ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 07.08.2014
    DIN: Craiova
    ÎNSCRIS: 01.08.13
    AUG-2014

Hotel de 2 margarete - nu 3 stele

Acum ceva vreme era un slogan la tv "sunt cetatean european si am drepturi", poate ne amuzam, dar... fratilor nu e de ras pe banii nostri.

Am ales hotel select pentru amplasarea foarte aproape de plaja si nu in ultimul rand pentru steaua pe care au adaugat-o. Mare greseala!

Am plecat in concediu doua familii cu cate un adolescent, sa ne bucuram de mare, de soare... si ne- am bucurat din belsug plus ceva sare si piper, ca de! altfel nu se putea.

La receptie pe la ora 11, am fost inampinati de d-nul Stefan - dupa aceea am aflat ca este managerul hotelului - cu o atitudine de parca ne facea o favoare ca ne cazeaza. Dupa cateva replici mai acide din partea amandurora, mi a atras atentia ca check in se face la ora 18!!! Pana la urma ne a dat cheile la doua camere parter, una ok, cealalta plina de igrasie pe care am refuzat-o cu hotarare, ca apoi d nul manager sa ne spuna ca nu stia ca acea camera are probleme.

Am luat legatura cu agentia de unde am luat biletul si dupa discutii, pana la urma ne a dat cheile de la o garsoniera pana a doua zi, ca nu mai avea camere de 3 stele libere, ci doar de 2, iar noi platisem pentru 3 stele.

In acest hotel de 3 stele s-a facut doar odata curat, prosoapele s-au schimbat doar o data, lenjeria niciodata, nici macar nu am vazut femeile de servici!!!

Singurul lucru bun al hotelului este amplasarea - foarte aproape de plaja, restul mizerie, un miros greu in camere, iar pe langa el numai scaieti si buruieni

A doua greseala am facut-o alegand masa la restautantul Bella Italia. Sa nu intelegeti gresit, precizez ca nu am fost in inspectie si nici nu suntem pretentiosi dar sa-mi spuna doamna care ne servea la autoservire sa venim sa mancam la 12, nu la ora 15, ca nu mai este mancare e prea de tot. De ce? Pentru ca restaurantul nu avea personal, erau cinci oameni cu totul. se gatea noaptea si a doua zi la masa iti incalzeau la microunde. Fiind foarte aglomerat la pranz, nu avea cine sa-ti pregateasca din meniu daca comanda i altceva. Pacat de Gabi, bucatarul de altfel foarte bun, si Cosmin ospatarul care a incercat sa fie cat de cat ok.

O alta teapa este reclama pe care o are restaurantul in receptia hotelului -10%discount pentru clientii h select. - nu au respectat

Pe plaja alta surpriza - sezlongurie, azi erau 20 lei, maine 30 lei!!! Depinde de fata omului, si de cum baga banii din incasari sefa - unii in borseta, altii cu susta in buzunarul inerior al pantalonilor.

Singurul lucru bun si cel mai important a fost marea... mai curata ca niciodata, fara alge, foarte calda.

In concluzie nu recomand nici hotel select, nici restaurantul bella italia, iar daca vreti sa vedeti Marea Neagra in toata splendoarea ei duceti-va la mare... la vecinii nosti bulgari!

Trimis de luceta30* in 07.08.14 18:51:31
    Validat / Publicat: 07.08.14 19:56:17
    • Nu a fost singura vizită/vacanţă în MAMAIA. A mai fost în/la: mamaia-h lotus, h Malibu, neptun romanta, sara

VIZUALIZĂRI: 2041 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (luceta30*); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

• Alte impresii din această RUBRICĂSelect Hotel: