Unde mâncăm în Sibiu și împrejurimi?

29.06.2014
Avatar pingo_doce
DIN Piatra Neamț
înscris/ă în 03.05.11
MAY-2013

încărcat de pe telefon!Restaurant Mara

Restaurantul Mara

RESTAURANTUL Mara de pe Bulevardul Nicolae Balcescu, un restaurant frumos, curat, dar meniul nu este diversificat, iar preturile sunt cam mari compaativcu celelalte restaurante.

Meniul ete tiparit pe o foaie de ziar, destul de interesant. Nu am mai vazut asa meniu pana acum, asemenea prezentare.

Personalul destul de amabil, mesele curate. Atmosfera inauntru era buna. Dar incaperea destul de mica.

Am comandat ciorba de brta, ciorba de vacuta cu legume, piept de pui la gratar, pulpe de pui dezosate la gratar. Mancarea proaspata. Desert o cafea si o inghetata.

Terasa este destul de bine amenajata, la umbra, deci puteti savura o cafea la orice ora vara.

Puteti savura si admira.

Impresii încărcate de pingo_doce in 29.06.2014 21:49:57

Validat / Publicat: 29.06.14 23:03:45

NOTĂ: Părerile și recomandarile din articol aparțin integral autorului (pingo_doce); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

PUNCTAJ CRT:: 1000 PMA (std) nota1  &  900 PMA (din 2 voturi) nota2

- nicole33
[29.06.14 23:22:41]

@pingo_doce:

Este al șaptelea review, dacă îl pot numi așa, despre terase și restaurante din Sibiu postat în doar două zile. Mi se pare deja prea mult. Sunt convinsă că Sibiul oferă cu mult mai multe oportunități de a lua masa, dar, personal, nu îmi doresc să aflu despre fiecare în parte în acest mod.

Dacă ai fi dorit cu adevărat să ajuți comunitatea Amfostacolo, ai fi sintetizat toate experiențele tale culinare din aces frumos oraș într-un singur review, cu o analiză comparativă a fiecărei locații prezentate sau măcar prin simpla enumerare a acestora, cu plusurile și minusurile aferente, preferabil însoțit de câteva poze concludente cu felurile de mâncare comandate sau măcar cu lista de prețuri sau cu ambientul sau...

- Admin
[29.06.14 23:33:39]

@nicole33: îţi mărturisesc că o parte din echipa de moderare gândeşte la fel - ar fi mai bine de scris un singur review, cuprinzând toate restaurantele.

O altă parte (sau cel puţin eu) - are (am) altă părere. E mai bine să scrii despre fiecare individual.

Motivul: căutând recomandări despre Restaurantul X, găseşti MULT mai uşor acea informaţie - e chiar în titlu! [În plus, ar trebui cel puţin două reviws-uri - unul cu cele recomandate şi unul cu cele nerecomandate - NU E BINE să fie amestecate...]

Ar trebui totuşi păstrată o moderaţie în ce priveşte numărul de revies-uri pe acelaşi subiect (în cazul de faţă "restaurante din Sibiu") per zi (sau per săptămână) - poate fi uşor deranjant / iritant pentru unii cititori, ştiu asta.

De interzis sau stabilit o limită - eu unul nu o să o fac, însă.

Totuşi, dacă majoritatea moderatorilor vor fi de altă părere - e democraţie şi la noi, să ştii :) -- mă voi supune majorităţii.

Pe bune!

- nicole33
[30.06.14 00:06:14]

@Admin:

Ți-am înțeles punctul de vedere, în principiu ai dreptate, deși nu-mi pare deloc a fi cazul aici. Știu că există o prevedere în regulament referitoare la fragmentarea excesivă a impresiilor, deci nu ar trebui impusă o limită nouă. Recent, am văzut că a fost aplicată într-o situație oarecum similară referitoare la taverne din Corfu.

Iar un exemplu că se poate și altfel, mult mai util, așa cum am propus în primul ecou, am citit chiar în această seară aici: vezi impresii