ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 18.07.2014
JUL-2014

Nici nemulțumit, nici mulțumit

încărcat de pe telefon!

Stele cazatoare...

Nu am mai fost de ceva timp la mare si abia asteptam s-ajungem. Am ajuns, dupa cum s-a mai relatat aici, am ales o camera cu vedere la mare la un etaj superior, vederea minunata :) si asta chiar inainte de orele 18.

Totul era sa nu te uiti in lateral sau in jos in propriul balcon si nici sa scapi ceva pe balcon caci existau sanse sa se duca frumos prin spatiile lasate libere nu stiu de ce, iar in prelungirea blaconului o chestie din plastic atasata ce nu te lasa sa stai linistit la creier deloc, daca batea vantul.

Si daca nu batea vantul existau altele precum auzitul vecinilor de palier, nu e de mirare tinand cont de spatiul de un centimetru dintre usa si podea, deoarece au uitat ca si usa face parte din camera, si nu au mai schimbat-o, este aceeasi usa ca si acum 16 ani: -)

Dar copil fiind parca nu vedeam la fel aceasta statiune si acest hotel, t m-a deranjat lipsa plaselor de tantari asa ca seara nu mai deschideam geamul, deja observasem p pereti urmele unor ganganii ce si-au dat duhul sub mainile celor ce au fost cazati inaintea noastra.

Am coborat si urcat mai mult pe scari 10 etaje desi ne-au spus ca au lifturi, dar au uitat sa spuna ca ajung la 10 minute si mai dureaza 5 pana ajungi, timp destul pt a te ruga sa ajungi in camera la cat de urat faceau ziceai ca se dezmembreaza si in interior nici butoane nu mai aveau, deci nu stiai la ce etaj mergi.

Masa salata boeuf, musaca sau macaroane cu branza de mezeluri nu m-am atins.

Camera mica mica de ma loveam de foarte multe ori cand vroiam sa trec prin spatiul de cativa cm dintre pat si masuta unde era un fel d ecran pt calc mai degraba decat tv, una din prize nu funtiona asa ca am despartit la paturi si le-am reunit dupa cum aveam nevoie de priza...

Hartia igienica nu a fost decat la inceput, apoi ne-am luat noi, doar nu era sa asteptam la ei si bine am facut, dusul era ceva de 1 stea, adica nu era dus era o cadita: -): -) si am stat cu teama sa nu dau apa pe jos asa incat sa ajunga in camera.

Plaja putina care a ramas pt cei care doresc sa stea pe nisip, prea putina plaja si prea multe umbrelute si sezlonguri goale, am fost in golfulet spre diana mi se pare zona cea mai placuta si pe viitor in aceasta zona as sta ca si locatie.

Pe plaja eram din pacate singura persoana care fumeaza si arunca mucurile in ceva, in orice numai nu pe nisip lasate, e vorba de bun simt si respect fata de natura aici, dar asta nu tine de hotel ci de gradul de constiinta al fiecaruia.

Ce m-a dezamagit a fost terasa galbena, domnul de la care am comandat la final a uitat sa dea restul de 25 de lei dar totusi noi nu si cand i-am zis imediat a zis aaa da asa este, tepari, disperati sa faca bani rapid.

Din fericirea marea a fost superba hotelul insa nu a avut 3 stele deci nu are cum sa aiba, revizuiti stelele astea totusi

Trimis de kime in 18.07.14 12:14:59
Validat / Publicat: 18.07.14 14:11:13
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în SATURN. A mai fost în/la: Sirena, cerna

VIZUALIZĂRI: 1817 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (kime); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
  • AŢI PUTEA rezerva o cameră aici, prin booking.com

[18.07.14 14:00:39]

@kime: bun-venit în comunitatea AmFostAcolo.ro.

---------------

Te-am ruga să (re) verifici coordonatele GPS, mai precis localizarea acestei unități pe harta interactivă AFA. Ne poți spune dacă-i ok? (mărește zoom-ul cât e necesar, până la afișarea la nivel de stradă - dacă-i posibil)

Mulțumesc.

melena
    [18.07.14 19:50:01]

Aceasta este realitatea care trebuie acceptata cum este!

Goana dupa cit mai multi bani, in cele 3 luni de vara!

Concedii placute si inspirate pe viitor!

kimeAUTOR REVIEW
    [20.07.14 11:44:17]

@melena: invatare de minte, de 2 ani nu am mai fost la mare, multumesc, asemenea! adevarul este ca nu stii unde este mai ok pana nu ajungi, mi-as dori sa existe respect pentru turisti, prin respect inteleg sa inceapa cu adevarul, ca de exemplu domnule hotelul este de 1 stea dar fiind aproape de mare va luam ca pentru 3 stele ehh intr-o zi probabil c-o sa fie si la noi asa cum trebuie! Doamne ajuta!

kime, melena
    Alte impresii din această RUBRICĂBalada Hotel: