ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 04.07.2014
JUL-2014
2 AD. + 2 COPII -- v: 6-9

Sa comparam corect

Buna ziua,

Ma gandesc sa scriu parerile noastre vis-a-vis de acest sejur. O sa incep prin a spune ca mi se pare corect sa compar cu Romania, nu cu alte all inclusive. Asta pentru ca am vazut pareri de genul: nu stiu unde, in tara cutare, cu banii astia aveai luna de pe cer...

Avand in vedere ca nu pot merge in tara cutare, am cautat ceva in tara mea care sa merite banii si sa imi asigure un confort. Asa ca am inceput cautarile prin comparatie cu alte hoteluri de pe litoralul romanesc. Cum oferta de apartamente este extrem de limitata la hoteluri, am ales un apartament junior la Best Western Savoy Mamaia. Am platit din octombrie 5400 lei pentru 2 adulti si 2 copii de 6, respectiv 9 ani, all inclusive.

Am ajuns dimineata la 8 la hotel, ni s-a aratat locul de parcare, apartamentul ni s-a oferit imediat, un domn ne-a carat bagajele, totul perfect. In apartament am inspectat totul sa vedem "rautatile" scrise de ceilalti. Nu am gasit nimic stricat, in neregula, totul impecabil, 2 camere, o chicineta, o baie cu cada, un balcon mare, destul de sigur pentru copii, cu 2 scaune si o masuta. Am fost foarte incantati de spatiul de cazare.

Dupa o ora de la cazare am primit bratarile, am mers la piscina si la plaja, unde am avut sezlonguri gratuite plus prosoape. Apa, suc, inghetata, bere si la piscina si la barul de pe plaja. In prima zi de cazare intri cu cina si in ultima zi ai mic dejun si pranz. Ni s-a oferit posibilitatea sa servim pranzul in prima zi si sa renuntam in ultima, am acceptat.

Mancarea gustoasa, suficienta, sigura. Nu suntem foarte gurmanzi si noua ni s-a parut suficient atat. Au si un colt cu tocatoare si alte ustensile pentru hrana celor mici. Am vazut de altfel foarte multe familii cu copii de aprox un an. Unii prieteni mi-au spus ca in tara cutare erau n-spe mii de feluri de mancare... chiar ne trebuie?

Pe plaja e curat, saltelele sunt intretinute, exista un loc de joaca pentru copii (exista si unul in interiorul hotelului si chiar are jucarii bune). Seara copiii si adultii sunt distrati cu piese de teatru, jocuri interactive, chiar mi-a placut. Intr-o seara copiii au avut o ora de activitati si jocuri si apoi a fost pe plaja o petrecere tiganeasca unde am dansat impreuna cu copiii si trupa de teatru costumata corespunzator.

Din punctul meu de vedere, zambetul tuturor celor angajati, chiar si al celor din practica (cu toate ca aveau emotii), amabilitatea, curatenia, sunt foarte importante.

Unii mi-au mai spus ca e scump. Acum, da, e scump, dar cu cat am platit eu cu early booking, e un pret ok. Sa nu uitam ca e vorba de un apartament junior, cu totul inclus si la pachet cu 2 copii maricei.

Va recomand Savoy, e un loc superb!

Trimis de davidana in 04.07.14 10:18:31
Validat / Publicat: 04.07.14 11:21:20

VIZUALIZĂRI: 2357 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (davidana); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

[04.07.14 11:41:43]

Echilibrat, calm şi senin review - felicitări (din partea mea, personal, ca simplu turist - nu vreau să angajez pe nimeni altcineva)

davidanaAUTOR REVIEW
[04.07.14 12:40:57]

Da, e ok pozitionarea. Cineva spunea ca e greu de gasit hotelul pentru prima data. Nu e adevarat, ne-am uitat pe harta si stiam ca trebuie sa mergem pe bulevard pana vedem hotelurile Lido, Almiral, Ambasador si acolo trebuie sa fie si Savoy. Nu a fost nevoie sa fim prea atenti ca au chiar la strada un afis, nu ai cum sa ratezi.

Si un domn de la parcare asa dragut, cand l-a chemat pe celalalt sa ia bagajele a vazut ca eram nedumeriti, ca ne asteptam sa primim camera dupa 14, aveam pachetele de mancare in masina, eram pregatiti sa mai bantuim pe undeva pana sa ne dea camera. Si a fost spiritual: doamna, luati camera, parcati masina, mergeti la plaja, mancati, beti o bere, a inceput concediul. Be happy!

Si noi, obositi, ca plecasem la 2 dimineata din Iasi, copiii somnorosi, stresati de parerile negative citite, am inceput sa radem ca prostii. Dar omul avea dreptate, era ora 8 si noi aveam totul la dispozitie plus voie buna peste tot! Cu asta m-au castigat din prima.

savoy2012
[01.08.14 11:39:50]

@davidana: Buna ziua,

Va multumim pentru cuvintele frumoase!

Comparatia intre Romania si alte unitati de cazare din strainatate care ofera All Inclusive este una des intalnita insa credem cu tarie ca ne putem ridica la cele mai inalte standarde in ceea ce priveste calitatea serviciilor oferite. Serviciile All Inclusive in Romania sunt abia la inceput si, chiar daca noi suntem in al treilea an de All Inclusive, inca invatam de la fiecare turist in parte. Consideram totusi ca ne apropiem destul de mult de serviciile oferite in tarile pe care turistii ni le ofera drept model si satisfacem si cele mai pretentioase gusturi.

Apreciem ca ati punctat detalii importante din experienta dumneavoastra la Hotelul Best Western Savoy, dovedindu-ne astfel ca eforturile noastre nu sunt zadarnice si va multumim ca ne recomandati cititorilor amfostacolo.ro.

Va asteptam si anul viitor cu drag la mare!

Echipa Best Western Savoy Hotel

NB savoy2012 este (sau a fost) reprezentant al unității
Adnotat ca DREPT REPLICA la review CRT
davidanaAUTOR REVIEW
[02.08.14 11:33:17]

@savoy2012

Cu siguranta vom merge tot aici anul viitor. Si de aceea, pentru ca imi pasa, v-am scris si pe mailul receptiei unele aspecte la care ar mai trebui lucrat, chiar cand am plecat de acolo.

Nu le-am facut publice pentru ca tin de perceptia personala si ar adauga un plus hotelului, dar absenta lor nu trebuie sa scada gradul de recomandare.

Noi ne-am simtit bine si asta e tot ce conteaza.

davidana, savoy2012
Alte impresii din această RUBRICĂSavoy Hotel: