Dundar Thermal Villas

JUN-2014
REGIM MASĂ Fara masa

O pensiune excelentă

Salutare tuturor!

Revin pe acest site după ceva timp pentru a transmite impresii și informații utile pentru cei care călătoresc spre riviera turcă.

Introducere: De unsprezece ani mergem în vacanțe la prietenii turci, care continuă să ne surprindă mereu cu câte ceva, numai în mod plăcut!

După ce am ales la ce resort vom merge (Saturn Palace Resort) trebuia să alegem și destinația intermediară.

Până anul trecut opream în Kutahya, dar a doua zi era cam dificil cu trezitul devreme, mai ales dacă trebuia să ajungem după zona Side, așa că am hotărât să mai mergem 100 de km, până la Afyon, pentru a ușura traseul de final.

Rezervare: Se poate face pe site-ul complexului sau pe site-uri dedicate. Am preferat pe cel al complexului, cu un pic de insistență.

Am rezervat un număr de trei vile, capacitate 6 persoane fiecare, cu 90 euro pe noapte.

Despre complex: Dundar Thermal se află înainte de outlet-ul Afium, imediat după hotelul Korel Termal, foarte ușor de identificat. Este un complex de vile atât rezidențiale cât și de închiriat.

Fiecare vilă are parter (sufragerie, bucătărie, baie de serviciu, piscină interioară cu apă termală-capacitate 3-4 persoane) și etaj (două dormitoare, baie cu cadă tip hidromasaj imensă).

Există lenjerie și prosoape însă este necesar să aveți consumabile pentru baie, cu excepția săpunului lichid existent.

Vilele sunt curate, condiții normale în fiecare, dotate cu televizor LCD în sufragerie, bucătăria completă (frigider, aragaz, veselă, etc.) inclusiv grătar pe terasă.

În complex totul este curat, grădina îngrijită, parcare asigurată si mai ales liniste.

Dupa 1100 de km o baie de relaxare cu apa termala te reface si te pregateşte pentru drumul de a doua zi.

Domnul Tevfik Dundar este patronul acestui complex, o persoană deosebită.

La sosire ne-a întâmpinat cu apă minerală rece şi cireşe proaspete, iar la întoarcere, după terminarea vacanţei, la ora 0,30 a venit personal pentru a ne preda vilele.

Rezumat: O destinaţie foarte bună pentru tranzit, aproape de outlet-ul din Afyon pentru cei dornici de cumpărături, care oferă relaxare şi servicii normale.

Avantajul îl constituie faptul că până în Antalya mai sunt doar 280 km, care sunt uşor de parcurs, aşa că ajungi la resortul dorit pregătit pentru a începe vacanţa!

Despre drum şi resortul menţionat mai sus o să postez impresiile separat.

Impresii încărcate de marian.dascalu in 03.07.2014 09:02:33

Validat / Publicat: 03.07.14 14:12:10

NOTĂ: Părerile și recomandarile din articol aparțin integral autorului (marian.dascalu); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

PUNCTAJ CRT:: 1000 PMA (std) nota1  &  3600 PMA (din 7 voturi) nota2

[03.07.14 14:11:14]

Mutat, la reorganizare, în rubrica "Dundar Thermal Villas [Afyon]" (deja existentă pe sait)

- ginette
[03.07.14 15:03:43]

Buna ziua! 90 euro au fost pt 6 adulti? Aveti idee de programul magazinelor de la outlet? dar de cel al magazinului mare de vis a vis de outlet? Multumesc

[04.07.14 09:58:03]

@ginette: Buna ziua!

90 euro pentru 6 persoane, din care doi copii. Au loc și 6 adulti, cu conditia sa se doarma pe canapeaua din sufragerie.

Outlet-ul și magazinul se deschid la ora 10 sigur iar închiderea este îi jur de 22.

Cu stima,

Marian

[05.07.14 11:47:06]

@webmasterX: E

[05.07.14 12:04:26]

@marian. dascalu: "E" - cum??

[06.07.14 22:46:17]

@webmasterX: E bine! Am apăsat din greseala enter si a plecat asa. Locatia e setata corect.

Toate bune!

[06.07.14 23:04:14]

@marian.dascalu: mulţam fain. Am adnotat coordonatele ca fiind (deja) verificate.

Publicitate    [22.11.19 14:27:17]