ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 27.07.2014
    ÎNSCRIS: 27.07.14
    JUN-2014

Nici nemulțumit, nici mulțumit

Dezamagita!

Am ales acest hotel consultand impresiile de pe forum. Sejurul nostru a fost de 7 nopti la acest hotel, familie cu un copil. Am fost cazati la subsol, la camerele spa adica fara balcon.

Am incercat sa facem o schimbare, receptionera, care este romanca, Adelina, ne-a spus ca nu se poate. Nu am stiut ce inseamna la ei camara economica, am crezut ca se refera la suprafata camerei nici nu ne-am inchipuit ca o sa stam la subsol. Orcium, fata de la receptie care este romanca, parca nu ar fi, se comporta cam urat cu turistii romani, mai bine ne-am inteles cu cealalta care este grecoaica. De altfel, Adelina ne-a chiar mustrat ca nu am stiut ce insemna camera economica, pai nu avem de unde, pe site-ul lor nu scrie nimic.

In fine, am avut demipensiune, mancarea este de calitate slaba, asa a fost impresia mea, a fost acelasi meniu tot sejurul, dimineata si seara, au avut 3 piscine pt copii gonflabile, cea de pe langa hotel este impracticabila, ma refer la copii, pool bar nu exista, sunt trei scaune puse in piscina la intrarea de langa hotel, nu are nicio legatura cu barul.

Marea este la 300 de m de hotel, plaja este frumoasa ca si marea, sezlongurile nu se "platesc", dar trebuie sa faci consumatie la barul care probabil le are in administrare, asta te duce undeva la 6 EUR si mai mult pt. 3 persoane.

Noi am plecat luni dimineata, iar duminica seara au organizat un fel de barbeque, au scos mesele din restaurant si le-au amenajat in gradina, nu ne-au oferit mare lucru dar a fost mai bine si cireasa de pe tort a fost cd a venit cea de la bar si ne-a intrebat ce sa servim de la bar si am cerut cate un pahar de vin si apa plata si mare ne-a fost mirarea cd a venit cu paharele a cerut sa-i platim si consumatia, adica 4 eur un pahar de vin. Nu era mare lucru dc ne spuneau de la inceput ca se plateste consumatia de la bar, am crezut ca e din partea casei, a fost cam rusinos din partea lor, pentru un "asemenea hotel".

Si apropo, in camera era un miros inchis, chiar daca lasam geamul deschis, probabil de la SPA sau piscina interioara, oricum nu am avut unde sa ne uscam nici prosoapele, iar mini firgiderul era cam impracticabil tinand cont ca intrau doar 4 sticele de 0,5 dc puneai o o sticla mai mare nu aveai sansa, ce sa mai vorbesti de fructe sau alteceva. Un alt minus este ca la masa nu au pus fructe doar spre sfarsit, asta insemnand ultimile 2 zile cand au pus pepene, seara.

Noua nu ne-a placut si ne-am dus acolo cu mari sperante, care au fost naruite chiar de comportamentul un pic cam "tafnos" al receptionerei romance, care se lauda ca lucreaza acolo de 3 ani, probabil nu au nevoie de turisiti romani in acest hotel.

Trimis de cami79* in 27.07.14 18:22:58
    Validat / Publicat: 27.07.14 19:12:16
    • Nu a fost singura vizită/vacanţă în GRECIA. A mai fost în/la: platamonas, lefkada

VIZUALIZĂRI: 1983 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (cami79*); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

[27.07.14 18:41:51]

@cami79: bun-venit în comunitatea AmFostAcolo.ro.

[27.07.14 19:23:36]

@cami79: Te-am ruga să (re)verifici coordonatele GPS, mai precis localizarea acestei unități pe harta interactivă AFA. Ne poți spune dacă-i ok? (mărește zoom-ul cât e necesar, până la afișarea la nivel de stradă - dacă-i posibil)

Mulțumesc.

• Alte impresii din această RUBRICĂCosmopolitan Hotel & Spa: