Steaua de Mare, complex hotelier

DIN Sânpetru [BV]
înscris/ă în 11.01.12
JUN-2014
+ COPII: 2 -- varsta: 4 si 9 ani

Are, în acest moment, 3 unități de cazare: Hotel Delfinul + Hotel Meduza + Hotel Steaua de Mare

[hotel Meduza] Destul de OK, cu mici exceptii

Am fost cazati si noi la Hotelul Meduza, care de altfel e un hotel frumos, cu loc de joaca pentru copii, atat in interior cat si in exteriorul hotelului, pentru copii e super Ok, dar pentru adulti nu e bine deoarece camerele sunt cam mici, nu au balcon, nu ai unde sa usuci prosoapele si slipii de plaja, noi le-am uscat in camera, aerul conditionat functiona bine.

Despre masa, pot sa spun ca in cele 3 zile, am avut aceleasi feluri de mancare, oau fierte, prajite, caizer prajit, branza, lapte, cereale, gemuri si ceaiuri.

Deranjant a fost paza excesiva a ospatarilor si a altor persoane in civil, care efectiv pazeau turistii ca nu cumva sa bage o felie de paine in geanta, nu exista loc sau colt don sala de mese nesupravegheat... tipic romanesc...

Despre mare pot sa spun ca plaja este ff mica, are maxim 30 metri lungime si cam 6 metri latime unde pot sta turistii de la acest hotel, care are 14 etaje, deci o capacitate de cazare foarte mare, in schimb langa aceasta plaja micuta este o plaja mai mare plina in totalitate de sezlonguri si umbrele ale unui privat care taxeaza fiecare sezlong cu 15 lei, unde nu se poate face plaja, doar stai la umbra...

Impresii încărcate de sica25 in 02.07.2014 10:52:00

Validat / Publicat: 02.07.14 12:19:55

• Nu a fost singura vizită/vacanţa în ROMÂNIA. A mai fost în/la: rezinta dutzu
  • Alte destinații turistice prin care a fost: Turcia, Kusadasi

NOTĂ: Părerile și recomandarile din articol aparțin integral autorului (sica25); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

PUNCTAJ CRT:: 1000 PMA (std) nota1  &  1800 PMA (din 4 voturi) nota2

- alynutza
[02.07.14 12:40:31]

La restaurant in afara de mic dejun ati servit masa? Daca da, imi puteti spune ceva despre calitatea ei?

- monikutza
[02.07.14 13:01:19]

@alynutza: am fost anul trecut in august la meduza si am avut bonuri valorice asa ca am mancat numai la hotel, mancarea era destul de buna, supele si ciorbele erau bune, ai de unde sa alegi

concediu placut

- alynutza
[02.07.14 13:31:53]

@monikutza: mersi mult

- monikutza
[02.07.14 13:46:38]

@alynutza: nu ai ptr ce, daca te mai pot ajuta cu informatii cu mare placere

anult trecut am scris parerile mele despre acest hotel le poti citi

[02.07.14 14:40:56]

- sica25
[02.07.14 14:48:46]

@webmasterX: e ok, fix acolo este hotelul

- Catalin F
[08.07.14 14:47:26]

@sica25: Puteti, va rog, sa-mi faci cateva recomandari care au rezultat din experienta dumneavoastra...

La ce etaj ati stat? Se vedea marea? Terasa de pe hotel era deschisa?

- sica25
[08.07.14 17:35:15]

@Catalin F: Am stat la etajul 5, aveam vedere la mare, da, se putea manca pe terasa hotelului... dar sub paza maxima :),

cum am scris mai sus, problema mare e camera fara balcon si destul de inghesuita...

unii angajati nu aveau o atitudine prea buna, ma refer aici la ospatari si receptioneri, femeile de serviciu erau foarte amabile, cum te vedeau te salutau imediat, se schimbau prosoapele zilnic si se arunca gunoiul, in rest numic...

a si era sa uit, ceva ff important, mare pericol in camera cu copiii, daca ai geamul deschis copilul poate cadea foarte usor de pe geam, ferestre foarte joase si trebuia mereu sa fim atenti la copii, la care le-am interzis sa se apropie de geamuri

- Catalin F
[17.07.14 10:07:04]

@sica25: Multumesc pentru raspuns.