Unde mâncăm în 2 Mai?

înscris/ă în 15.09.11
AUG-2014

Restaurant La Dinamo

La Dinamo - terasa in 2 Mai

Din capu' locului zic ca nu am fost cazat aici. Am venit la Dinamo doar sa halesc.

Era cat pe ce sa nu intram, deoarece terasa de la sosea era full duminica seara. Ne-a "agatat" insa un cetatean care ne-a dus la terasa "din spate", sub copaci, linga corpul ude te poti caza. Si trei seri la rind tot acolo, sub copaci, ne-am dus.

Mincarea e specific romaneasca, nimic special. Ciorbe, gratare de pui / porc / peste, toate felurile principale au garnitura inclusa. O pulpa de pui la gratar cu cartofi prajiti a fost 18 sau 19 lei. O salata de ardei copti, 5 lei. Painea e inclusa in pret. Un bors de peste, pana in 10 lei (dar mai bun e ala de la Roata Norocului din Brasov). Un pastrav la gratar cu cartofi, undeva in jur de 20 lei.

Personal, mi-a placut mai mult la Dinamo decat la Margot (care e peste drum), in special datorita zonei de sub copaci unde am mincat seara.

Impresii încărcate de adispan in 17.08.2014 16:58:39

Validat / Publicat: 17.08.14 19:04:01

NOTĂ: Părerile și recomandarile din articol aparțin integral autorului (adispan); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

PUNCTAJ CRT:: 1000 PMA (std) nota1  &  900 PMA (din 2 voturi) nota2
  • Ai fost acolo? - Scrie impresii DE CĂLĂTORIE
  • Dorești să întrebi/discuți ceva legat de impresiile postate de adispan? - folosește rubrica Ecouri (mai jos)