ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 03.07.2014
JUN-2014

Către satisfăcător
Nici nemulțumit, nici mulțumit
Foarte nemulțumit

De la incantat inapoi la realitate

Am fost acolo in luna Iunie a acestui an.

Ca si locatie este un hotel foarte aproape de plaja. Plaja este curata, destul de libera. Doua sezlonguri si o umbrela costa 5 euro/zi (primesti bon fiscal asa ca nu ai probleme daca pleci si te intorci dupa cateva ore). Preturile acceptabile pe plaja (un frappe, o bere, un suc 2 euro fiecare). Prosoape de plaja gratis de la hotel, dar in momentul in care cereai altele curate plateai 1euro/prosop curatarea lor.

Piscina curata la hotel, multe sezlonguri (aproximativ 15) dar doar 3 umbrele. Daca cereai umbrele ti se raspundea sec: " nu avem altele".

Un loc de joaca pentru copii foarte mic si saracacios in dotari.

Zona este din pacate plina de turisti rusi care au unele carente comportamentale (bunul simt le lipseste multora dintre ei).

Cea mai mare greseala a fost sa luam un pachet cu all inclusive si am regretat dupa aceea. Putine sortimente din care poti sa alegi, aproape in nici o zi nu am avut parte de mancarea mediteraneeana. Feluri de mancare repetitiva si total neinspirate (daca vrei cartofi prajiti si paste 7 zile mai bine fara all inclusive) Intr-una din zile am cerut lunch basket deoarece am fost plecati toata ziua si am primit cate un sandwich si cateva fructe (supliment pt all inclusiv 35Euro/zi).

Snack bar inclus - multe zile in care nu gaseai absolut nimic de mancat/rontait. In general aduceau ce mai ramanea de la micul dejun.

Ca si recomandare cu aceeasi bani pe care ii platesti pt supliment de all inclusive mananci linistit la o taverna in zona (multe restaurante/taverne in zona, una din ele se numeste Smile unde am mancat ff bine si nu f scump - 3 persoane am platit 40 de euro la pranz cu bauturi incluse)

Daca aveai proasta inspiratie sa ceri o sticla de apa sa o iei in camera, 1 euro/sticla.

Hot coffee gratis, frappe 2.5 euro.

Personalul de curatenie foarte ok (prosoape schimbate in fiecare zi, curatenie luna in fiecare zi).

Probleme cu presiunea apei la baie (dus si wc). Daca ai norocul sa nu ai apa calda seara de la receptie esti anuntat ca se va rezolva problema A DOUA ZI.

Pentru un hotel de patru stele nu gasesti nimic in camera (halat, papuci etc).

Desi au POS pentru plati cu cardul se cam stramba din nas cand vrei sa platesti asa si nu cash. Se invoca motive ca nu prea merge si altele. Daca insisti insa ca nu ai cash functioneaza si POS-ul.

Pachetul a inclus si transport cu avionul, zbor direct operat de Tarom.

Compania de turism ok, colaboratorii din Creta foarte ok.

Hotelul este aproape de aeroport asa ca ai ocazia sa vezi si sa auzi f des avioanele care survoleaza zona.

Recomandari:

- seara greceasca in muntii Lasithi merita bifata.

- excursia la Gramvousa si Balos trebuie facuta, chiar daca pierdeti o zi din sejur.

- Daca plecati de pe aeroprtul din Heraklion mare grija. Trebuie sa fiti acolo cu 2 ore inainte de decolare. Este un aeroport mic, foarte aglomerat si intortocheat.

- Pentru cine vrea demipensiune merita incercat Hotel Astir care este foarte aproape si arata din exterior f bine.

Trimis de SilviuF in 03.07.14 13:45:51
Validat / Publicat: 03.07.14 15:23:48
  • A fost prima sa vizită/vacanță în GRECIA

VIZUALIZĂRI: 2212 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (SilviuF); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

[04.07.14 00:59:00]

SilviuFAUTOR REVIEW
[07.07.14 10:37:34]

@webmasterX: Este ok pozitionarea.

Zilele urmatoare o sa revin si cu niste fotografii.

SilviuF