ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 12.01.2014
DIN: bacau
ÎNSCRIS: 11.07.13
JAN-2014

Drept la replică

DREPTUL la REPLICĂ se referă la următorul articol (încărcat anterior pe sait):

Raspuns pt. d-nul RIGON

Mutumim pt. impresiile pozitive, chiar daca acestea au fost f. putine vom incerca sa raspundem si celor negative.

Ati vorbit despre lipsa serviciilor de curatenie pe toata perioada sejurului, ne permitem sa va amintim ca durata sejurului dvs. A fost de 3 zile, cred ca sunteti de acord ca, in momentul intrarii camera arata impecabil, iar lenjeria si prosoapele la unitatile de 3 stele acestea se schimba la 3 zile, in fiecare zi s-a intrat in toate camerele pt. a se schimba sacul de gunoi, hartia igienica si a se spala cu mopul baile.

Pensiunea pe timp de iarna nu dispune de spatiu de relaxare, nu am pus pe net nimic din ceea ce nu avem, dar chiar in grupul dv. Au fost date table si rummy care au fost folosite in restaurant, din trei nopti, noaptea de revelion s-a stat pana la 4 -4,30 dimineata, iar pe 1 ian. pana pe la 11,30 – 12 noaptea incercand astfel sa suplinim lipsa acestei Sali de relaxare.

In ceea ce priveste meniul nu suntem de acord, acesta a fost afisat tot timpul de la rezervare pe site-ul nostru si calculat pe gramaje, in grupul dvs de 10 adulti si 3 copii la micul dejun a fost omleta din 2 oua cu sunca presata si cascaval - din metro firma Horeca pt. restarante, 4 boluri zacusca de ghebe de casa, 2 pe un capat si 2 pe celalat capat, si 3 boluri cu dulceata de casa, iar untul a fost calculat un cub de persoana. Cafea nu a lipsit la nici un mic dejun si normal ca vine pe rand vorbim de 29 de persoane in sala. Chiar daca nu o sa doriti sa mai veniti la noi, totusi poate o sa mai treceti in vizita si o sa va aratam dotarea bucatariei. In aceea perioada gazele sunt f. slabe iar timpul de preparare se prelungeste.

Intr-adevar aveti dreptate cu cei doi pastravi care nu au fost curatati corect, - ei au fost eviscerati, nu aveau intestine - si pe care i-am inlocuit cu altii si pt, piftia de curcan care nu a fost legata suficient, ne venea sa intram in pamant de rusine si pt care am iesit in sala si ne-am cerut scuze nu o data ci de mai multe ori. Nu dau vina nici pe bucatareasa, nici pe altcineva ci imi asum vina. Ceafa am cumparat-o din Metro, ceafa e ceafa nu poti s-o alegi, ea a fost insotita de cartofi la cuptor gratinati cu cascaval si gogosar umplut cu ghebe. Pt tortul Tiramisu reteta e clasica, piscoturi, cafea, mascarpone si frisca, ce poti gresi la el sa nu-ti iasa? Unde aveti dreptate aveti, dar cand tortul s-a consumat la masa tind sa cred ca a fost bun.

Pt. masa de revelion am sa pun poze cu antreul, salata de cruditati asezata pe frunza de andiva se oxideaza pt ca daca pui prea multa zeama de lamaie iese prea acra, iar aranjamentul tine de gustul fiecaruia.

Pt cina traditionala va spun ca a fost calculat pe 50 de grame meniul, de pe fiecare farfurie nu au lipsit toba, chisca, cas, slaninuta, carnacior, salata de hrean, urmate de 5 sarmale cu mamaliga, si piftie pt care iar imi cer scuze si salata de fructe din cupele de inghetata. am pus pe site meniul, nu am ascuns nimic.

Stiu ca pt multi acestea sunt doar scuze dar nu inteleg 3 zile cata m stat printre dvs. Nu ati spus ca sunteti nemultumiti, nici char cand veneam si imi ceream scuze pt. aspectele mentionate si pt care prietenii dvs, imi spuneau sa stau linistita ca nu e capatul pamantului.

Restaurantul are capacitata de 40 de locuri iar noi in seara de revelion am avut 29 de persoane in doua grupuri, dintre acestea au fost doi tineri din exterior, NU erau cazati la noi, pe care nici unul din grupuri nu au vrut sa – i primeasca la masa lor. pt care am mutat muzica si am asezat o masa pt doua persoane incercand sa le facem si lor seara frumoasa. Restaurantul nu este mare, se vede si in poze dar este calculat pt intreaga capacitate a pensiunii, Am sa postez si eu poze cu mesele.

Multumim pt. cuvintele frumoase despre designul interior si va spunem ca acele minti luminate raspunzatoare pt el suntem tot noi gazdele cele care am fost tot timpul printre dvs, si carora nu le-ati spus nemultumirile.

Ne pare rau ca nu v-ati simtit bine, dar mentionez ca tot meniul a fost afisat si s-a pus tot pe farfurii, cele mari si frumoase, precizez ca la o singura masa desertul nu a fost de casa, in rest invartita. tarta cu fructe, tortul Tiramisu au fost preparate de noi in bucatarie facand haz de necaz nu cred ca meritam chiar 0 la bucatarie, la scoala char si pt copiat se da unu.

In concluzie va multumim pt aspectele pozitive si va dorim mereu sa aveti parte de sejururi placute,

Cu respect Echipa Eden Maison!

Trimis de edenmaison in 12.01.14 21:11:00
Validat / Publicat: 12.01.14 22:15:02
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în SLĂNIC MOLDOVA.

VIZUALIZĂRI: 2346 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (edenmaison); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
  • rezervă o cameră la acest hotel, prin booking.com — la un preț mediu (media pe întreg anul) de 31.00 EUR pe cameră

rigon
    [15.01.14 18:06:15]

Stimata Doamna (sau stimat Domn).

Vreau sa va fac urmatoarea precizare: SINGURELE motive pentru care am ales sa raman in pensiunea dumneavoastra au fost legate de faptul ca rezervarea a fost facuta de un prieten foarte bun de familie (nu am dorit sa-l pun intr-o ipostaza neplacuta si sa se simta vinovat), si de faptul ca eram cu impreuna cu copilul.

Altfel, va asigur ca paraseam pensiunea in noaptea de anul nou si mergeam si cautam alta locatie.

In alta ordine de idei as mai avea 2 intrebari:

- vi se pare normal sa folosesti 3 zile aceleasi prosoape?

- ce parere aveti de toaleta restaurantului in seara de Anul Nou?

Cu acelasi respect!

rigon