ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 02.08.2014
ÎNSCRIS: 02.08.14
JUL-2014

Extrem de nemulțumit

O mare treapa

Am ales Turcia anul acesta pentru ca am mai fost in Turcia acum 3 ani, doar ca de data asta am ales HOTEL IMBAT.

Am ajuns acolo la ora 12 unde ni s-au pus bratarile si am asteptat ca sa nu se dea camera.

Am inceput sa vizitam hotelul, toate bune frumos cu piscina, palmieri si plaja langa hotel.

Cand am ajuns in camere un jeg infernal, praful zacea pe mobila iar parchetul era jegos in ultimul hal iar in cele 6 zile lenjeriile nu au fost schimbate si bine inteles la baie nu era perie pt wc.

La masa daca nu erai la ora cand se deschidea riscai sa ramai fara mancare, cea ce ni s-a intamplat intr-o seara si ne-am certat cu sefu de sala.

Trebuia sa stai la coada cate o ora ca sa prinzi mancare, bine inteles ca pana luai mancare i-ti trecea pofta de foame.

Am fost cazati in corpul 7.

Ce sa va mai zic nu merita sa aruncati cu bani pentru un hotel de [...], este sub orice critica, jegos si mizerabil.

La plaja s-au piscina pentu a avea un sezlong trebuia sa te trezesti la 5 dimineata ca sa ai unde sa stai.

JALNIC...

Trimis de mihaelaluminita in 02.08.14 20:18:34
Validat / Publicat: 02.08.14 21:52:44
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în TURCIA. A mai fost în/la: KUSADASI, HOTEL SANTA VERA MARIA de care am fost foarte multumita.

VIZUALIZĂRI: 2271 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (mihaelaluminita); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P03 Asta este intrarea principala spre hotel si receptie.

[02.08.14 21:34:17]

@mihaelaluminita: bun-venit în comunitatea AmFostAcolo.ro.

[03.08.14 14:02:11]

@mihaelaluminita, banuiesc ca titlul este gresit... probabil ca vorbesti despre "o mare pacaleala", altfel "treapa" chiar nu stiu cum sa interpretez...

Inteleg nemultumirea de unde vine, insa macar zona merita dupa parerea mea un punctaj mai mare...

Zona Ladie's Beach chiar nu este o catastrofa, nenorocire, iadu' pe pamant, etc., hotelul pare ok. insa aici nu comentez pt ca nu am vazut interiorul si te cred pe cuvant...

Regret insa faptul ca vacanta voastra la atat a fost minimalizata...

[03.08.14 15:58:18]

@maria55: Nu este un hotel rãu, însã murdar da. Poziționarea este minunatã, are grãdini superbe, curate, îngrijite.

[03.08.14 16:08:25]

@yuca: sunt convinsa ca asa este... nu pun la indoiala crede-ma...

[03.08.14 18:33:23]

@maria55: Te cred...

alina2706
    [04.08.14 12:50:39]

Din ultimele reviewuri reiese ca acest hotel are probleme la capitolul curatenie, si acest lucru este inadmisibil pentru un hotel indiferent de clasificarea lui, deci pur si simplu nu exista justificare in acest caz.

Eu incep sejurul la acest hotel sambata, este prima data cand merg in turcia. Sincer, nu ma astept sa fiu impresionata, dar cat de cat multumita.

Am citit si eu reviewurile dvs. Si am decis sa vb. Cu cei de la agentia de unde am cumparat sejurul.

Se pare ca acest hotel apare in sistemul de vanzari cu doua tipuri de camere: standard si ppromo.

Reprezentanta agentiei din bucuresti a spus ca aceste camere promo sunt, de obicei cu probleme, galagie, nnerenovate si la un pret mai mic.

Din punctul meu de vedere oricat de promo ar fi camerele ca pret, nu inseamna ca trebuie sa se faca rabat la curatenie.

In fine, din cate vad ssunt si persoane care au obtinut ce au dorit, dupa anumite interventii la receptia hotelului, cum ar fi o camera mai buna, ccurata, eu cu siguranta nu ma voi lasa pana nu vor fi lucrurile asa cum trebuie.

Am ajuns pana a le scrie celor de la hotel si mi-au raspuns ca nu vor fi probleme cu camera pe care o vom primi (eu avand astm).

Dupa sejur voi reveni cu impresii sincere.

[04.08.14 21:24:41]

@alina2706: draga mea, sa te ingrijorezi inainte, sa te stresezi si sa stai cu gandul ca urmeaza un fiasco... nu e bine, crede-ma! Fii pozitiva, gandeste-te ca pleci intr-o vacanta dorita probabil si gandita cu mult, mult timp inainte... asadar, Turcia este o tara minunata si cu oameni primitori, statiunea este minunata si chiar te rog sa-ti faci timp s-o strabati pe jos, n-ai sa regreti...

Sunt ferm convinsa ca ai sa obtii ceea ce-ti doresti, o camera curata, hotelul totusi fiind unul destul de bine ingrijit privit din exterior... adevarat! Bucura-te de vacanta, sa aveti mult soare si asteptam impresii la intoarcere!

[04.08.14 23:08:21]

@alina2706: Bunã seara,

Noi am petrecut un sejur de 8 zile la acest hotel în luna iulie.

Hotelul nu este un dezastru, însã o problema cu igiena existã. Nu este vorba numai de igiena camerei, totul este murdar, hainele angajaților (de regulã a celor ce debaraseazã), mesele, fețele de masã, scaunele, saltele șezlongurilor, geamurile terasei, totul, totul.

Noi nu am avut camerã promo, am fost singura familie din grup care am primit camera în corpul central (acolo de regulã nu cazeazã români).

De când am preluat camersa aceasta a fost murdarã, în sensul cã: toaleta nu a fost igienizatã deloc, parchetul era murdar, praful nu era curãțat. Am intervenit la recepție, dupã câteva ore ne-a fãcut curãțenie superficial, apoi 2 zile nu a mai cãlcat camerista nici mãcar sã ne punã apã.

Am intervenit prin ghidul nostru de la Logic tour, au fãcut iar sã zicem curãțenie, apoi 2 zile nu a mai trecut nimeni prin camerã.

Ne-am dus la recepție și am sesizat iar acest lucru, a venit camerista, a fãcut iar o curãțenie superficialã și ne-a luat cearșafurile de învelit și nu ne-a mai pus altele. O noapte am dormit fãrã ele, pt. că oricâte intervenții am fãcut la recepție, nu a mai venit nimeni sã ni le aducã.

A doua zi am gãsit camerista pe hol și am rugat-o sã ne aducã cearșafuri, dar nu a înțeles ce vrem și din "greșealã", a schimbat toatã lenjeria și a fãcut curãțenie mai temeinic. (fiind noi de fațã).

În concluzie ca sã poți obține ceea ce ți se cuvine de drept, trebuie în permanențã sã intervii, sã intervii și iar sã intervii.

alina2706
    [07.08.14 00:26:20]

Cu siguranta ma voi bucura de aceasta vacanta, din cate am vazut pe acest forum zona este superba, in privinta hotelului, daca asa sta treaba si trebuie sa intervenim pt. Servicii cat de cat ok, o vom face, pana la urma o faci pt. Binele tau ca turist!

alina2706, maria55, yuca
    Alte impresii din această RUBRICĂImbat Hotel [Ladies Beach]: