ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 04.12.2009
DIN: Timişoara
ÎNSCRIS: 19.10.08
MAR-2009

Hotel novotel

Nu vreau sa fac publicitate la nici un hotel dar lantul hotelier novotel pt. mine personal este printre cele mai bune la care ne-am cazat (la hotel de 5* nu am fost, inca).

Camere mari, curate, bai utilate cu tot ce ai nevoie de la papuci, halat sampon... , televizor, internet, mini bar in camera - intr-un cuvant cat tot ce ai nevoie plus un mic dejun cu branzeturi, mezeluri de tot felul, omleta etc...

As sfatui pe toata lumea sa aleaga novotel in orice loc exista, nu o sa para rau nimanui.

Am uitat sa precizez ca hotelul are parcare subterana.

Trimis de mariana in 04.12.09 00:29:30
  • A fost prima sa vizită/vacanță în BENELUX

VIZUALIZĂRI: 1897 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (mariana); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P1x hotel novotel

Dragoș_MD CONS. ONORIFIC AFA / BENELUX
[08.01.11 09:47:37]

Ai uitat de fapt să precizezi mai multe: care dintre cele 3 hoteluri din oraş este cel descris aici (Kirchberg, Centre sau Suite?)...

În plus, e bine de ştiut că Novotel face de fapt parte din grupul hotelier de renume Acor Hotels. Cred că asta spune totul în ceea ce priveşte calitatea serviciilor la care se aşteaptă un călător.

Mâine seară voi fi şi eu acolo - o să revin cu detalii (eu voi sta la Novotel Kirchberg).

Saitul generic al Novotel este acesta; de la pagina de index se poate căuta un hotel al lor de oriunde în lume au proprietăţi.

creivean
[08.01.11 11:43:54]

Aşa cum îl văd eu din poze, este mai mult ca sigur Novotel Luxembourg Centre, dar să o lăsăm pe @mariana sau pe @piti să ne spună.

Ce vroiam eu să spun este că, pe bună dreptate a scris @Dragos cele de mai sus, lanţul Accor are câteva mii de hoteluri peste tot în lume, de la cele mai ieftine (cum ar fi cele sub brandul Etap) şi până la cele foarte scumpe, luxoase chiar (cum sunt Sofitel şi Pullman), care respectă în linii mari aceleaşi standarde de calitate peste tot în lume.

În fapt, lanţul are 4.100 hoteluri şi aproape 500.000 camere în 90 de ţări, aşa că avem de unde alege. Eu sunt un fan declarat, chiar dacă până acum nu am stat decât în Ibis-uri şi Mercure.

@Dragos - să umbli bine şi să te întorci cu review-uri frumoase.

• Alte impresii din această RUBRICĂNovotel Hotel:

• pagină generată în 0.032788991928101 sec