ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 13.08.2014
ÎNSCRIS: 12.08.14
JUL-2014

Extrem de nemulțumit

Restaurantul de la Castelul Cantacuzino

Obisnuiam sa merg destul de des la Castelul Cantacuzino.

Locatia este superba, panorama de vis.

Supriza a fost ca acum au aparut reguli noi la restaurantul din incinta Castelului. Mesele acoperite de razele soarelui sunt pregatite pentru luat masa si daca doresti sa bei un suc, o bere, o cafea esti invitat sa iei loc in exteriorul locului acoperit, direct in razele soarelui. Si mesele din imitatie de ratan abia reuseau sa sustina o sticla de apa. Ar fi putut sa puna un blat de sticla.

Este singurul loc de acest fel, am fost si in tara si peste hotare, daca vrei sa bei doar o cafea, te asezi la o masa libera si savurezi cafeaua in tihna.

De obicei nu mergeam la Castel sa luam masa dar atmosfera placuta si oamenii amabili ne faceau sa petrecem mai mult timp si in 90% din cazuri luam masa acolo impreuna cu familia si cu alti prieteni carora le-am recomandat in trecut locatia.

Acum am stat doar 20 de minute, am consumat repede ce am comandat, deloc ieftin, si ne-am continuat plimbarea prin Busteni.

Era imposibil de stat in bataia soarelui sa-ti bei berea rece.

A fost ultima oara cand am mai fost la Castel.

Pacat de locatie, managementul insa s-a dovedit indoielnic.

Trimis de Neculai in 13.08.14 09:07:03
Validat / Publicat: 13.08.14 10:22:02
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în BUȘTENI.

VIZUALIZĂRI: 2482 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (Neculai); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

[13.08.14 09:50:17]

@Neculai: bun-venit în comunitatea AmFostAcolo.ro.

Cypryan
[23.03.15 19:37:21]

Castelul a fost superb și recomand vizitarea lui. Personalul a fost foarte amabil fa având turul o experienta foarte interesanta și placuta. Am ajuns mai devreme de ora la care era programat turul și ni s-a oferit posibilitatea eu a avea parte e un tur privat cu jumătate e ora mai devreme decât era specificat în program, deci nota 10 pentru personal. Persoana care ne-a fost ghid a zâmbit mereu pe parcursul turului, se putea vedea ca era pasionata de ceea ce făcea și transmitea sentimentul vizitatorilor.

Kristy
[05.10.15 07:15:53]

Comportament jalnic... si atitudine angajati restaurant Cantacuzino

Dupa vizitarea galeriei de arta am crezut ca voi avea o experienta placuta... in a incerca restaurantul alaturat si a face efectiv consumatie. Terasa in aer liber era libera in proportie de 60 la suta. Am ales o masa de doua persoane si am asteptat meniurile. O data cu meniurile am fost anuntati ca nu mai au o parte dintre mancarurile de acolo enumerand vreo 5-6 tipuri. Toate bune si frumoase hotarati sa ne bucuram de atmosfera si inca o data sa consumam.

Am ramas sa ne uitam prin meniuri insa la un moment dat dupa 30 de sec sotia mea a trebuit sa raspunda la telefon. In timpul conversatiei un alt chelner a venit sa ia comanda cu orice chip... in timpul discutiei... lucru care nu se face... vazand clientul ca face asta. L-am rugat sa mai astepte putin ca sa se poata uita si sotia mea prin meniu. A plecat foarte suparat pe acest lucru evident si normal. Dupa ce am citit meniul... mancand numai cu 2 ore inainte am zis totusi ca este un pril frumos de a gusta niste prajituri si de a bea ceva... m DIN ACELASI MENIU.

Chelnerul a venit am comunicat ce dorim si raspunsul a fost ca nu se poate servi nimic fara mancare... 'pt ca e restaurant acolo'. Trebuie sa ne mutam intr-o anexa separata din spatele castelului pentru a consuma ceva. Efectiv sa ne ridicam de la masa... Experienta a fost mizerabila... vii cu toata bunavointa si vrei sa consumi... si lumea te da afara la propriu ca... nu comanzi mancare cand nu au nu stiu cate feluri si nu stii daca iti doresti sa mananci ceva pana nu vezi meniul... LOGIC. Personal nu ma mai intorc in acel restaurant nici daca gateste Jamie Oliver live. Eu cred ca atitudinea lor va duce la pierderea multor clienti.

Cypryan, Neculai
Alte impresii din această RUBRICĂUnde mâncăm în Bușteni?: