ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 08.02.2014
ÎNSCRIS: 08.02.14
FEB-2014

Extrem de nemulțumit

Nu recomand

Am fost cazați în această pensiune cu un grup de prieteni, ocupând ambele vile. Când am sosit am fost întâmpinați de d-na Claudia cu o atitudine ostilă, nefirească și neînțeleasă de nici o persoană din grup (18 adulți și 8 copii).

Informațiile despre cazare le-am luat de pe (un portal de turism), menționez că nu corespunde descrierea camerelor, nu există camere cu patru paturi ci două camere cu canapea extensibilă (unde pot fi cazați doar doi copii mici). Nu înțelegem atitudinea propietarei.

Pe perioada șederii a trebuit să ne facem singuri focul (asta dacă nu doream să stăm în frig). Noi ne-am achitat de toate datoriile unui bun turist (am achitat și un avans de 25% cu aproape doua luni avans, iar reducere pentru ambele cabane a fost sub 10% și nu am comentat nici unul). ATITUDINE OBRASNICĂ...

Zona foarte frumoasă, am vizitat Peștera Scărișoara și Groapa Ruginoasă.

Trimis de MihaG in 08.02.14 16:53:37
Validat / Publicat: 08.02.14 18:48:50
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în ARIEȘENI [AB]. A mai fost în/la: moldova, mare

VIZUALIZĂRI: 1678 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (MihaG); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

[08.02.14 18:47:59]

@MihaG: bun-venit pe sait şi în comunitatea AmFostAcolo.

Mulţumim pentru impresii, te aşteptăm şi cu alte recomandări din vacanţele ori excursiile tale trecute sau viitoare - sperăm mai generoase în ce priveşte nivelul de detaliere oferit, pe viitor.

Pentru eventuale completări, adăugiri, corecturi poţi folosi linkul EDIT IMPRESII, afişat cu roşu sub textul trimis - permanent până la publicarea articolului. După publicare, completările se pot aduce prin rubrica ECOURI (cea de faţă); eventualele erori se pot corecta prin folosirea funcţiei "Sesizează...", afişată (cu roşu) dedesubtul textelor sau fotografiilor încărcate..

claudia neag
[10.02.14 13:32:19]

@MihaG: Buna ziua, din nou, d. nule MihaG, Claudia Neag - sunt.

Pentru acuratetea comentariului dvs. ar fi corect sa mentionati toate aspectele colaborarii noastre, si poate ar trebui sa incepem analiza de la un calcul simplu, mentionat chiar de dvs.

Pensiunea Sofy are un nr. total de 26 de locuri, distribuite in 11 camere. Fiecare dintre camere sunt dotate cu cate un pat matrimonial, dimensiunea fiind de 1,60m/2,00m, doar doua dintre ele au dimensiunea de 1,40m/2,00m, respectiv camerele 9 si 11. In ceea ce privesc cele doua camere care au posibilitatea de cazare pentru patru persoane, respectiv o familie cu doi copii, acestea sunt dotate cu patul matrimonial si o canapea extensibila (o canapea normala, din comert, cu dimensiunea de 1,40m/2,00m), este vorba de camerele 1 si 6. Vetificati pentru obiectivitate siteu-rile de promovare ale Pensiunii Sofy.

Grupul dvs. a fost format din 18 adulti si 8 copii, dupa cum spuneati si dvs., un total de 26 de persoane, DECI EXACT CAPACITATEA PENSIUNII SOFY, in plus ati solicitat, suplimentar, sa va amenajam un pat pliant intr-una din camere, mai exact camera 8.

Este foarte adevarat ca am purtat discutii contradictorii in legatura cu faptul ca dvs. ati rezervat ambele cabane in intregime, ati primit o reducere mai mare de 10%, avand in vedere si perioada foarte aglomerata, iar cu o seara inaintea sosirii, doar dupa ce v-am sunat pentru verificare, mi-ati spus ca veti ocupa doar 9 camere din totalul de 11. Mentionez inca odata ca grupul dvs. era format exact din atatea persoane, cate locuri are pensiunea noastra. Intentia dvs. nu mi s-a parut foarte onorabila, prin urmare, este adevarat ca v-am rugat sa va onorati rezernarea in conditiile in care ea a fost facuta. Cu toate ca o parte destul de numeroasa din grupul dvs. a inteles ca asa era corect, nu stiu de unde atatea comentarii, reprosuri...

Daca v-am deranjat/suparat cu altceva... imi cer scuze, dar in ceea ce privesc argumentele mentionate mai sus nu apreciez ca am gresit.

Oricum am vazut ca v-ati simtit foarte bine la noi.

Va doresc numai bine!

NB claudia neag este (sau a fost) reprezentant al unității
RĂSPUNDEVOTAȚI ECOUL [300] [150][2 voturi]
Adnotat ca DREPT REPLICA la review CRT
buricosu
[13.02.14 22:32:24]

Am fost in urma cu o saptamana la aceasta pensiune care intradevar este amplasata intr-o locatie foarte frumoasa doar ca singurul defect este ca are astfel de proprietari, adica: din prima clipa cand am ajuns (am fost un grup de 18 adulti si 8 copii ocupand ambele vile) am fost luati in primire de "avocata proprietareasa" care probabil isi imagina ca este intr-un proces care era pe cale sa-l piarda.

Ajunsi in camere am constatat ca de fapt oferta nu corespunde cu realitatea, adica nu existau 2 camere cu 4 paturi doar doua cu canapele extensibile unde era clar ca nu se puteau caza 4 persoane; doar daca erau 2 adulti si 2 PIGMEI. Dupa unele scurte dispute d-na Claudia s-a mai potolit abia dupa ce am hotarat sa platim si camerele pe care nu le-am ocupat (am platit in avans in urma cu 2 luni 10 camere doar ca inainte cu o seara o familie a avut unele probleme si nu a mai venit dar am platit noi camera, de fapt noi am platit toate cele 11 camere) Cea mai mare problema am avut-o cu caldura pentru ca d-na Sofy ne-a cam tinut in frig alimentand cazanele de incalzire de la vile foarte rar, iar cand am vrut noi sa mai punem pe foc a luat cheile de la camera centralelor bineinteles dupa ce le-a incuiat. Cand am plecat d-na Claudia nici macar nu ne-a salutat avand cam aceaiasi atitudine care a avut-o cand am venit pentru ca era prea ocupata sa vada daca vilele ei sunt intregi chiar spunandu-ne "bine ca sunt cabanele intregi" cu toate ca nu am spart nici macar un pahar. Ajunsi in Arad intalnindu-ne cu niste prieteni am aflat ca de fapt si ei au fost cazati anul trecut la Pensiunea Sofy si ca au avut parte de acelasi tratament ca si noi; oare sa fie coincidenta sau poate DOAMNEI NU II PLAC ARADENII.

In rest totul a fost ok si probabil si anul viitor vom merge la Arieseni doar ca SIGUR ACOLO NU VOM MAI CALCA SI NU DIN CAUZA CA NE-AR FI RUSINE PENTRU CA AM FI FACUT CEVA DOAR CA PROPRIETAREASA...

[13.02.14 23:03:47]

@buricosu: ne-am bucura să putem citi impresiile tale de acolo scrise ca articol (review) nou.

Procedând astfel, ai avea ocazia ca prin evaluările proprii să contribui la o mediatizare mai reprezentativă a acestei destinaţii.

Daca doreşti, copiază textul de mai sus şi reincarcă-l - cu eventuale ajustări, completări etc - folosind linkul "ADAUGĂ IMPRESII NOI".

NOTĂ: fiind vorba despre un sejur comun cu cel din articolul de față, textul tău va fi publicat, în conformitate cu regulamentul nostru, fără notele pe care le vei acorda.

buricosu, claudia neag
Alte impresii din această RUBRICĂPensiunea Sofy: