ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 03.02.2014
DIN: timisoara
ÎNSCRIS: 03.02.14
JAN-2014

A zecea oara

suntem o familie din Timisoara cu un baietel de opt ani; venim la aceasta pensiune de cinci ani incoace si vara si iarna, de cate doua-trei ori pe an si de fiecare data revenim cu deosebita placere!

Este o pensiune cu o locatie excelenta, cu tot confortul pentru o cabana de munte, cu gazde extrem de primitoare, foarte amabile si placute.

De fiecare data ne intoarcem la aceasta pensiune pentru linistea din jur, fiind locul ideal pentru a-ti incarca "bateriile", pentru a vizita obiectivele turistice din zona (in timpul verii) si pentru ca baietelul nostru sa poata schia, fiind incepator.

Cu siguranta vom reveni la aceasta pensiune si la vara si in sezoanele viitoare!

Trimis de totok mihai in 03.02.14 19:18:57
Validat / Publicat: 03.02.14 20:40:07
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în ARIEȘENI [AB]. A mai fost în/la: maramures, bucovina, sighisoara, transfagarasan, valea oltului, ranca, straja, stana de vale, turda, slanic prahova, herculane, semenic, muntele mic, marea neagra, cascada bigar, surduc, vrancea, marea neagra, bistrita, oradea,

VIZUALIZĂRI: 2134 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (totok mihai); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

[03.02.14 19:59:11]

@totok mihai: bun-venit pe sait şi în comunitatea AmFostAcolo.

Mulţumim pentru impresii, te aşteptăm şi cu alte recomandări din vacanţele ori excursiile tale trecute sau viitoare - sperăm mai generoase în ce priveşte nivelul de detaliere oferit, pe viitor.

Pentru eventuale completări, adăugiri, corecturi poţi folosi linkul EDIT IMPRESII, afişat cu roşu sub textul trimis - permanent până la publicarea articolului. După publicare, completările se pot aduce prin rubrica ECOURI (cea de faţă); eventualele erori se pot corecta prin folosirea funcţiei "Sesizează...", afişată (cu roşu) dedesubtul textelor sau fotografiilor încărcate..

[03.02.14 20:49:54]

Cum arata camerele, exista baie proprie? In ce regim este masa si ce se ofera?

totok mihaiAUTOR REVIEW
[04.02.14 20:12:03]

@carmen_22_09: Camerele sunt foarte curate, dotate cu mobilier masiv din stejar, cu lenjerii de pat si prosoape foarte curate, fiecare camera are baie proprie (exista incalzire chiar si in baie-atunci cand mergi cu un copil iarna, conteaza mult), zilnic se ridica gunoiul din camera si se adauga hartie igienica, in dulap am gasit de fiecare data si o patura suplimentara, pe toate caloriferele exista termostate astfel ca iti poti face temperatura dorita.

Exista unele camere cu balcon, dotat cu sezlonguri, de unde panorama este minunata.

Se poate servi atat micul dejun, cat si pranzul si cina; nu este regim de bufet suedez, insa noi am fost tot timpul multumiti. De exemplu, la micul dejun am avut: oua ochiuri, cascaval, rosii, castraveti, mai multe tipuri de salam, unt, miere, gem, ceai, cafea (aceasta se plateste separat), am avut chiar si dulceata preparata chiar de gazda. in unele dimineti ouale ochiuri sunt inlocuite cu omleta, cascavalul cu branza, in orice caz, pentru noi a fost de fiecare data un mic dejun copios, pana la ora 17 nemaisimtind nevoia sa mancam si altceva.

Din aceasta cauza am sarit de obicei pranzul, iar la cina, de-a lungul timpului am mancat aici o ciorba foarte buna, gratare cu cartofi prajiti si muraturi, peste, ficatei cu mamaliguta.

De obicei anuntam gazdele cu aproximatie ora la care vom servi masa, ceea ce ni se pare normal.

catalina101067
[08.08.14 21:58:12]

Am fost dati afara pentru ca sotul meu a indraznit sa faca o poza

In drum spre Oradea am vazut pensiunea si ne-a placut foarte mult cum arata de afara asa ca am decis sa intrebam daca au locuri si sa ramanem o noapte cu intentia de a vedea care sunt conditiile si sa revenim pentru o vacanta de cateva zile la sfarsitul lui septembrie, ma felicit ca nu am facut rezervare pe net s-au telefonica.

Am intrat am vazut cat costa si... sotul meu a indraznit sa faca o poza pentru a o arata si amicilor nostrii care aveau sa ne insoteasca in septembrie...

surpriza... am fost pur si simplu dati afara si apostrofati ca pe maidan, nu vom mai calca vreodata pe acolo si voi recomanda si prietenilor sa aiba mare grija daca vor un concediu acolo,

precizez ca am fost in numeroase locuri in tara si nu am intalnit niciodata proprietari atat de neprimitori si lipsiti de orice inclinatie spre turism,

by webm: text trimis spre publicare ca articol (review) şi mutat de noi ca ecou aici (cf Regulamentului, "nu au fost cazaţi")

Nasshu
[08.08.14 22:28:17]

@catalina101067:

Adica hai sa ne dam ''mare'' ca am stat si noi aici!!! )

Da ''p'une'' ai mai fost?!

[10.08.14 20:31:53]

@totok mihai: Multumesc! Eiiii, asa da, completare la review.

Acum vine si votul maxim!

[10.08.14 20:36:31]

@catalina101067: Nu stiu de ce dar nu te cred!

Ori confunzi locatia or' vorba lui "Nasshu", ai alte motive "ascunse"pe care vezi bine ca le cam intuim.

carmen_22_09, totok mihai
Alte impresii din această RUBRICĂPensiunea Casa Noastră [Izlaz]: