ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 14.02.2014
SEP-2013
2 AD. + 1 COPII -- v: 7 ani

la PMM* = 62 GBP

Conditii/Servicii- Pret- Pozitionare excelente

Situat in centrul vechi al Edinbourg-ului cam la 10 minute de mers pe jos pana la Castel cu trecere prin Grasse Market acest hotel este absolut ideal pentru a petrece cateva zile in capitala.

Pretul a cuprins un apartament fara balcon compus din camera principala cu pat dublu si o camaruta mai mica in drum spre baie cu un pat pt. o singura persoana; baia desi simplu decorata- faianta si gresie alba clasica are si cada de baie si dus, sapunuri, uscator de par. Curatenia se face zilnic, schimbarea prosoapelor la fel. In camera exista si un calcator de pantaloni.

Micul dejun excelent: englezesc la comada si bufet suedez cu fructe, briose/croisanti, sucuri, iaurturi, cereale, lapte, ceai si cafea.

In camera pliculete de ness si de ceai, fierbator de apa, biscuitei ambalati separat si un dulce specific scotian delicios care am uitat cum se numeste.

Restaurantul hotelului serveste si pranzul si cina (la nevoie); are o terasa care se inchide la orele 22. (cine vrea sa fumeze mai tarziu nu mai poate decat in fata hotelului)

La 50 m mai jos de hotel statie de autobuz; 200 m in sus si in jos fata de hotel se afla minimarketuri cu de toate inclusiv cu single malt.

Cu drag impartasesc aceste informatii caci tare greu mi-a fost sa gasesc un hotel ok la un pret ok pentru periplul in Scotia.

Trimis de Mala in 14.02.14 21:40:56
Validat / Publicat: 15.02.14 07:24:17
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în MAREA BRITANIE. A mai fost în/la: Rugby, Londra

VIZUALIZĂRI: 1616 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (Mala); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
  • AŢI PUTEA rezerva o cameră aici, prin booking.com — la un preț mediu (media pe întreg anul) de 62.00 GBP pe cameră

[15.02.14 07:24:08]

[15.02.14 17:39:13]

@webmaster15:

Acesta este, da, e perfect! L-am revăzut și eu și parcul din fata, am coborât pe strada... si m-am bucurat!

Mulțumesc,

le_maitre
    [09.05.14 23:57:59]

@Mala: Chiar o locație de excepție. Cum ai reușit prețul atât de mic? Sigur era 65 GBP/noapte? Eu nu am scos sub 93 GBP la simulările de pe booking.com abia pentru octombrie, cu plata în avans și nerambursabil, e drept: îmi plăcea camera în care trona patul cu baldachin...

Apropo, mi-ar face plăcere să citesc niște impresii din Edinburgh în urma plimbărilor voastre, sunt destul de puține pe sait, ar fi binevenite!

[10.05.14 11:49:47]

@le_maitre:

Camera am platit-o 55 de lire/ noapte, si pt diferenta am pus o medie oarecum pt micul dejun. Pt ca plateam micul dejun diferit diminetile, adica primeam chitanta pe sume diferite intre 7 si 15 lire, n-am inteles de ce- probabil varia in functie de comanda sau nu la bucatarie a micului dejun englezesc- de platit am platit la final.

Camera insa nu a fost cea cu pat cu baldachin, care vad pe situl lor ca e de luxe, ci asemanatoare cu a 5 a poza de pe booking, dar parca nu chiar asa renovata; imi pare rau dar nu stiu cum de am omis sa fac poze prin camera; (verific inca o data). Mici diferente canapeaua era asezata langa fereastra si in camaruta a doua era un pat single si intrarea la baie, cuverturile si draperiile erau in nuante de bej parca; mie mi se parea ca se modernizeaza, schimba mobila, etc, si probabil restul camerelor, nemodernizate inca le bagasera in oferta. Oferta era afisata pe situl hotelului, pt luna septembrie daca nu ma insel.

Oricum e un hotel bun/renovat/modernizat sau nu, si a fost si unul dintre motivele pt care am renuntat la turul Scotiei si ne-am invartit prin Edinbourg si imprejurimi.

N-am apucat sa scriu despre Edinbourg, insa o voi face cu placere, cat de curand.

le_maitre
    [10.05.14 12:53:23]

@Mala: Mulţumesc pentru completări, este clar că au avut o ofertă excepţională, de reţinut pentru viitor!

[10.05.14 12:55:19]

@le_maitre: Cu placere!