Dorna Hotel [ex Alpin]

înscris/ă în 06.09.10
JAN-2014
4480 RON

Foarte multumiti...

Am ales sa petrecem Revelionul 2013-2014 la Hotel Dorna din Vatra Dornei. Alegerea am facut-o pe baza pachetului oferit de catre hotel cu aceasta ocazie precum (mai ieftin decat ce am gasit la hoteluri de nivel similar pe Valea Prahovei) precum si pe baza review-urilor favorabile regasite pe diverse site-uri de specialitate.

Desi am ajuns la 7:30 dimineata am primit camera imediat (teoretic cazarea incepe de la la ora 16:00). Hotelul dispune de un centru spa cu piscina si saune precum si de un centru de tratament. Mesele au fost ok, iar in noaptea de revelion am avut parte de un meniu ceva mai sofisticat. In una din seri cina a fost organizata in varf de munte, langa cabana Telescaun.

Pentru cei pasionati de sporturile de iarna hotelul este amplasat ideal, chiar la baza partiei Parc.

Ca si aspecte ce ar necesita unele imbunatatiri as enumera:

1) Semnal Wi-Fi inexistent in camere - desi pe pagina hotelului se specifica Wi-Fi gratuit in toate camerele semnalul a lipsit cu desavarsire... era insa semnal in lobby si in restaurant iar in camera te puteai conecta la internet prin cablu... inutil insa pentru telefon sau tableta;

2) Lipsa unui lift de serviciu pentru personal - de multe ori trebuia sa impartim singurul lift (care si asa era destul de neincapator in conditiile unei ocupari de 100% a hotelului) cu personalul hotelului care transporta diverse intre etaje - mi se pare inacceptabil pentru un standard de 4 stele ca personalul hotelului sa nu aiba un lift de serviciu cu care sa-si faca linistiti treaba;

3) Faptul ca trebuia sa soliciti expres la receptie pornirea saunelor sau deschiderea salii de fitness - cred ca se puteau lasa pornite din oficiu mai ales ca hotelul era plin si doritori erau destui;

4) Lipsa aproape cu desavarsire a fructelor de la mesele principale;

Per total a fost un sejur reusit si recomand cu caldura aceasta unitate hoteliera precum si statiunea Vatra Dornei.

Impresii încărcate de nox22 in 06.01.2014 15:13:27

Validat / Publicat: 06.01.14 16:19:34

• Nu a fost singura vizită/vacanţa în ROMÂNIA. A mai fost în/la: Valea Prahovei, zona Sibiului
  • Alte destinații turistice prin care a fost: Olanda, Belgia, Spania, Italia, Franta, Tunisia, Polonia, Germania, Turcia, Bulgaria

NOTĂ: Părerile și recomandarile din articol aparțin integral autorului (nox22); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

PUNCTAJ CRT:: 1000 PMA (std) nota1  &  6300 PMA (din 11 voturi) nota2

- carmen_22_09
[06.01.14 22:02:30]

La Multi Ani si cat mai multe concedii frumoase.

Ai putea, te rog, sa -mi dai mai multe detalii despre piscine? Exista si piscina exterioara acum iarna? Gen International din Felix? Multumesc.

Vot maxim! Mi-a placut cum ai scris- descris!!!

- nox22
[07.01.14 21:04:55]

@carmen_22_09:

Buna ziua,

Nu cred sa existe piscina exterioara. Piscina interioara are cam 3.5 m X 7.5 m si adancimea intre 1.40 si 1.60m.

- carmen_22_09
[07.01.14 22:54:48]

@nox22: Multumesc!

- maximus1976
[08.01.14 00:03:44]

Cam scump, avand in vedere ca si eu am trecut de 2 ori prin Vatra Dornei, si am platit la jumatate, mai ales ca are 4 stele. Cu siguranta nu i-as fi dat asemenea note.