ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 16.08.2014
DIN: buzau
ÎNSCRIS: 16.08.14
JUL-2014

O sa revin la anu

Am ajuns in jurul orei 13 si am fost cazati imediat! masa de pranz am luato la restaurantul de pe plaja! mancare buna dar in momentul in care se face ora 16 30 nu ai voie sa mai iei nici un pahar de apa! (este vb de restaurantul de pe plaja Ray)

Am fost cazati la parter pe partea cu piscina! camera ok in general.

Personalul de la baruri lasa de dorit, amabilitatea nu este punctul lor forte! la bar se puteau servi tot felul de bauturi atat europene cat si autentice, cafea cocktail! la piscina se servea si ceva gustari de la 11 la 13!

Animatia foarte buna! aici vb de animatie atat pentru oameni mari cat si pentru cei mici!

Piscinele nu sunt atat de mari cat par in foto dar curate. Sezlongurile se ocupa doar cu prosoape la ora 7 -8 dimineata!

la ora 21 in fiecare seara in amfiteatru au loc spectacole care chiar sunt frumoase si la ora 23 se asterne linistea!

Restaurantul este vis-a-vis de hotel! este ok atat restaurantul cat si personalul! aici veti gasi mancare destul de buna: salate, branzeturi, ciorbe, mancare gatita (sosuri cu carne) si gratar in fiecare zi. In fiecare seara se servea o specialitate si o sa le inumar: scoici, pesti umpluti, ciolan, iepure, miel, seara bulgareasca! mancare a fost buna! Fetita mea are 2 ani si jumatate si a mancat ce a vrut si nu a avut nici o problema! multi gresesc si nu stiu sa faca diferenta intre a manca pana a crapa si e normal sa faca o indigestie (pt ca sunt o gramada, majoritatea, care cand e gratis nu mai au o restrictie de la mancare si nu au probleme de sanatate) si mancare alterata care ar imbolnavii pe majoritatea!

Autobuzul se ia din fata restaurantului care dim la ora 9 (la ora asta este primul autobuz) este full si circula pana la ora 17! distanta pana la plaja 15 min!

Plaja f frumoasa, sejlonguri si umbrele pt toata lumea apa curata si fara scoici si pietre!

Recomand celor cu copii acest hotel! Pentru copil o sa ma intorc si la anul!

Trimis de dragu radu in 16.08.14 17:26:31
Validat / Publicat: 16.08.14 22:34:57
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în BULGARIA. A mai fost în/la: vita park

VIZUALIZĂRI: 1547 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (dragu radu); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
  • AŢI PUTEA rezerva o cameră aici, prin booking.com

[16.08.14 22:34:36]

@dragu radu: bun-venit în comunitatea AmFostAcolo.ro.

Zoazore
    [17.08.14 14:54:49]

@dragu radu: multi gresesc si nu stiu sa faca diferenta intre a manca pana a crapa si e normal sa faca o indigestie (pt ca sunt o gramada, majoritatea, care cand e gratis nu mai au o restrictie de la mancare si nu au probleme de sanatate) si mancare alterata care ar imbolnavii pe majoritatea

Bine punctat! Oare cati citesc asta? M-ar bucura sa fie cat mai multi!

Vacante cat mai frumoase!

elizioana
    [04.08.15 08:50:56]

@dragu radu - Pentru prima data am zis sa incercam si noi Bulgaria. Am ales acest hotel tocmai pentru copii. Din 3 septembrie avem bilet. Am o intrebare: Ce mai platesc la receptie? Unii imi spun ca parcarea si nu stiu ce bariera de la intrarea in statiune, unii imi spun ca nimic. Nu vreau sa am surprize si nici sa fiu prostita fara sa stiu. Mersi mult.

Zoazore
    [04.08.15 10:20:28]

@elizioana - Sper sa nu se supere autorul ca-ti raspund eu.

Se platesc 6 leva / sejur. Leva. Nu accepta euro sau lei. Cand intrati pe la bariera, apasand pe buton, se emite un bon. Cu bonul ala mergeti la receptie, ziceti nr masinii si achitati cei 6 leva. Zioceti, tot la receptie, daca mai vreti sa iesiti cu masina. Vi se va da un card cu care veti putea iesi / intra, dar fiecare intrare / iesire va mai costa 2 leva.

Este bine sa va cumparati leva de la o banca din tara. Eu iau de la BCR (ca asta am aproape). Fac miercuri (de ex.) comanda si mi-i aduce vineri. Cursul la banca e de 2.35 lei / 1 leva.

Vacante insorite

elizioana
    [04.08.15 10:56:30]

@Zoazore - multumesc mult de lamurire. VAcante faine va doresc!

dragu radu, elizioana, Zoazore
    Alte impresii din această RUBRICĂVita Park Hotel: