#E#D

DEC-2013

#G#0
#M#0

Destinatie de poveste

Ne-am petrecut sarbatoarea Craciunului in aceasta minunata locatie, impreuna cu finii. Am ales destinatia, dupa ce am vizualizat cateva recenzii cu privire la Pensiunea Otilia si nu am regretat. Inca de la prima discutie telefonica cu gazada am fost convins ca am facut alegerea potrivita, lucru confirmat din plin pe perioada sejurului. La sosire am fost intampinati cu multa caldura, deschiderea fiind data de traditionala tuica, foarte apreciata de baieti, in special de finul nostru, care, desi nu vorbeste limba romana, s-a inteles foarte bine cu tuica si visinata puse la dispozitie de gazdele primitoare. Conditiile de cazare au fost bune, iar mancarea excelenta (produse traditionale, prajituri delicioase de casa), in masura sa satisfaca si pe cel mai mofturos dintre oaspeti, cu atat mai mult cu cat gazdele au fost permanent amabile, venind in intampinarea doleantelor noastre. Desi noi am fost patru, ne-am simtit ca o mare familie, alaturi de grupul de 10 de la Constanta si de gazde, care au facut tot posibilul sa creeze aceasta atmosfera, inclusiv prin surpriza colindatorilor. In prima si a doua zi de Craciun, o familie de prieteni ai finului, cu trei copii mici, a venit in vizita la pensiune, fara a exista vreun inconvenient din parte gazdelor. Satisfactia alegerii acestei destinatii de mini-vacanta a fost intregita de faptul ca la Paltinis (aprox. 20 Km. de Rasinari) am gasit mult ravnita zapada, care ne-a oferit posibilitatea, astfel ca ne-am felicitat pentru alegerea noastra, in conditiile in care, din pacate, anul ac. a fost sarac in zapada. Nici pe Valea Prahovei, zona noastra de provenienta, nu au fost asemenea conditii pentru sanius sau ski. Mai putin impresionant a fost "faimosul" Targ de Craciun organizat la Sibiu.

In concluzie, am avut un Craciun reusit si va recomandam cu incredere Pensiunea Otilia din Rasinari, iar noi speram sa revenim. Ar fi interesant si un sejur cu ocazia sarbatorilor Pascale. Numai ganduri bune pentru gazde!

Impresii încărcate de mikizar in 15.01.2014 23:39:46

Validat / Publicat: 16.01.14 08:36:52

NOTĂ: Părerile și recomandarile din articol aparțin integral autorului (mikizar); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

PUNCTAJ CRT:: 1000 PMA (std) nota1  &  2700 PMA (din 4 voturi) nota2

[16.01.14 08:36:32]

@mikizar: bun-venit în comunitatea AmFostAcolo.ro.

- casuba
[24.10.16 19:18:03]

@mikizar: Buna seara. Am facut o rezervare pentru craciun si puteti sa-mi dati mai multe detali cum a fost de craciun cand ati fost d-tra. Multumesc.

#G#1

#M#1