Descoperă zona Voineasa

DIN Piatra Neamț
înscris/ă în 03.05.11
JUL-2013

Excursie catre Valea Oltului

In excursia noastra catre Valea Oltului, Calimanesti-Caciulata, ne-am abatut din traseul rutier sa vedem si noi renumita statiune Voineasa.

Am spus renumita pt ca odata era renumita... acum insa este doar un singur hotel functionabil - Hotel Lotru. Un hotel comunist, murdar care avea cativa pensionari cazati acolo pe bilete de tratament ieftine.

Acel hotel are un fel de restaurant gen cantina... oribil, oribil... murdar, invechit totul, cu scaune vechi si uzate. De fapt totul uzat si vechi. Un miros de mancare de spital acolo de nu am suportat nici macar 2 minute sa stam, sa cerem o sticla de apa, asta daca era...

in rest totul inchis, parasit. Nici macar o cafea sau o sticla de apa nu am avut de unde cumpara, asa ca am pornit dinnou la drum.

Impresii încărcate de pingo_doce in 05.07.2014 13:28:55

Validat / Publicat: 05.07.14 16:35:14

NOTĂ: Părerile și recomandarile din articol aparțin integral autorului (pingo_doce); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

PUNCTAJ CRT:: 1000 PMA (std) nota1  &  0 PMA (din 0 voturi) nota2

pagină generată in 0.0765190124512 sec