ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 31.03.2014
DIN: iasi
ÎNSCRIS: 31.03.14
JUN-2013
3 AD. + 2 COPII -- v: 2.5 ani

Super pentru familii cu copii

Cand am ajuns acolo ni s-a dat camera de tip "family room". Am pus bine-nteles obisnuitul bacsis de 10 euro in pasapoarte. Camera arata foarte bine cu singurul dezavantaj ca de pe balcon ma uitam la un zid. Am fost din nou la receptie si ne-au mutat in bungalow. Bungalow-urile nu erau renovate dar erau curatele, iar in fata usii aveam balansoar, masuta si scaune, suport de rufe si vreo 2 mp de spatiu verde. Asa ca pentru noi a fost mult mai ok. Surpriza a fost cand am vazut ca nu au luat bacsisul si ne-am trezit cu cei 10 euro in pasaport. Prosoapele se schimbau zilnic. Minibarul se completa zilnic cu sucuri de la Cappy, aveai in camera ceai, cafea, bere.

Mi-a placut ca nu a trebuit sa purtam bratari (pp ca toti clientii erau la regim UAI).

Masa a fost super ok, destul de diversificata, in fiecare seara aveau cate o tema specifica. Pentru copii era un restaurant separat unde aveau masute, tv cu desene animate, jucarii si mancare mai obisnuita.

In afara de restaurantul principal mai erau cateva restaurante cu specific unde trebuie sa-ti faci rezervare si nu au acces copiii sub 6 ani.

Piscine: erau doua piscine pentru copii, cu tobogane si alte jucarii, o piscina mare si inca o piscina cu vreo 5 tobogane mari (acolo apa era putin mai rece). De asemenea, mai era si in interior o piscina pentru cine nu voia sa se prajeasca la soare. Sezlonguri gaseai la orice ora, deci nu trebuia sa te duci sa tii locuri.

Plaja era amenajata cu sezlonguri, curata, bar pe plaja, un metru inainte de intrarea in apa erau pietre dar erau rotunde, asa ca nu te deranjau prea tare la picioare. Apa era calda si curata. Pe ponton era amenajat un bar si saltele. De pe ponton se putea sari direct in apa.

In fiecare seara se organizau spectacole. Am asistat la un spectacol de circ, patinaj pe geata, concerte, concursuri de miss, etc, toate organizate intr-un amfiteatru. Era in fiecare seara discoteca pentru copii, concerte live in lobby bar sau barul de la piscine. Am prins si o petrecere cu spuma si cea mai impresionanta a fost ultima seara cand au avut foc de artificii, baruri si statui de gheata.

Personalul era foarte simpatic, mai toti rupeau engleza si se opreau din tot ceea ce faceau ca sa te ajute pe tine. Se jucau cu copiii si zambeau mereu.

Noi am plecat pe la 5 a. m. cand inca nu se deschisesera restaurantele, asa ca ne-au pregatit la pachet mancare si apa.

In concluzie, pentru o familie cu copii este foarte buna locatia.

Trimis de deeas in 31.03.14 13:08:32
Validat / Publicat: 31.03.14 14:27:01
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în TURCIA. A mai fost în/la: belek, vera mare

VIZUALIZĂRI: 2217 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (deeas); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
  • rezervă o cameră la acest hotel, prin booking.com — la un preț mediu (media pe întreg anul) de 108.00 EUR pe cameră

[31.03.14 13:35:20]

@deeas: bun-venit în comunitatea AmFostAcolo.ro.

• Alte impresii din această RUBRICĂDobedan Exclusive Hotel & Spa [ex. Alva Donna] [Bogazkent]: