ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 16.04.2014
DIN: bucuresti
ÎNSCRIS: 12.02.08
SEP-2013

la PMM* = 99999 IDR

Raport calitate-pret foarte bun pt un hotel in Bali

Ultima cazare in aventura noastra indoneziana a fost la ocean, in statiunea Sanur- hotelul pe care l-am ales avea note foarte bune pe booking, agoda, tripadvisor si cel mai important un pret foarte bun pt un hotel in Bali-34 euro pe noapte cu mic dejun inclus!

Hotelul are o pozitionare centrala, la strada principala, fiind aproape de tot ce este nevoie- la 3-5 minute de plaja, lana restaurante, supermarket, targ, banca, absolut perfect!

Hotelul e cochet, micut, dispus pe doua nivele (nu imi plac hotelurile uriase), are o piscina cu sezlonguri si prosoape gratuite, suficiente pt cat este hotelul, cu un dus foarte haios langa piscina.

Camerele duble deluxe sunt extrem de spatioase, patul dublu matrimonial e urias si foarte confortabil -sunt dotate cu frigider, aer conditionat, televizor.

Exista o camera separata unde se afla dulapul pt haine, suficient de spatios, plus fierbatorul pentru a-ti prepara cand vrei ceai, cafea ,,zilnic fiind aprovizionate, plus 2 sticle de apa gratuite zilnic!

Camerele sunt renovate, mai putin baile -sunt curate, prosoapele se schimba zilnic daca asta vrei, exista sampon si gel dus zilnic, numai ca gresia, faianta, vasul de toaleta, chiuveta sunt mai vechi (erau in pland e renovare si baile, dar inca nu au ajuns acolo), Acest lucru nu ne-a deranjat deloc, si pt cat am platit, a fost mai mult decat ok!

Camerele de la etaj au balcoane mari, cele de la parter au terasa spatioasa, cu masa si 2 scaune de lemn, nu plastic- nu vezi plastic in Indonezia, nu le place si daca exista recicleaza tot! Un popor sarac cu respect pentru natura care le-a daruit atat de multe, am avea ce invata de la ei!

Restaurantul din fata hotelului e foarte mic, dragut, cu cateva mese dar suficiente pt toata lumea- micul dejun este tip bufet, mancarea e foarte buna, suficienta, cafeaua e foarte buna, ompleta se face pe loc!

Personalul este dragut, daca ii intrebi ceva te ajuta cu placere, au si serviciu de taxi catre orice ai nevoie, - pretul pt aeroport era acelasi cu cel cerut de aproape toti taximetristii cu care am vorbit, dar noi citisem destul de mult despre pretul cocrect si am gasit, nu usor, un taximetrist care ne-a dus cu pretul cerut de noi-pretul corect de fapt, daca ai fi mers cu meter! Peste tot cereau 150000, si pretul corect era 80000!

Ne-am simtit foarte bine in acest hotel si vi-l recomandam cu caldura pt ceea ce ofera la pretul pe care-l cer!

Trimis de andreea72 in 16.04.14 17:33:18
Validat / Publicat: 16.04.14 21:53:10

VIZUALIZĂRI: 4540 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (andreea72); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P01 restaurantul din fata hotelului
  • AŢI PUTEA rezerva o cameră aici, prin booking.com — la un preț mediu (media pe întreg anul) de 99999.99 IDR pe cameră

• SOCIALs