14 14:29:09]

@razvan2002: Te-am ruga să (re)verifici coordonatele GPS, mai precis localizarea acestei unități pe harta interactivă AFA. Ne poți spune dacă-i ok? (mărește zoom-ul cât e necesar, până la afișarea la nivel de stradă - dacă-i posibil)

Mulțumesc.

- razvan2002
[20.08.14 11:58:03]

@webmaster33: Ati localizat foarte bine hotelul. La intrare in statiune la dreapta, vis-a-vis de hotelul Diana.