ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 03.11.2009
single

Nici nemulțumit, nici mulțumit

ARTICOL ARHIVAT

Dezamagitor ....

Daca as spune ca hotelul este de 3 stele, as jigni anumite hoteluri de 3 stele care sunt curate, decente si in care chiar te simti bine. Hotelul Aro Palace are, dupa mine, intre 1 si 4 stele: (sa nu ma intrebati de ce NU am ripostat la unele chestii, pentru ca am vrut sa fiu un client cu bun simt, am zis ca la un hotel de 5 stele totul ar trebui sa fie pus la punct)

- camera din poze este 401

- personalul este destul neprofesionist uneori speriat, oricum am avut senzatia ca tot timpul vor sa arate ca eu clientul sunt de vina ca TV-ul nu merge (de asta m-am plans), nota la plecare cu consumul de la hotel fiind bineinteles umflata, fara factura sau bon fiscal

- cu toate ca in Brasov exista panorame foarte frumoase am primit o camera din care vedeam copertina hotelului cu aer conditionat si alte dispozitive - mentionez ca in hotel erau doar cateva grupuri de straini (deci s-a mers dupa regula nu avem clienti, iar pe masura ce vin clientii dam cele mai proaste camere sa ramanem cu cele bune) + ma mira faptul ca un hotel de 5 stele poate avea asemenea camere la acelasi pret... (vedeti poza) - (hotelul are 8 etaje - deci destul de multe camere, bine ca am stat o noapte)

- camera acceptabila, patul si lenjeria curate, mobilier de o calitate inferioara

- camera cu peretii proaspat indreptati, nici eu acasa nu i-as repara asa prost

- mocheta din camera foarte mizerabila poate la hotelurile de 2 stele de tranzit am mai vazut asa ceva

- baia a aratat bine la inceput, apoi - rezervorul WC nu se umplea cu apa decat peste zeci de minute, fire de par in scurgerea de la cada (se vede din poza), apa dupa orice baie inunda scurgerea si pluteai efectiv prin apa

- la cada elementele de imbinare (sa nu se scurga apa pe langa cada) erau destul de murdare, si prost imbinate (poza)

- alte facilitati in camera ca de ex fier de calcat, etc inexistente

- am preferat acest hotel in loc de pensiune sau hotel mai mic deoarece imi place cand ma intorc noaptea din oras sa nu fiu nevoit sa trezesc gazda ca sa intru in hotel

- holul este mare, frumos si spatios

- cand m-a intors la ora 1 noaptea la hotel, ditamai holul si dependinte cu lumina stinsa complet, am zis ca am nimerit in alta cladire - nu am mai auzit ca un hotel de 5 stele sa stea cu lumina complet stinsa - ori erau prea ecologisti ori e criza mare

- pozitia este excelenta chiar in centrul Brasovului

- pretul mi se pare imens acum 90E (cand am facut rezervarea parea bun pentru un hotel de 5 stele)

- parcarea se plateste

- micul dejun acceptabil cu patiseria foarte buna, mizerie peste tot in zona - pe geamuri, pervazul geamurilor era plin de prag si resturi alimentare, lipicios prin colturi

- hotelul avea spa si piscina - nu le-am vazut - cand am coborat am auzit 2 angajati "profesionisti" care isi povesteau ceva amical, cu cuvinte care mai de care mai deocheate si nu am vrut sa mai apar sa le stric povestea si sa fiu injurat in gand

- Brasovul oras frumos, aerisit, cu mancare buna traditionala

Ma mira faptul ca la ce bani se incaseaza pe zi pe camera nu isi permit sa plateasca pe cineva macar sa repare ce se vede cu ochiul liber prin camere, sau sa angajeze pe cineva sa urmareasca calitatea curateniei. Oricum cred ca o vina o are si personalul total depasit.

Va ramane oricum o amintire neplacuta... Nu recomand pentru preturile mari si zecile de mici probleme care te fac sa te simti frustrat.

Trimis de expert in 03.11.09 14:59:30

VIZUALIZĂRI: 2302 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (expert); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P01 Camera de hotel
  • rezervă o cameră la acest hotel, prin booking.com — la un preț mediu (media pe întreg anul) de 60.00 EUR pe cameră

mirelab
    [03.11.09 15:46:51]

Din serialul "de-a rasu' plansu' in turismul romanesc" cele descrise de tine...banuiesc ca nici dna ex-ministru nu stie a ne raspunde cand se vor schimba lucrurile pe plaiurile mioritice...

cc_iordachescu
    [10.02.10 19:37:13]

expert, constat ca:

1. ai stat in aripa veche, de 4 stele. este partial renovata; si eu am stat odata acolo, dar nu au fost problemele de care zici (imi pare rau! ).

2. nu am vazut nicaieri mizeria de care spui (de trei ani merg acolo), nu imi dau seama ce se intampla pentru ceea ce spui si de personal imi indica parca un alt hotel (desi stiu ca nu e asa).

3. am sa ma uit ca o soacra anul asta!

expertAUTOR REVIEW
    [10.02.10 21:21:49]

Am facut rezervarea la Aro Hotel - cel de 5 stele - e cel la strada mare - nu stiu cum se numeste exact. Chiar am mentionat ca vreau la cel de 5 stele , auzisem ca exista o aripa veche.

Merg destul de des in Brasov, stau in general o noapte maxim doua si de obicei stau la Casa Muresan. Am vrut sa incerc si acest hotel, avand un pret acceptabil pentru 5 stele.

Poate am avut doar ghinion , legat de camera - dar in rest la masa (micul dejun) te rog sa te uiti cand ajungi acolo la mizeria de pe pervazul locului in care se ia masa - urme de mancare chiar ...

Si oricum personalul depasit, comunist si plictisit (plictisit la receptie si comunist la cei care serveau la masa)

Nu m-as mai intoarce ma simt la fel de bine/prost si la casa muresan.

Te rog sa te uiti la poze, pentru mai multe detalii. Nu am nimic personal cu acest hotel.

paulbucuresti
    [15.11.10 16:41:28]

Ai fost norocos! Față de baia camerei mele, a ta arată binisor! Ai avut chiar și baterie pe ceramică la cada!? Incredibil! A mea era cu robineți pe obertain...

Confirm problema cu lipsa luminii - m-am intors de la cina si am gasit la etajul 8 lumina stinsa, iar intrerupatorul nu avea nici macar luminia de veghe, ce sa mai zic de senzor. Ca atare, am fost nevoit sa bajbai cu telefonul mobil sa gasesc camera - macar asta stiam cam pe unde e, ceea ce nu putea spune despre intrerupatorul de lumina.

cc_iordachescu, expert, paulbucuresti
    Alte impresii din această RUBRICĂAro Palace Hotel: