ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 29.07.2014
  • --- F ---
    DIN: Sibiu
    ÎNSCRIS: 28.07.14
    JUL-2014

Am plecat cu un gust foarte amar si cu multi nervi

Am fost cazati 2 nopti la hotelul Riviera. Am plecat la drum oarecum constienti de faptul ca un hotel de 3 stele este ceea ce este, adica mediu. Insa, hotel Riviera este ingrozitor. Nu merita nici o singura stea.

Am avut camera cu vedere la mare, deci am platit 310 Ron/ noapte, ceea ce nu mi se pare putin. Din fericire, am fost inspirati si nu am platit si mic dejun, macar atat.

Camera era murdara, pe jos nu parea ca a mai trecut vreun aspirator de dinainte de '89. Cuvertura pusa pe pat era patata si imbacsita. Am gasit chiar si coji de semnite pe "covor".

Balconul murdar, cu mucuri de tigara pe jos. Teava prin care se scurgea apa de la aerul conditionat era sectionata, astfel incat in balcon era in permanenta apa (acea conducta prelua apa si de la etajele superioare, nu numai de la noi).

Baia... of, baia. Murdara, toate colturile erau pline de mizerie, colacul de la toaleta cadea pe tine cand iti era lumea mai draga, mirosea urat si tragea un curent inexplicabil pe sub usa.

De cand ne-am cazat si pana am plecat nu a trecut nici o menajera prin camera sa faca curat. S-au scuzat ca na, e hotel mare si n-au avut timp...

Dar, nu am comentat absolut nimic. Ba chiar am facut haz de necaz si nu ne-am stricat sejurul cu discutii inutile.

Insa, momentul culminant a fost cand am vrut sa plecam.

La predarea cheii stai ca milogul sprijint de receptie, pana catadicsesc cei de la hotel sa verifice prin telefon cu menajerele daca s-a consumat ceva de la minibar. Hilar de altfel, exact minibar ii trebuie acestui hotel, in rest sta bine la toate capitolele.

Am asteptat vreo 15 min pana cand mi s-a spus ca avem de plata "toate dulciurile, 2 Cola, 2 ape" si parca inca ceva. Nu mai retin, pt ca m-am blocat.

Initial am zis ca e o greseala, ca nu vorbim de camera noastra, etc. Ei nu si nu, ca asta avem de plata.

M-au trimis inapoi in camera sa vorbesc cu menajera, ca e gestiunea ei. Ce sa vorbesc cu ea? Noi nu am avut nimic in camera din ceea ce sustineau ca trebuie sa platim. Pur si simplu nu au fost de la bun inceput.

N-are rost sa mai intru in detaliile teatrului absurd care a urmat. Noi ca nu aveam, ea ca ba da si uite asa. A fost chemata "Guvernanta", adica sefa menajerelor care evident ca nu a reusit sa elucideze misterul "dulciurilor" lipsa.

Ne-am simtit foarte jigniti sa fim acuzati pe nedrept de furt. Mi se pare penibil, nejustificat si nedrept. Nu vroiau sub nici o forma sa ia in calcul ca au gresit ei si ca au uitat sa puna ciocolata si sucurile. Nu exista aceasta varianta pentru ei.

Iar tipul de la receptie ne-a zis intr-un final, pe un ton extrem de ironic de altfel, ca o sa le plateasca menajera...

In concluzie am plecat de acolo cu un gust extrem de amar, pot sa spun ca acest incident ne-a umbrit considerabil ceea ce trebuia sa fie un weekend relaxant la mare.

Nu as face rau inutil nimanui niciodata, tocmai de-asta mi-am descris experienta la Riviera, ca sa aveti grija ce alegeti pentru voi si familia si voastra.

Trimis de Aghalra* in 29.07.14 11:34:03
    Validat / Publicat: 29.07.14 12:34:05

VIZUALIZĂRI: 1570 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (Aghalra*); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
  • rezervă o cameră la acest hotel, prin booking.com — la un preț mediu (media pe întreg anul) de 86.00 EUR pe cameră

[29.07.14 12:01:30]

@Aghalra: bun-venit în comunitatea AmFostAcolo.ro.

Conform politicii saitului, seturile de impresii cu evaluări "zero peste tot" sunt publicate FĂRĂ NOTE, fiind considerate scrise (prea) la supărare, lipsite probabil de minima obiectivitate aşteptată.

Daca doreşti, poți reveni asupra evaluărilor, fie prin intermediul linkului EDIT IMPRESII (dacă articolul nu este încă publicat), fie scriind un ecou în care specifici noile evaluări (dacă timpul alocat editării a expirat).

iulian68
    [29.07.14 13:22:49]

@Aghalra: Era cat se poate de simplu sa lamuresti "misterul". Din moment ce nu a trecut nimeni prin camera, trebuiau sa ramana macar ambalajele xe la sucuri si apa, poate la dulciuri spuneau ca s-au mancat cu totul! )

Aghalra*AUTOR REVIEW
    [29.07.14 13:46:49]

@iulian68: Corect, ai dreptate. Trebuia sa-i punem sa cotrobaie prin gunoi. Macar mai radeam si noi ))

marcval
    [04.09.15 13:49:27]

@iulian68 - De tinut minte!

Aghalra*, iulian68, marcval
    Alte impresii din această RUBRICĂRiviera Hotel: