ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 23.02.2014
DIN: vulcan
ÎNSCRIS: 19.11.12
JUN-2013

Caravel Zante Hotel - Zakynthos o experienta placuta

Salutare... Am hotarat sa las un mic review despre mica noastra calatorie in Zakynthos - Hotel Caravel Zante, deoarece noi am fost ajutati de sfaturile celor de pe acest site, si am hotarat sa va ajutam si noi pe voi, cei care vreti sa mergeti la acest hotel.

Cum pe amfostacolo.ro nu am gasit nici un review despre Caravel Zante... am fost putin sceptici la inceput... insa, obisnuiti sa si riscam, am plecat.

Perioada in care am fost plecati a fost 3 -10 iunie 2013 cu o agentie din Romania

Pachetul a fost 1088 euro toate taxele incluse.

Pentru noi a fost superb pentru ca am avut vreme favorabila in toate zilele.

Despre hotel... as zice ca e un hotel bun... dar ca sa nu uitam ca totusi e Grecia unde... daca esti Englez, Neamt, sau Rus o duci bine... iar daca esti roman nu-i problema mai poti astepta unele chestii ca romanii stiu sa rabde...

Daca am inteles asta trecem si peste probleme. Noi am avut un incident in momentul in care a trebuit sa ne cazam... SURPRIZA nu mai aveau locuri pentru nici un roman care urma sa se cazeze... un numar de 16 persoane cam asa ceva. prin urmare ne-au trimis la un alt hotel aflat la 150 de metri de Caravel, unul numit Jupiter tot 4 stele... a fost ok pentru ca ne-au trimis doar pentru 1 noapte.

Mentionez ca trebuie sa fii ferm pe pozitie si sa le ceri explicatii si sa nu te lasi... pentru ca altfel te lasa ei pe tine pe unde apuca.

Mai erau cu noi un cuplu in luna de miere si saracii a 2-a zi dupa ce noi am revenit la Caravel si ne-am instalat... nici nu stiau daca mai au camere pentru ei.

Seiful in camera era contra-cost vreo 20 euro parca... internetul 30 euro pentru sesiune de 24 de ore... insa noi nu le-am platit, deoarece in urma discutiilor purtate am cerut sa-mi ofere ceva in schimbul noptii petrecute in alt hotel.

Sa nu uit am avut in 1 zi sezlongurile de la plaja gratuite... dar asta doar in prima zi. (plaja hotelului e mica si nu prea placuta-insa daca mergi pe plaja mai departe dai de plaja cea mare Tsilivi)

In rest am primit o camera superba... un apartament daca i-as putea spune... a fost ok aveam terasa cu vedere la mare... baia era cam mica... in rest nu suntem un cuplu prea pretentios... in fond... am mers in grecia sa vizitam nu sa stam in camera.

Mancarea a fost super... in special deserturile... iar pentru cei care se supara ca vad acelasi fel de mancare... nu stiu ce vor mai mult cand ai de ales din miinim 20 de feluri de mancare... Cina era diferita in fiecare seara... insa erau unele produse care erau la fel... si pe mine m-a bucurat asta.

Piscina hotelului e frumoasa, curata... are si ceva animatie. Mai exista si o piscina pentru copii la 50 de metri de perimetrul piscinei principale. Insa sunt mari probleme cu sezlongurile pentru ca se trezesc de la 7 pensionarii sau isi lasa de cu seara prosoapele pe sezlong... dar sa fim seriosi... e Zakynthos ai de vizitat.

SFAT BUN... Inchiriati un ATV si vizitati plajele din jur. E un tip la 200 de metri inspre soseaua principala pe dreapta un tip Steve... e englez inchiriaza atv-uri de la Theo Rentals face oferte bune e un tip misto. Langa el mai e un grec ce ofera excursii... alt sfat... nu luati excursii de la agentiile cu care mergeti au preturi mult mai mari... si daca v-ati imprietenit cu cineva sau sunteti grup si mergeti sa luati pentru mai multe persoane va face reducere.

(Nu luati excursie in jurul insulei cu vaporul care {cica} are piscina. defapt e o piscina pentru rate... e vrajeala si oricum e aiurea toata ziua pe vapor... e plictisealaaaaa... in schimmb o excursie de 4 ore e de ajuns pentru ca merge mai repede si stati mai mult pe plajele superbe si innotati in pesterile albastre mai mult.). Noi am vizitat cateva plaje superbe Porto Zorro- Banana Beach- am fost si pe Carreta Island am inchiriat o barca cu 30 euro pentru 2 ore (combustibil inclus)... am vizitat intr-o zi si Water Village e un parc de distractii fain cu multe tobogane e frumos. Preturile nu sunt mari in jur de 18-19 euro/persoana depinde cate persoane sunteti (cum am spus in grecia se negoziaza).

Merita vizitat si Castelul Venetian e in drum spre Zakynthos Town (atentie la indicatoare ca e pe o straduta laturalnica care pare a nu te duce nicaieri dar ca punct de reper cand mergi dinspre Caravel inspre Zakynthos Town e chiar cu 100 metri pe dreapta inainte de a cobora panta inspre oras acea straduta despre care vorbeam.). Nu am detalii despre viata de noapte, pentru ca noi ne gasim placerea in alte lucruri si am ales sa nu pierdem vremea fara rost. Dar merita ca sa vizitati aceasta insula minunata...

Daca mai are cineva nevoie de ajutor cu orice fel de intrebare astept mesajele voastre.

Trimis de iulian.boroda in 23.02.14 13:03:06
Validat / Publicat: 23.02.14 14:03:56
  • A fost prima sa vizită/vacanță în GRECIA

VIZUALIZĂRI: 4970 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (iulian.boroda); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P01 Zakynthos Town vazut din castelul venetian
PUNCTAJ CRT: 1000 PMA (std) PLUS 11900 PMA (din 14 voturi)

[23.02.14 13:31:55]

@iulian.boroda: bun-venit în comunitatea AmFostAcolo.ro.

iulian.borodaAUTOR REVIEW
[23.02.14 13:34:23]

@webmaster26: multumesc pentru primire... si sper sa ajut cat pot. ceea ce faceti aici m-a ajutat si vreau sa ajut si eu la randul meu

iulian.boroda
Alte impresii din această RUBRICĂCaravel Zante Hotel: