ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 09.07.2014

Către satisfăcător
Sub orice critică
Nici nemulțumit, nici mulțumit

încărcat de pe telefon!

Un loc unde nu voi reveni

Am ales mijlocul lui iunie (15-22) tocmai pentru a evita aglomeratia, caldura prea mare, aveam nevoie de liniste fiind primul concediu cu bebe de 1 an, asadar ne-am facut curaj si am venit la Afrodita.

Surpriza: la pranz, cand trebuia sa imi culc copilul, la un etaj superior se faceau reparatii, se spargea cu bormasima, se repara instalatia de la baie. Femeile de serviciu tranteau usile la camere, vorbeau foarte tare pe hol uitand probabil ca unii au platit bani sa vina in acel loc pentru odihna si liniste.

Insa ce m-a deranjat cel mai tare a fosta titudinea chelnerilor, a sefei de sala care era indiferenta desi se vedea cu ochiul liber cum suntem tratati. Pentru ca eram doar 3-4 familii in hotel, nu organizau dimineata bufet suedez cum era scris in contractul pe care l-am semnat, ci venea un chelner si iti cerea sa alegi intre omleta, ochiuri, mezeluri, in fiecare dimineata neavand si alte variante cum ar fi fost normal. Daca am cerut cafea, s-au uitat urat, daca le cereai si ceai aveau o atitudine de parca iti ofereau produsele din buzunarul lor, ori noi platisem pentru acele oua amarate oferite dimineata de dimineata.

in ultimele 2 zile pentru ca a sosit un grup de medici au facut bufet suedez insotit de aceeasi atitudine pur ro, te intrebau de 1000 de ori de la ce camera esti, nu cumva sa mananci pe gratis, se uitau dupa tine ce, cat, iti pui in farfurie, ba chiar se ridicau farfuriile de pe masa desi nu terminasem si plecasem dupa un pahar de suc.

Per total, nu voi mai calca in hotelul lor (...) si cu angajati fara maniere, le sugerez sa faca ceva cursuri de maniere daca totusi isi vor continua stralucita cariera in acest hotel superb.

Trimis de oanaalexsivic in 09.07.14 22:14:40
Validat / Publicat: 09.07.14 23:47:33
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în VENUS. A mai fost în/la: Mamaia

VIZUALIZĂRI: 1370 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (oanaalexsivic); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

[09.07.14 23:48:11]

@oanaalexsivic: bun-venit în comunitatea AmFostAcolo.ro.

[09.07.14 23:51:43]

rentea
[10.07.14 11:13:33]

De obicei lucrurile stau diametral opus fata de cele relatate de tine. Imi pare rau pt experienta ta, insa, in mod sigur, se datoreaza extrasezonului si, poate, modului in care s-a pus problema.

O sa relatez si eu experienta de anul acesta, la fel de incantatoare ca si in cei 3 ani anteriori in care am fost aici.

simina
[11.07.14 15:31:41]

@oanaalexsivic: buna! sunt Irina din Iasi şi am fost anul trecut la hotelul afrodita anterior am stat doi ani consecutivi la hotelul Carment - actualmente Inter unde a fost foarte bine comparativ cu Afrodita.

impartasesc experienta neplacuta de anul trecut legata de masa - la micul dejun nu am ajuns decat in ultima zi deoarece este cam tarziu pentru mine - eu la 7,30 eram pe plaja iar la 8 deja innotam dar cred ca o fac si intentionat cu ora asa tarzie. bufetul era amplasat intr-un loc foarte mic si era o imbulzeala de zici ca se dadea gratis nu ca platiseram 30 lei de persoana pentru micul dejun.

sotul meu este fascinat de muzica si in fiecare seara mergem undeva unde au orchestra pentru a servi o cina. intr-una din seri am luat cina la restaurantul hotelului unde am asteptat 40 de minute pentru mancare care mi-a dost adusa rece. am comandat si papanasi la desert pentru care am mai stat 30 de minute si am renuntat la ei cerand nota. Surpriza! pe nota aveam trecuta la desert, prajitura Afrodita de 20 lei.

unii turisti il recomanda pe un oarecare ospatar Madalin dar mie nu mi se pare normal ca la un restaurant al unui hotel de 4* sa caut o anumita persoana pentru a fi servita decent. din pacate voi merge tot acolo deoarece i-mi place enorm plaja din venus si asa comunista cum e statiunea, eu o prefer fata de agitata Mamaia sau Eforie nord, doar ca aici nu prea ai din ce alege din toate relele aleg cel ami putin rau. asa ca... curand voi renunta la mersul pe litoral si ma duc cu placere si drag la Baile Felix la hotel TERMAL*** UNDE VEZI SERVIRE CA LA CARTE.

Regret ca nu te-ai putut relaxa si sa te bucuri de bebe!

oanaalexsivicAUTOR REVIEW
[11.07.14 21:10:47]

@simina: multumim pentru recomandare, fusesem si noi intr-un an la felix, la o cazare privata, o casuta cu 1 etj, nu m-am plans, eram noi doi, tineri si fara prea multe pretentii, ne-a placut foarte mult. Acum situatia e diferita, e musai sa gasesc locuri de cazare curate, primitoare si linistite pentru noul membru al familiei, de aceea alesesem si perioada de inceput de iunie. Cred ca la Afrodita daca pozezi foarte bine in clientul tafnos, cu avere, cu statut, esti tratat ca la carte, dar daca esti tanar si nu te afisezi cu toate avutiile nu ai nici o sansa sa ti se acorde respect, macar din prisma faptului ca datorita noua, celor care le calcam pragul, au si ei un job si un venit.

oanaalexsivic, rentea, simina
Alte impresii din această RUBRICĂAfrodita Hotel: