ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 17.01.2014
ÎNSCRIS: 27.06.13
JUL-2013
2 AD. + 1 COPII -- v: 1 an

Un concediu foarte reusit

La inceputul lunii iulie 2013 am plecat impreuna cu fetita noastra de doar 8 luni in concediu cu emotii, insa foarte increzatori in echipa AFA TRAVEL prin care am achizitionat pe ultima suta de metri pachetul turistic si bine am facut.

Totul a decurs conform programului, zborul, preluarea noastra de la aeroport si cazarea, totul impecabil.

Odata ajunsi la "hotel" (pun ghilimele pt ca e mai degraba un mini-sat de casute superbe in mijlocul unei gradini botanice la propriu) am avut de ales intre doua camere, una la etajul unui bungalow cu mocheta pe jos si una la parterul unui bungalow, dar fara mocheta pe jos. Avand in vedere terasa frumoasa si faptul ca era mai luminoasa, am ales varianta la parter. Camera noastra se situa langa receptie, chiar unde incepe efectiv complexul, aproape de terenurile de tenis. La finalul sejurului ne-am felicitat pt alegerea facuta intrucat aceasta este si zona cea mai linistita din complex. Cu cat te apropii de zona piscinelor, respectiv de restaurant, galagia este mai mare.

In ceea ce priveste mancarea, daca cineva are nevoie de o cura de ingrasare, atunci aici este locul potrivit pentru asa ceva. Tone de mancare si deserturi, numai pofta sa ai ca ai de unde alege. Au fost si seri tematice, iar sushi gaseai in fiecare seara la cina. Se pare ca rusii sunt innebuniti dupa sushi, e un trend la ei. Spun rusii pt ca era plin de ei asa ca daca limba slava va suna suav pe la urechi, alegeti aceasta locatie, iar daca nu, alegeti altceva, dar nu Antalya care e invadata de rusi.

Am avut si patut asigurat de hotel pt fetita noastra, iar la capitolul mancare bebelusi in restaurantul principal exista un baby corner cu mancare dedicata celor mici, inclusiv un mixer pt prepararea hranei bebelusilor.

Pentru ca aniversam si 5 ani de la casatorie, cei de la hotel ne-au facut surpriza de a ne aduce in camera o sticla de sampanie, un cos cu fructe si un mini-tort in forma de inimioara, lucru care ne-a surprins foarte placut.

Experienta de la restaurantul pescaresc a-la-carte, unde se plateste separat, cate 10 eur de persoana daca bine-mi aduc aminte, a fost una speciala, atat ca si calitate si varietate a mancarii, cat si ca atmosfera si view.

Si acum, pt ca tot timpul e loc de mai bine, vin succint si minusurile:

- aglomeratie incredibila in restaurante, astepti sa se debaraseze mese ca sa te poti aseza;

-caldura infernala in restaurantul principal;

-daca se termina gelul de dus se inlocuia cu altceva (spuma baie, sampon, etc), numai gel de dus nu.

Pt ca eram cu bebe nu ne-am aventurat in excursii optionale, insa faptul ca vis-a-vis de hotel era un bazar, ne-a mai scos din complex.

Una peste alta consider ca e un loc foarte potrivit pt familii cu copii si as reveni cu placere in acest loc.

Trimis de faguricu in 17.01.14 23:55:04
Validat / Publicat: 18.01.14 08:06:53
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în TURCIA. A mai fost în/la: Kusadasi, Fantasia De Luxe

VIZUALIZĂRI: 6155 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (faguricu); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

nicole33 CONS. ONORIFIC AFA / TURCIA
    [19.01.14 18:22:11]

@faguricu:

Felicitări pentru concediul reușit avut la acest hotel.

În septembrie trecut am pus și eu ochii pe acest hotel. Din păcate, doar de la distanță. Nici din stradă și nici de pe plajă nu se prea zăreau vilele înconjurate și acoperite de verdeață. Am apreciat în schimb programul artistic din fiecare seară, cazată fiind la hotelul vecin de unde se auzea perfect din balcon.

Am fost dezamăgită negăsind pe site nimic mai recent despre hotel, astfel că impresiile tale sunt cu atât mai utile.

[20.01.14 11:55:04]

@nicole33:

Cu mare drag si daca mai aveti nevoie de informatii suplimentare pe care posibil sa le fi omis, le astept cu interes.

andra_ghibutiu
    [24.02.14 00:41:12]

Am o intrebare punctuala: avand in vedere ca este muntele foarte aproape, seara se face racoare? Ma refer la perioada de dupa 20 august. Este dupa-amiaza soare pe plaja? Din imagini asa ar reiesi dar as dori sa ma asigur

[24.02.14 13:29:05]

@andra_ghibutiu: Noi am fost la inceput de iulie anul trecut si nu am resimtit racoare seara deloc. Fiind la poalele muntelui, normal ca adie vantul, dar e o senzatie extrem de placuta, nu rece.

Soare aveam pe plaja pana in jur de ora 17:00, dupa care apunea dupa munte, dar stateam in continuare pe plaja pana la 18:30.

Iti stau la dispozitie si pt alte detalii oricand.

ana.mihaela.son
    [25.02.14 10:07:33]

@faguricu: Buna ziua!

am dori sa mergem si noi in perioasda 12-19 iunie cu un baietel de 2ani si inca am nelamuriri in legatutra cu plaja, este cu pietris? este deranjanta pentru copii asa mici? .

La miniclub se mai plateste ceva extra? daca mai aveti poze cu plaja si miniclub ne-ar ajuta f mult.

multumesc!

[25.02.14 11:50:44]

@ana. mihaela. son: Plaja este cu un pietriș ușor măcinat. Pentru tălpile unui bebe așa mic s-ar putea să fie deranjant. Noi nu ne-am pus problema asta pt că pitica noastră nu mergea atunci. Din câte am văzut pe plajă, copiii mai mici purtau cipici speciali de plajă, cred că se găsesc și la Decathlon.

Lasă-mi, te rog, un mesaj privat cu adresa de mail să-ți pot trimite câteva poze.

ioanagrig
    [06.03.14 12:10:47]

Buna ziua,

As dori sa stiu daca ati colaborat cu agentia de turism amfostacolo Travel si daca ati fost multumiti.

Va multumesc

[06.03.14 13:41:08]

@ioanagrig: Buna Ioana, la recomandarea celor de la agentia Am fost acolo am ales destinatia de concediu si tot prin ei am luat si pachetul turistic. Multumita e putin spus pt cat de ok au fost Cristi si Cornel. Anul acesta mergem tot la Amara, tot prin agentia Am fost acolo si totul decurge perfect, fara probleme. Recomand agentia cu mare drag.

ioanagrig
    [06.03.14 15:01:32]

@faguricu: Multumesc mult pentru raspuns. Eu nu auzisem de agentie si eram cam sceptica, dar acum m-am convins.

ana.mihaela.son, andra_ghibutiu, faguricu, ioanagrig, nicole33
    Alte impresii din această RUBRICĂGypsophila Club Marine (ex Amara) HV-1 [Beldibi]: