ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 28.07.2014
JUL-2014
4 AD. + 2 COPII -- v: 9, 11

Nici nemulțumit, nici mulțumit

Binisor...

Hotelul Slavey este amplasat la cca 5' de mare pe drumul scurt, adica pe niste scari pe care nu le recomand familiilor cu copii mici, 15' pe drumul serpuit prin statiune.

La receptie am fost intampinati frumos de catre personal si cazati imediat, insa nu au avut locuri in parcare si a trebuit sa parcam masinile la Sunrise, unde am platit parcarea (10lv/ zi) si de unde ni s-a ridicat unadin masini in timp ce plateam... aspect despre care am scris un alt review.

Dupa aventuri de neimaginat... voi adauga aici linkul catre reviewul cu parcarea imediat ce va fi publicat... am mers la masa de pranz.

All inclusive-ul aici e f simplu si putin variat, in sensul ca ai max 3-4 feluri de carne, 3-4 feluri de salata si 3-4 feluri de garnituri, insa toate sunt f gustoase... Acum, sincer, daca aveam 15 feluri de fripturi nu mancam din toate. Cele 3 sau 4 care sunt sunt ok, deci nu am motive de nemultumire. Vreau numai sa zic ca orice alt hotel din Sunny Beach de exemplu, ofera MULT, CU MULT mai mult!!!

Fructe numai pepene rosu, galben, portocale, mere si piersici. Ok si aici, insa e sezonul fructelor, dragi oameni vecini...

Prajituri baclava (f gustoasa - preferam sa nu fie asa buna, sincer...), negresa, fursecuri, chec si niste cremoase de-alea de-ale lor pe care eu personal nici nu vreau sa le gust.

Gustarea dintre mese este extrem de... frugala... adica te duci la tanti de la unul din cele 3 baruri si iti da cu zgarcenie o prajiturica mica din vitrina, un pahar mic, micut de suc sau bere, o cafeluta mica mititica... Inghetata tot asa... insa naspa la gust, nici nu vreau sa imi amintesc.

Nu iti poti pune singur nici macar un pahar de apa de la dozator, iar dozatoarele nu sunt bagate in priza, asa ca iti e jena sa ceri 3-4 pahare de apa sa te saturi, te duci mai bine in oras si iti iei apa de la magazin...

Aici - o nota f proasta hotelului...

Camera era curata, poate cea mai mare camera din 9 ani de Bulgaria pe care am avut-o vreodata. Lenjerii curate, prosoape curate, camera impartita in doua iar patul de copil mare incat daca vroiai puteai dormi lejer cu copilul in pat. F ok pentru familiile cu doi copii.

Baia curata, insa finisata mai cu toporul asa, ca la 3 stele... bateriile de chiuveta si dus nu erau tocmai shiny si apa curgea f prost. Am si eu piticii mei - vreau apa f rece la robinet dimineata si nu era... curgea prost si era calaie...

Dar nu am murit... puteam sta si 7 zile ca nu imi pica rangul...

Un tv minuscul in camera... acum sincer, eu nu il deschideam nici daca era cine stie ce plasma, insa totusi, un hotel de 4 stele cu un tv cat o nuca... parca nu da bine.

Curatenie se facea in camera zilnic si ni s-au schimbat prosoapele chiar daca am stat numai 3 zile, deci nu am ce reprosa.

Piscina exterioara este in 3 trepte, insa nu e loc si nici nu am incercat sa ne oprim aici. Echipa de animatie inexistenta, pentru cei interesati; singura miscare - am vazut ceva ce semana a minidisco insa fetita noastra a depasit etapa asta, deci... pas...

Una peste alta, cu toate aventurile noastre, ne-a parut rau ca am plecat... a fost ok insa mult sub standardele cu care ne-am obisnuit in ultimii ani de Sunny Beach.

As recomanda hotelul, merge daca te duci ca noi fara sa rezervi din timp, insa nu as recomanda nimanui statiunea!

Trimis de laura dobrescu in 28.07.14 09:36:00
Validat / Publicat: 28.07.14 11:39:59
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în BULGARIA. A mai fost în/la: Nisipuri de 2 ori, Albena, Balcik, Sunny Beach 4 ori, Nessebar

VIZUALIZĂRI: 2848 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (laura dobrescu); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

[28.07.14 11:41:56]

laura dobrescuAUTOR REVIEW
[29.07.14 08:38:44]

@webmasterX: Este ok. Atentie la parcare!!!

laura dobrescuAUTOR REVIEW
[29.07.14 09:22:22]

@webmasterX: vezi impresii

Aici ai reviewul meu despre statiune!

laura dobrescu
Alte impresii din această RUBRICĂSlavey Hotel: